استاندار البرز، اتاق بازرگانی البرز با تیم های تخصصی وارد میدان اجرای راهبردهای اقتصاد مقاومتی شود

استاندار البرز با بیان اینکه در تعاملات خود با جهان باید به فنون و تجهیزات لازم مجهز باشیم از تشکیل تیم های تخصصی متشکل از کارشناسان مباحث امور بین الملل در رأس اتاق بازرگانی استان خبر داد،تیم های آموزش دیده ای که در اجرای راهبردهای اقتصاد مقاومتی کمک حال دولت خواهند بود. این تیم ها اجرای طرح مطالعاتی وضعیت صنایع استان را نیز در دستور کار دارند تا در مسیر تزریق سرمایه موتور محرکه برای اجرای راهبردهای اقتصاد مقاومتی باشند.

به گزارش خبرآنلاین البرز و به نقل از روابط عمومی پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز، "سیدحمیدطهائی" در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان که با ارائه گزارش برنامه های پژوهشگاه مواد و انرژی و سازمان صنعت، معدن و تجارت همراه بود، دستاوردهای علوم فناورانه را در تقویت اقتصاد داخلی مهم خواند و اظهار داشت: در حوزه تولید علم و دانش می توان از ظرفیت پژوهشگاه ها و مراکز علمی استان به نحو مطلوبی استفاده کرد با این پیش شرط که در مسیر توسعه صنایع هایتک پیش برویم.

وی با تأکید بر لزوم بهره مندی از دانش متخصصان جوان داخلی در این زمینه افزود: تشکیل تیم های مطالعاتی متشکل از صاحبنظران در رشته های مختلف می تواند ما را در گام های عملیاتی اقتصاد مقاومتی به پیشتازی رساند.

استاندار البرز گفت: در حال حاضر بیش از 3500 واحد تولیدی در استان شناسایی شده است که بخشی به صورت نیمه فعال هستند، سیاست و راهبرد ما در ستاد اقتصاد مقاومتی تقویت این واحدهای نیمه فعال و تزریق سرمایه در گردش جهت تداوم چرخه تولید می باشد.
وی اضافه کرد: با این رویکرد و با ظرفیتی که برجام برای توسعه فعالیت های اقتصادی ایجاد کرده است، می توان با تشکیل تیم های مطالعاتی، مشارکت سرمایه گذاران را برای فعال شدن واحدهای نیمه فعال صنعتی در استان بکار گرفت.

استاندار البرز در محور دیگری با بیان اینکه بنای کار ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی فعال شدن بخش خصوصی است و بعد از برجام تعاملات ما با کشورهای خارجی گسترش یافته و رو به رشد است، افزود: در توسعه تعاملات خود با جهان باید به فنون و تجهیزات لازم مجهز باشیم که آشنایی به فن مذاکره، اشراف به امور حقوقی و.. از الزامات آن بشمار می رود،در این راستا بنا را بر این نهاده ایم که طبق مصوبه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی، بخشی از امور اجرایی به اتاق بازرگانی واگذار شود، به این ترتیب که در حوزه های فنی - مهندسی- مالی - مالیاتی - حقوقی، در مباحث امور بین الملل تیم های متبحری از دانشگاهیان تشکیل شود و بعنوان بازوی اجرایی دولت را در تحقق راهبردها و سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی یاری دهد.


طهائی با اشاره به فعال تر شدن فعالیت ها اتاق بازرگانی با مأموریت های جدیدی که از این پس به آن واگذار می شود، گفت: از آنجا که اتاق بازرگانی از جنس بخش خصوصی و امین این حوزه بشمار می رود ، از این رو در نظر است تا بررسی مسائل و مشکلات بخش خصوصی با تشکیل تیم های مطالعاتی به این اتاق واگذار شود.


وی افزود: با این تصمیم، اتاق بازرگانی مطالبه گر و موتور محرک جهت تسریع بخشی در بخشی از امور نیز خواهد بود.

وی اضافه کرد: توانمند شدن بخش خصوصی یکی از راهبردهاست در این راستا بخشی از اقدامات عملیاتی به اتاق بازرگانی واگذار می شود.

طهائی تأکید کرد: باید با ابزاری که در اختیار ماست در جهت پیشبرد آینده امید بخش استفاده کنیم.

در این جلسه مجمد جواد کولیوند نماینده مردم در مجلس نیز که در این نشست حضور داشت بر لزوم ورود به فاز عملیاتی راهبردهای اقتصاد مقاومتی تأکید کرد، همچنین رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان بعنوان دبیر این ستاد تکالیف دستگاه ها را نسبت به ارائه برنامه ها و طرح ها تا پایان اردیبهشت ماه مورد تأکید قرار داد.

 

 

کد خبر 537011

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =