سالم‌ترین رژیم کاهش وزن: سالاد سبزیجات با تخم‌مرغ

ترکیب تخم‌مرغ پخته با سبزیجات مورداستفاده در سالادها می‌تواند مزایای موجود در این مواد غذائی را افزایش داده و همچنین ترکیب غذائی مناسبی برای رژیم کاهش وزن محسوب شود.

سیناپرس نوشت:

مطالعات جدید پژوهشگران نشان می‌دهد که ترکیب تخم‌مرغ پخته با سبزیجات مورداستفاده در سالادها می‌تواند مزایای موجود در این مواد غذائی را افزایش داده و همچنین ترکیب غذائی مناسبی برای رژیم کاهش وزن محسوب شود.

پژوهشگران توصیه می‌کنند برای درست کردن سالاد سبزیجات از تخم‌مرغ پخته نیز استفاده کنید زیرا مطالعات جدید نشان می‌دهد ترکیب تخم‌مرغ پخته و سبزیجات در سالاد می‌تواند میزان ارزش غذائی و جذب مواد مفید این ترکیب را افزایش دهد.

در همین زمینه وین کمپل از پژوهشگران دانشگاه پوردو اعلام کرد: «ترکیب سبزیجات و تخم‌مرغ راهکار خوبی برای افزایش ارزش غذایی سبزیجات و استفاده از مواد مفید موجود در تخم‌مرغ است».

این مطالعات همچنین نشان می‌دهد جذب کاروتنوئیدها در افرادی که از ترکیب تخم‌مرغ به همراه گوجه‌فرنگی، هویج رنده شده، اسفناج و کاهو مصرف می‌کنند، 3 تا 9 برابر بیشتر از سایر افراد است. کاروتنوئید موجود در سالاد شامل بتا کاروتن، آلفا کاروتن، لیکوپن، لوتئین و زکسانتین است که دو مورد آخر در زرده تخم‌مرغ یافت می‌شود.

وین کمپل در ادامه سخنان خود افزود: «تخم‌مرغ علاوه بر خواص ویژه‌ای که دارد، یک ماده غذایی غیرگیاهی خوب برای کاهش وزن نیز محسوب می‌شود. این موضوع به دلیل وجود ترکیبات ویژه در این ماده غذائی است و موادی ازجمله لوتئین و زکسانتین تنها در تخم‌مرغ وجود داشته و ارزش این مواد غذائی در ترکیب با سبزیجات، افزایش می‌یابد».

محققان این پروژه تحقیقاتی همچنین اعلام کردند که در بررسی‌های خود به کارایی و مفید بودن ترکیب تخم‌مرغ و سالاد سبزیجات در رده سنی جوانان پی برده‌اند که این موضوع را می‌توان به‌تمامی رده‌های سنی گسترش داده و لحاظ کرد.

لازم به توضیح است که تیم تحقیقاتی مزبور در نظر دارد به مطالعه در مورد سایر مواد مغذی محلول در چربی ازجمله ویتامین E و ویتامین D بپردازد.

5353

کد خبر 422190

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام ۱۹:۲۶ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۲
  24 5
  بادام زميني، درختي، اووكادو،فلفل قرمز و سياه،زنجفيل و دمنوشهاي گياهي، غذاي فيبردار،سيب(معجزه)، اب كرفس و... اينا لاغر كنندست
 • بی نام RO ۱۳:۳۲ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۳
  12 6
  همیشه سوالم این بوده اگر مرغها جای انسانها بودند و این بلاها رو سر ما در می اوردند ما نسبت به اونها چه فکری می کردیم ؟
  • بی نام A1 ۱۷:۵۸ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۶
   3 3
   نگران نباش نگفته مرغ بخوريم صحبت از تخم مرغه
  • مرغ US ۱۱:۴۹ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۴
   4 0
   خیلی سخته تصورش؟ قد قد قد. می گذاشتیمتون تو قفس، قد قد قد. هی هورمون بهتون می دادیم بخورین و پروار بشین، قد قد قد. بچه بزایین و ما جمع کنیم ببریم مغازه بفروشیم، قد قد قد. بازم بگم؟ قد قد قد. نیمرو، جوجه سوخاری، جوجه کباب، بگم بگم قد قد قد.
  • بی نام A1 ۱۲:۱۲ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۴
   1 0
   ما هم وقتی مردیم توسط مورچه ها خورده میشیم. به همین سادگی.