۰ نفر
۱۰ خرداد ۱۳۸۹ - ۰۹:۰۶

سونی‌اریسکون موفق به ساخت نرم‌افزاری شده است که با کمک وب‌کم یا دوربین تلفن‌های همراه دوربین‌دار می‌تواند دیده‌‌‌شدن صفحه نمایش توسط افراد دیگر را تشخیص دهد و صفحه را به حالت غیرفعال درآورد.

محبوبه عمیدی: نوشتن متن یک پیام کوتاه، خواندن نامه‌های الکترونیک تازه یا مرور صفحات وب در مترو، اتوبوس یا کافی‌نت‌های شلوغ بی‌آنکه کسی غیر از شما شاهد صفحه نمایش تلفن همراه یا لپ‌تاپ‌تان باشد، کار چندان ساده‌ای نیست. در اغلب موارد کسی هست که دارد از پشت سر نوشته‌های شما یا صفحات تازه را مرور می‌کند!

روش فعلی اینست که اگر متوجه این فرد دوم یا سوم شدید، با فشار یکی از دکمه‌های صفحه کلید، صفحه نمایش تلفن همراه‌تان را غیرفعال کنید. اشکال کار اینجاست که تمام توجه شما معطوف به نوشته‌ها وصفحات است و کمتر پیش می‌آید که متوجه خوانده شدن صفحه نمایش توسط فرد دیگری شوید.

به گزارش نیوساینتیست، سونی‌اریکسون برای حل این مشکل ایده جالبی دارد. این شرکت نرم‌افزاری تهیه کرده است که به کمک وب‌کم لپ‌تاپ شما یا دوربین تعبیه‌شده روی تلفن‌های همراه دوربین‌دار می‌تواند چهره‌های دیگر را کنار چهره شما روی صفحه نمایش تشخیص دهد و آنرا غیرفعال کند.

البته اگر خواستید همراه با دوستان‌تان از یک لپ‌تاپ یا نوت‌بوک استفاده کنید، باید از نرم‌افزارهای تشخیص چهره استفاده کنید تا چهره آنها را برای این برنامه استثنا کنند و شما را از خاموشی دائمی صفحه نمایش نجات دهند.

 

 

کد خبر 65514

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =