۰ نفر
۱۲ دی ۱۳۸۸ - ۱۵:۲۵

با ارائه شناسنامه های الکترونیکی در کشور باز هم کارتهای ملی کاربری خود را حفظ کرده و برای احراز هویت افراد در مراکز مختلف و دوایر دولتی و خصوصی مورد استفاده قرار می گیرد.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به آغاز ارائه شناسنامه های الکترونیکی در کشور از اوایل بهمن ماه سال جاری اظهار داشت: کارتهای ملی فعلی حذف نخواهد شد و کاربری خود را حفظ خواهد کرد.

به گزارش مهرمحمد ناظمی اردکانی خبرنگاران افزود: با توجه به قوانین موجود در کشور کارتهای ملی کاربری خود را حفظ کرده و برای احراز هویت افراد در مراکز مختلف و دوایر دولتی و خصوصی مورد استفاده قرار می گیرد. او خاطر نشان کرد: شناسایی اولیه هویت فردی آحاد جامعه از طریق کارتهای ملی انجام می شود.

معاون وزیر کشور با اشاره به اینکه ماموریت اصلی سازمان ثبت احوال صدور اسناد هویتی و تابعیتی ایرانیان در کشور است، تصریح کرد: شناسنامه های جدید الکترونیکی که به زودی ارائه خواهد شد دارای خصوصیات اطمینان در سند، ثبت شماره ملی در شناسنامه های جدید، دارای دوام و بر اساس فناوریهای جدید طراحی شده است.

وی با اعلام اینکه جمعیت کشور تا پایان 9 ماهه نخست سال جاری 72 میلیون و 847 هزار و 50 نفر بوده است، افزود: هم اکنون 37 میلیون و 89 هزار و 262 نفر از این جمعیت مردان و 35 میلیون و 784 هزار و 737 نفر را زنان تشکیل می دهند.

ناظمی اردکانی چندی پیش در پاسخ به ایسنا در رابطه با اعتبارات لازم برای اجرای طرح کارت هوشمند ملی نیز، گفته بود: مطالعات و طراحی این طرح تمام شده و درخواست اعتبار مورد نیاز را برای اجرای این طرح به دولت اعلام کرده‌ایم و امیدواریم اعتبارات مورد نیاز در بودجه سال آینده در نظر گرفته شود.

سعید عبودی، معاون حقوقی و سجلی سازمان ثبت‌احوال کشور نیز پیش از این در باره شکل شناسنامه های جدید به فارس گفته بود: شناسنامه جدید از طراحی پیشرفته برخوردار است و تعدادی فیچرهای امنیتی نیز دارد که امکان جعل و سوء استفاده از آن را منتفی می‌کند. وی افزود: این شناسنامه‌ها به صورت مکانیزه با دستگاه‌های چاپگر مخصوصی چاپ می‌شود و مندرجات آن توسط یک روکش امنیتی پوشانده می‌شود. معاون حقوقی و سجلی سازمان ثبت‌احوال کشور خاطرنشان کرد: شناسنامه‌های جدید به دلیل‌ دارا بودن بارکد شماره ملی صاحب آن، در سیستم‌های اتوماتیک شناسایی که به بارکد خوان تجهیز باشد قابل استفاده در بستر الکترونیک است.

کد خبر 33885

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =