۰ نفر
۸ شهریور ۱۳۸۹ - ۰۵:۳۶

تاخیر در رسیدن کمک های بشردوستانه به منطقه سیلزده سند پاکستان خشم ساکنان این منطقه را برانگیخته است.

واحد مرکزی خبر به نقل از الجزیره نوشت: همچنان شمار زیادی از ساکنان این منطقه از روستاهای در معرض خطر سیل فرار می کنند. عملیات گشت برای یافتن افراد محاصره شده در روستاهای دور دست در منطقه سند پاکستان ادامه دارد. با وجود آنکه بالگردها مواد غذایی را برای محاصره شدگان پخش می کند ولی همه آنان از گرسنگی شکایت کرده و خواستار کمک های بیشتر هستند. آوارگان ساعت های طولانی در برابر ساختمان های حکومتی و راه های مواصلاتی برای دستیابی به کمک ها منتظر می مانند.

فرانس 24 نیز گزارش داد ، سیل در پاکستان، ساکنان دره سوات را که گروه طالبان پیشتر کنترل آن را در دست داشت با مشکلات عدیده ای روبرو ساخته است.

سیل تنها راه مواصلاتی دره سوات با روستاهای اطراف را خراب کرده است و ساکنان دره سوات برای زنده ماندن و تهیه مواد غذایی مجبورند ساعت ها و حتی روزها با پای پیاده مسیر را طی کنند.

نیروهای ارتش پاکستان از بیم حملات گروه طالبان و غارت کمک های بین المللی به طور گسترده در این منطقه حضور دارند.

شماری از اهالی سند به رغم ادامه سیل به مناطق خود باز می گردند

بسیاری از اهالی مناطق مختلف سند در جنوب پاکستان به رغم ادامه سیل می کوشند به مناطق خود بازگردند.

به گزارش شبکه تلویزیونی الجزیره بر همین اساس و با توجه به تخریب راه های مواصلاتی بسیاری از این خانواده ها به همراه فرزندان و بقایای اسباب و اثاثیه خود با پای پیاده راهی خانه و کاشانه خود در منطقه یعقوب آباد شده اند. این افراد در مسیر خود گاهی اوقات ناچارند از مناطقی که خطر رانش زمین در آنها وجود دارد یا سطح آب بسیار بالاست عبور کنند که خود خطرات زیادی را به دنبال دارد.

کد خبر 88523

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =