• در این هتل ها، اقامت در دل طبیعت را تجربه کنید! +تصاویر

  در این هتل ها، اقامت در دل طبیعت را تجربه کنید! +تصاویر

  جهانگردیهمواره نوآوری در صنعت گردشگری توانسته است باعث ایجاد رقابت آسان‌تر برای بخش‌های خدماتی این صنعت پررونق شود. هتل‌ها نیز از جمله بخش‌های خدماتی صنعت گردشگری محسوب می‌شوند که همواره سعی دارند از طریق نوآوری، خود را در محیط رقابتی حفظ کنند و جایگاه خود را ارتقا دهند. در این راستا بعضی از هتل‌های جذاب جهان سعی دارند حس بودن در طبیعت را به مهمانان خود انتقال دهند. این انتقال حس می‌تواند از طریق طراحی دکور و تزئینات، چشم‌انداز طبیعت برای اتاق‌ها، معماری و یا حتی نزدیکی به حیات‌وحش باشد. در اینجا قصد داریم 10 هتل از هتل‌هایی که چنین امکانی را برای مسافران خود مهیّا کرده‌اند به شما معرفی کنیم، پس با ما همراه باشید.

 • از الماس سبز پنهان در دامنه های البرز، چه می دانید؟ +تصاویر

  از الماس سبز پنهان در دامنه های البرز، چه می دانید؟ +تصاویر

  ایرانگردیدر ۲۵ کیلومتری جنوب چمستان، از دهستان‌های شهر چمستان در شهرستان نور، روستای نام آشنایی قرار گرفته است که تحقق رویایی از بهشت روی زمین است، روستایی که در میان دره های جنگلی رشته کوه‌های البرز واقع شده و دارای طبیعتی با چشم اندازهای بسیار زیباست.

 • سر تکان دادن عجیب هندی‌ ها رمزگشایی شد! +تصاویر

  سر تکان دادن عجیب هندی‌ ها رمزگشایی شد! +تصاویر

  جهانگردیبازارهای خیابانی شهر تانجاوور در یکی از ایالت‌های جنوبی هند به نام تامیل نادو، پر از نوع خاصی از عروسک سر لرزان هستند. نام این عروسک را در تامیل «تانجاوور تالاییاتی بومبای» گذاشته‌اند که به معنی عروسک سر لرزان تانجاوور می‌باشد. این اسباب‌بازی گلی که با رنگ‌های روشن رنگ می‌شود، معمولاً به شکل یک زن یا یک جفت زوج پیر ساخته می‌شود و از دو بخش تشکیل شده است: بدن کامل و سری که به حالت معلق روی یک لولای کوچک از گردن به بالا قرار می‌گیرد. زدن یک ضربه آهسته به سر یا حتی فوت کردن آن می‌تواند آن را به شکلی تقریباً دوار به لرزش جانبی دربیاورد.

 • بر روی این میز می توانید در ۳ کشور مختلف غذا بخورید! +تصاویر

  بر روی این میز می توانید در ۳ کشور مختلف غذا بخورید! +تصاویر

  جهانگردیاحتمالاً شما هم در مورد مکان هایی که میتوانید همزمان در دو کشور حضور داشته باشید و یا میزهایی که در مرز بین دو کشور قرار دارند و می توان در هر دو کشور غذا خورد، شنیده‌اید! اما شاید به نظرتان این موضوع که هم‌زمان در سه کشور حضور داشته باشید و بر روی یک میز مثلثی شکل که هر سمت آن در یک کشور قرار دارد غذا بخورید، غیر قابل‌ دسترس به نظر برسد. در اینجا قصد داریم مکانی را به شما معرفی کنیم که هم‌زمان در سه کشور اتریش، مجارستان و اسلواکی قرار گرفته است، پس با ما همراه باشید.

 • بهشتی در میان دوزخ، جاذبه بی‌نظیر جنوب ایران! +تصاویر

  بهشتی در میان دوزخ، جاذبه بی‌نظیر جنوب ایران! +تصاویر

  ایرانگردی​​​​​​​در جنوب روستای بنیون و درست چند صد متر پایین تر از روستا، تنگه بسیار سرسبز و پوشیده از درختان پده، انار، شیر بادام و... قرار گرفته است. هرچه بیشتر قدم پیش گذارید و به انتهای تنگه نزدیک شوید، بر تراکم درختان افزوده می‌شود، تا جایی که در برخی از مناطق برای عبور از میان درختان باید نشست.

