علی اضعر کار اندیش معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: 26 دستگاه متولی فرهنگ در کشور وجود دارد که سهم وزارت ارشاد از کل بودجه هایی که برای فرهنگ اختصاص داده می شود تنها 12/5 درصد است و مابقی به بقیه دستگاهها می رسد.

به گزارش خبرآنلاین علی اصغر کاراندیش،معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام  از آمادگی این وزارتخانه برای سرمایه گذاری و اجرایی کردن تولید فیلم با موضوع ایلام در آینده نزدیک خبر داد و اظهار کرد: این فیلم با هدف آشنایی مردم کشورمان با فرهنگ، آیین ها و رسوم مردم استان ایلام تولید می شود.

وی با اشاره به اینکه ١٢,٥ درصد کل بودجه فرهنگی کشور به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اختصاص دارد، افزود: یکی از مشکلات اساسی حوزه فرهنگ و هنر نبود فرماندهی و هماهنگی برای فعالیت های فرهنگی و هنری در کشور است.

کار اندیش تاکید کرد: اکنون ٢٦ دستگاه دیگر در کنار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه فرهنگ فعالیت دارند که لازم است یک مرکز فرماندهی اجرای فعالیت های فرهنگی با همکاری ائمه جمعه در سطح استان ها تشکیل شود.

وی ضعف در تولید محتوا در حوزه فرهنگ و هنر را یکی از مشکلات این حوزه دانست و یادآور شد: با توجه به گسترش فضاهای مجازی و شبکه های اجتماعی، است این رسانه ها در حوزه تولید محتوا نیز وارد عرصه شده و محتوای مطالب تولیدی شان در راستای ترویج فرهنگ دینی و اشاعه سبک زندگی ایرانی، اسلامی باشد تا به صورت مناسب در اختیار نسل جوان قرار گیرد.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه این وزارتخانه مخاطبان مختلفی در حوزه های متنوع فرهنگی و هنری دارد که باید به همه این حوزه ها توجه کند، گفت: تمام تلاش وزارت اینکه حوزه های فرهنگی و هنری نظیر تئاتر، موسیقی در راستای ترویج اعتقادهای دینی و اسلامی باشند و همه امکانات برای ترویج فرهنگ دینی بکارگیری شود.

وی در ادامه از فعالیت ٢٣ هزار کانون فرهنگی، هنری مساجد، ٢ هزار موسسه قرآنی و یک هزار موسسه فرهنگی در کشور خبر داد و اضافه کرد: هم اینک هفت هزار نشریه، سایت خبری و خبرگزاری در کشور فعال است.
کاراندیش رشد فضائل اخلاقی برای ترویج فرهنگ و هنر اسلامی و ترویج افکار و اندیشه های امام راحل را از رسالت های مهم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرد.

گفتنی است ، علی‌اصغر کار اندیش مروستی به همراه تعدادی از مدیران ستادی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز چهارشنبه به ایلام سفر کرد و با با نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه ایلام،استاندار ایلام، کارکنان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه دیدار کرد.

 

۴۸

کد خبر 614766

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =