رتبه کارآفرینی کشور ایران بین 68 کشور براساس گزارش برنامه دیده بان جهان کارآفرینی در سال جاری 28 است که نشان می دهد فعالیت کارآفرینی در کشور از متوسط بالاتر است.

خبرگزاری مهر نوشت:

دومین کنفرانس بین المللی کارآفرینی، با تاکید بر بهبود محیط کسب و کار همراه با جشنواره رهبران کارآفرینی روزهای 3 و 4 اسفند ماه در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار می شود.

دکتر محمد رضا زالی - رئیس دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران گفت: کشور ایران از جمله کشورهایی است که دارای پتانسیل بالایی در کارآفرینی است و در حال حاضر نرخ کارآفرینی در کشور ما 12 درصد بوده و این نرخ در کشور آمریکا نیز در حال حاضر 12 است اما فعالیت کارآفرینانه در کشور آمریکا فرصت طلبانه و در کشور ما اجباری است.

وی ادامه داد: با وجود اینکه نرخ فعالیت کارآفرینانه در کشور ما بالا است اما محیط کسب و کار وضعیت مطلوبی ندارد باید کمیت و کیفیت محیط کسب و کار بهبود یافته و به سمت کسب و کار دانش بنیان حکت کند.

رئیس دانشکده کارآفزینی دانشگاه تهران هدف از برگزاری این کنفرانس را شناسایی و ارایه راهکارهای اجرایی برای بهبود فضای کس بو کار عنوان کرد.

وی در خصوص رتبه کارآفرینانه کشور ایران در میان کشورهای جهان گفت: براساس اعلام برنامه دیده بانی جهان کار آفرینی در سال 92 رتبه ایران بین 68 کشور 28 است که نشان دهنده فعالیت کارآفرینانه متوسط رو به بالا است.

زالی ادامه داد: بیشتر کارآفرینی در ایران معطوف به داخل کشور است و کارآفرینی بین المللی بسیار ضعیف است که باید تقویت شود.

وی به جشنواره رهبران کارآفرینی که همراه با دومین کنفرانس بین المللی کارآفرینی، با تاکید بر بهبود محیط کسب و کار برگزار می شود اشاره کرد و گفت: یکی از اهداف این جشنواره شناسایی رهبران کارآفرینی و معرفی آنها است.

رئیس دانشکده کارافرینی دانشگاه تهران به شاخص های رهبران کارآفرینی اشاره کرد و افزود: محصولات رهبران کارآفرینی باید به خارج کشور صادر شود، حداقل با سه کشور خارجی ارتباط کاری داشته باشند و محصولات آنها از برند و شهرت خوبی برخوردار باشد.

وی به راه اندازی رشته کسب و کار بین المللی اشاره کرد و افزود: این کنفرانس به دنبال بهبود نرخ فعالیت کارآفرینی است.

به گزارش مهر، دومین کنفرانس بین المللی کارآفرینی با تاکید بر بهبود محیط کسب و کار همراه با جشنواره رهبران کارآفرینی سوم و چهارم اسفند در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار می شود.

دکتر محمدعلی مرادی - دبیر علمی صبح کنفرانس صبح امروز در نشست خبری که در دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران برگزار شد گفت: 306 چکیده مقاله به دبیرخانه دومین کنفرانس بین المللی کارآفرینی ارسال شد که از این تعداد 153 چکیده به صورت مقاله کامل ارایه می شود.

وی افزود: همچنین 140 مقاله به دبیرخانه کنفرانس ارایه شد که پس از داوری 26 مقاله برای ارایه در کنفرانس انتخاب شد. 35 نفر از صاحب نظران توسعه کارآفرینی محیط کسب و کار مقرر شد سخنرانان اصلی پنل ها باشند.

دبیر علمی دومین کنفرانس بین المللی افزود: برای حضور در همایش، کشورهای اسلامی در اولویت بودند از 6 الی 7 کشور اسلامی و کشورهای امریکا، انگلستان،اسپانیا،هند، پاکستان ، مالزی ، آلمان و پرتغال، در این کنفرانس حضور خواهند داشت.

وی ادامه داد: کسب و کارها باید به سمت کسب و کار نوآورانه حرکت کنند کشوری که هر روز رسانه آن مطلبی در خصوص کارافرینی و نو آوری نداشته باشد کشوری عقب مانده است. دانشگاه تهران با برگزاری این کنفرانس به سمت حل مشکلات اساسی کشور حرکت کرده است تا کسب و کارها به سمت کسب و کار نوآورانه و دانش بنیان حرکت کنند.

5353

کد خبر 339091

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۱۸:۵۳ - ۱۳۹۲/۱۱/۲۸
  2 0
  بین 68 کشور آخری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 • ولائی IR ۱۲:۴۳ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۹
  0 2
  خدا احمدی‌نژاد رو خیرش بده... ببینیم دولت تدبیر و امبد چه می‌کنه...