 • اتفاقی باور نکردنی! از این جسدها، درخت روییده است! +تصاویر

  اتفاقی باور نکردنی! از این جسدها، درخت روییده است! +تصاویر

  جهانگردیاز آوریل ۲۰۱۹ واشنگتن استفاده از کمپوست جسد انسان را به‌عنوان کود در ایالات‌متحده آمریکا قانونی اعلام کرد، در نتیجه‌ی وضع این قانون جدید قرار است در سال ۲۰۲۱ میلادی اولین مرکز تولید کود از جسد انسان در جهان در منطقه سودو شهر سیاتل آمریکا افتتاح شود. در اینجا قصد داریم معرفی کوتاهی از این طرح جنجالی برای شما داشته باشم، پس با ما همراه باشید.

 • غول هایی یخی با قدمتی 18000 ساله که در جایی غیر از قطب زندگی می‌کنند! +تصاویر

  غول هایی یخی با قدمتی 18000 ساله که در جایی غیر از قطب زندگی می‌کنند! +تصاویر

  جهانگردییخچال‌های طبیعی درواقع توده‌های بزرگ یخ هستند که عموماً در نواحی قطبی شمالی و جنوبی وجود دارند؛ اما یخچال‌هایی نیز در جاهایی غیر از نواحی قطبی وجود دارند که در اینجا قصد داریم یکی از بزرگترین آنها را به شما معرفی کنیم. میدان یخچالی پاتاگونیای جنوبی در مرز شیلی و آرژانتین یکی از بزرگترین یخچال های غیر قطبی کره زمین است. نگرانی بزرگ درباره این یخچال این است که با سرعت نگران کننده‌ای در حال آب شدن است.

 • بهترین مقاصد گردشگری برای تنها سفر کردن

  بهترین مقاصد گردشگری برای تنها سفر کردن

  جهانگردیتنها سفر کردن مزایای بسیاری دارد. شما می‌توانید هر کاری را هر طوری که دوست دارید در هر زمانی انجام دهید. از طرف دیگر شما مجبور می‌شوید بیشتر با بومی‌ها ارتباط برقرار کنید و با فرهنگ‌های بیشتری آشنا می‌شوید. اگر مشکلی پیش بیاید به تنهایی حل می‌کنید. به طور کلی این تنهایی سبب رشد درونی و افزایش اعتماد به نفس می‌شود.

 • با شبی فقط ۱ دلار در این هتل عجیب اقامت کنید! +تصاویر

  با شبی فقط ۱ دلار در این هتل عجیب اقامت کنید! +تصاویر

  جهانگردیتتسویا اینویِ (Tetsuya Inoue) در ۲۷ سالگی هتل آساشی ریوکان (Asahi Ryokan) را در شهر فوکوئوکا (Fukuoka) ژاپن، یعنی شهر محل سکونت مادربزرگش، راه‌اندازی کرد. خب در ابتدا سؤال او این بود که چطور می‌تواند کسب‌وکار خودش را بهبود ببخشد و مدل درآمدی خود را از حالت سنتی خارج کند، بنابراین به فکر ایده‌ای افتاد که علاوه بر کاهش هزینه مهمان، برای اینویِ هم سود قابل‌ توجهی داشته باشد. در اینجا قصد داریم ایده عجیب‌ و غریب این جوان ژاپنی را به شما معرفی کنیم، پس با ما همراه باشید.

 • نمایی از چشم اندازهای زیبای پوکت

  نمایی از چشم اندازهای زیبای پوکت

  جهانگردیدر جزیره پوکت ویوپونتهای - مکانی که در ارتفاع واقع شده و منظره زیبایی روی قسمت بزرگی از پوکت داره (برای مثال مانند بام تهران) - زیادی وجود داره کلیپ حاضر دو تا از بهترین‌های اونها رو نشون میده که Karon Viewpoint و Windmill Viewpoint هستند.

 • دنیایی به اندازه‌ یک بند انگشت برای آدم‌ هایی با نیازهای ویژه! +تصاویر

  دنیایی به اندازه‌ یک بند انگشت برای آدم‌ هایی با نیازهای ویژه! +تصاویر

  جهانگردیغرق شدن در اندازه و مقیاس بناهای پرآوازه جهان یکی از دل‌انگیزترین بخش‌های هر مسافرتی است. فرورفتن در شگفتی مکان‌های بِنامی چون برج بلند ایفل یا تاج‌محل و کاشی‌کاری‌های تزئینی آن و ... و دیدن آن‌ها به چشم خود از بزرگ‌ترین خوشی‌های سفر قلمداد می‌شود. ولی نابینایان و کم‌بینایان چگونه می‌توانند این خوشی را از آن خود کنند؟ روشن‌دلان عزیز چگونه باید چنین شور و هیجانی را در دل خود حس کنند؟ پاسخ آن است که در سرتاسر جهان مدل‌هایی با مقیاس کوچک به‌طور راهبردی آماده شده‌اند و به ناتوانان دیداری کمک می‌کنند تا اندازه و مقیاس معماری این بناها را دریابند.

 • زندان اسکندر، زندان معروف و مخوف یزد که تاریخ ساز شد!

  زندان اسکندر، زندان معروف و مخوف یزد که تاریخ ساز شد!

  ایرانگردیسفر به یزد یعنی سفر به شهر بادگیرها، شهری که با معماری خشت و گل خود تبدیل به شهری جذاب و دیدنی برای گردشگران ایرانی و خارجی شده است، شهری که در دل کویر، بهشتی بی مثال است و همانند زمردی در ایران می درخشد.

 • موزه پیروزی مسکو، جایی که می‌توانید خود را در دل جنگ جهانی دوم قرار دهید!

  موزه پیروزی مسکو، جایی که می‌توانید خود را در دل جنگ جهانی دوم قرار دهید!

  جهانگردیموزه پیروزی مسکو یکی از بزرگترین و مهمترین موزه های روسیه است. این موزه یادمان جنگی وطن پرستانه است. برای دیدن این موزه به پارک پیروزی بروید و با پرداخت 400 روبل به بازدید جبهه های مهم در جنگ جهانی دوم و مقاومت مردم روسیه بروید.

 • ۶۸۰ نیرو جوان مشغول به کار در گروه علی بابا

  ۶۸۰ نیرو جوان مشغول به کار در گروه علی بابا

  جهانگردیچند سال پیش بود که عکس های زیادی از دفتر کار گوگل در شبکه‌های اجتماعی پخش شد و هر شخصی که محیط کار جالب و پر انرژی گوگل را می‌دید آرزو می‌کرد که روزی کارمند این مجموعه بزرگ شود؛ امروز برای نشست خبری با مدیران علی بابا به دفتر این پلتفروم فروش آنلاین تور، هتل و بلیت دعوت شدم، دفتری بزرگ در مجموعه‌ای به نام کارخانه نوآوری در بزرگراه لشگری.

 • آینده‌نگرترین شهر جهان معرفی شد! +تصاویر

  آینده‌نگرترین شهر جهان معرفی شد! +تصاویر

  جهانگردیبین دو شهر کپنهاگ و اسلو و روی یکی از خطوط ساحلی کشور سوئد، بزرگ‌ترین شهر غیرپایتخت منطقه‌ی نوردیک یعنی شهر گوتنبرگ قرار گرفته است. گوتنبرگ همیشه نقش یک دستیار را برای خواهر بزرگ‌ترش یعنی شهر استکهلم بازی کرده است. این شهر که آن را از نظر تاریخی پایین‌مرتبه‌تر می‌دانند (و در آن بیشتر شاهد سوئد صنعتی دوره ولوو هستیم تا سوئد جذاب آفریننده اسپاتیفای)، یک بندرگاه پر از نمک است و طی چند دهه اخیر و پس از فروپاشی صنعت مهم کشتی‌سازی‌اش در دهه ۷۰ میلادی، شدیداً به بازآفرینی و بازسازی خود سرگرم بوده است.

 • آرامگاه سعدی، دومین الماس درخشان شیراز!

  آرامگاه سعدی، دومین الماس درخشان شیراز!

  ایرانگردی​​​​​​​درست است که در ایران شهر های زیبای زیادی داریم و درکل می توان گفت همه شهرهای ایران زیباست، اما در این بین وقتی سخن از شیراز می شود هرچیزی که دیده می شود زیباست.

 • چرا ژاپنی ها اینقدر تمیز و مرتب هستند!؟ +تصاویر

  چرا ژاپنی ها اینقدر تمیز و مرتب هستند!؟ +تصاویر

  جهانگردیاحتمالاً شما هم در مورد نظم و پاکیزگی ژاپنی‌ها شنیده‌اید. هر گردشگری که به این کشور جنوب شرقی آسیا سفر می‌کند در نگاه اول مجذوب پاکیزی مردم این کشور تاریخی می‌شود، حتی شاید سطل زباله کمتری به نسبت جاهای دیگر در این کشور وجود داشته باشد، پس راز این‌ همه پاکیزگی چیست؟ با ما در اینجا همراه باشید تا باهم کمی بیشتر درباره فرهنگ پاکیزگی در ژاپن بدانیم.

 • موزه فیفا در زوریخ

  موزه فیفا در زوریخ

  جهانگردیموزه فیفا Fifa World Football Museum در زوریخ آنقدر نشانه از فوتبال دارد که هر فوتبال دوستی را سیراب می کند.

 • با بزرگ‌ترین و عجیب‌ترین هواپیمای جهان آشنا شوید! +تصاویر

  با بزرگ‌ترین و عجیب‌ترین هواپیمای جهان آشنا شوید! +تصاویر

  جهانگردیبزرگ‌ترین هواپیمای جهان، بالاخره از پس پرده‌ها بیرون آمد و چشمان تمام شیفتگان پرواز و سفر را به خود خیره کرد. در مطلبی که در ادامه خواهید خواند، قصد داریم شما را بیشتر با این هواپیما آشنا کنیم، هواپیمایی که بناست آینده‌ی پرتاب موشک را تغییر دهد!

 • راز باغ کویری همیشه سرسبز ایران چیست؟ + تصاویر

  راز باغ کویری همیشه سرسبز ایران چیست؟ + تصاویر

  ایرانگردی​​​​​​​یکی از شهرهای ایران در قلب کویر قرار گرفته است که از بهترین شهرهای خشتی جهان نیز به شمار می‌آید. در این شهر جاذبه های توریستی بی شماری نهفته است. یزد شهر زیبای کویری در کویر مرکزی ایران، زیبایی‌های منحصربفردی را در دل خود جا داده که بازدید از هرکدامشان، دری را به دنیایی نو می‌گشاید.

 • این ساختمان‌های عجیب، رویایی‌ترین خانه‌های دنیا هستند! +تصاویر

  این ساختمان‌های عجیب، رویایی‌ترین خانه‌های دنیا هستند! +تصاویر

  جهانگردیشهرها بسیار شلوغ شده‌اند و آلودگی و گرم شدن هوای کره زمین نیز به‌ نوبه خود می‌تواند انسان‌ها را برای بازگشت به زندگی ساده گذشته ترغیب کند، این عوامل باعث شده است که طراحان و معماران در سراسر جهان به این نتیجه برسند که خانه‌ای زیبا، شگفت‌انگیز و رؤیایی در دل طبیعت به زندگی راحت‌تر انسان کمک کند؛ و یا حتی بعضی داشتن یک خانه‌درختی‌ را برای تعطیلات آخر هفته پیشنهاد می‌دهند.

 • با یکی از عجیب‌ترین ساختمان‌های دنیا در خاورمیانه آشنا شوید! +تصاویر

  با یکی از عجیب‌ترین ساختمان‌های دنیا در خاورمیانه آشنا شوید! +تصاویر

  جهانگردیدبی به‌ عنوان شهر ساختمان‌های بلند شناخته می‌شود. ساختمان موزه آینده (Museum of the Future) حتی در این شهر نیز به‌عنوان یکی از چالشی‌ترین پروژه‌های ساختمانی به‌حساب می‌آید. این پروژه که توجه همگان را به خود جلب کرده است از 2400 قطعه فولادی با تقاطع‌هایی مورب تشکیل‌ شده است. موزه آینده قرار است تا سال آینده مورد بهره‌برداری قرار گیرد و به‌عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری منحصربه‌فرد دبی در صنعت گردشگری این شهر خودنمایی کند.

 • قصرهای پرنده‌ای که در قرن حاضر بر فراز آسمان‌ها پرواز می‌کنند! +تصاویر

  قصرهای پرنده‌ای که در قرن حاضر بر فراز آسمان‌ها پرواز می‌کنند! +تصاویر

  جهانگردییک اتاق‌خواب مدرن با ظرافت و طراحی کلاسیک به همراه تخت خواب دو نفره بزرگ و اثاثیه مجلل آماده و نماهای 360 درجه خیره‌ کننده! شاید فکر کنید این‌ها ویژگی‌های یک سوئیت در هتلی پنج ستاره باشند، اما در واقع کابین یک هواپیمای جت مدل اِیرباس Airbus A330 VIP را توصیف کردیم: یک قصر پرنده‌ی حداقل 200 میلیون دلاری! این هواپیما با طراحی شرکت سوئیسی کاملاکس Comlux که در طراحی، تجهیز و بهره‌برداری از جت‌های بزرگ برای سازمان‌ها مهارت دارد، در طراحی کابین‌های لوکس هواپیما بسیار هنرمند و سرآمد است.

 • دهکده‌ عجیبی که با دیوار به دو نیم تقسیمش کرده‌اند! +تصاویر

  دهکده‌ عجیبی که با دیوار به دو نیم تقسیمش کرده‌اند! +تصاویر

  جهانگردیرودخانه کوچکی در دهکده مودلاروت وجود دارد که نقش‌های مهمی در طول تاریخ داشته است: از حائلی برای جنگ سرد گرفته تا برقراری یک مرز مدرن! جامعه کشاورزی کوچک مودلاروت که درست بین دو شهر برلین و مونیخ و در مناطق روستایی کشور آلمان قرار گرفته است، سکونتگاه ۵۰ نفر است و تنها یک رستوران دارد. اما هرساله ده‌ها هزار بازدیدکننده را به‌سوی خود می‌کشاند.

 • در ساخت این مسجد عجیب، از هیچ میخی استفاده نشده است! +تصاویر

  در ساخت این مسجد عجیب، از هیچ میخی استفاده نشده است! +تصاویر

  جهانگردیدر ساخت این عبادتگاه مسلمانان چینی تنها از قطعات درهم‌تنیده استفاده‌ شده و هیچ میخی بکار نرفته است. این مسجد خیره‌کننده یک شگفتی معماری است که در ساخت آن از هیچ میخی استفاده‌ نشده است.  مسجد دانگان توسط دانگانی‌ها - مسلمانان چینی که در دهه ۱۸۰۰ از آزار و شکنجه گریختند و به قرقیزستان آمدند - ساخته‌ شده است.

 • باورش سخت است ولی در این نقاط عجیب، هنوز زندگی جریان دارد! +تصاویر

  باورش سخت است ولی در این نقاط عجیب، هنوز زندگی جریان دارد! +تصاویر

  جهانگردی‌تنها مکانی در جهان که میدانیم انسان می‌تواند در آن زندگی کند، زمین است، طبیعتا این‌طور به نظر می‌رسد که در تمام کره زمین امکان زندگی وجود دارد. ولی بهتر است بدانید در موقعیت‌ها و شرایطی از کره زمین امکان زندگی موجودات عادی وجود ندارد. ازجمله این مناطق می‌توان به محیط‌های بسیار داغ، بسیار سرد، محیط استریل شده با تابش پرتو، محیط بدون اکسیژن و خلأ اشاره کرد؛ اما ظاهرا در این محیط‌های سخت نیز جاندارانی هستند که به زندگی خود ادامه می‌دهند!

 • قلعه‌ای که سرنوشت تاریخ را عوض کرد! +تصاویر

  قلعه‌ای که سرنوشت تاریخ را عوض کرد! +تصاویر

  ایرانگردیدر نزدیکی و در فاصله‌ی حدود ۴۰ متری از شهرستان شهرکرد، شهری قرار دارد که کوه‌های استان، آن را احاطه کرده‌اند. نام این شهر جونقاه است. در این شهر جاذبه تاریخی وجود دارد که بسیار حائز اهمیت است.  قلعه جونقان یکی از بناهای تاریخی استان چهارمحال و بختیاری است که در شهر کوچک جونقان قرار دارد و در بخش ایرانگردی امروز قصد داریم این قلعه را که نقش مهمی در تاریخ سرزمینمان داشته، به شما معرفی کنیم، پس همراهمان باشید.

 • گاراپت، نماد گفت و گوی تمدن‌ها در جنوب ایران! +تصاویر

  گاراپت، نماد گفت و گوی تمدن‌ها در جنوب ایران! +تصاویر

  ایرانگردیکلیسای ارامنه گاراپت از آثار ملی و جاذبه‌های دیدنی آبادان است و میزبان زیادی از گردشگر داخلی است. این کلیسا در سال ۱۳۳۶ در دوران پهلوی احداث شد و بزرگ‌ترین مکان اجتماعت ارمنی‌های آبادان به حساب می‌آید.

 • اسپینه، آینه‌ای در ایران، رو به زیبایی دنیا! +تصاویر

  اسپینه، آینه‌ای در ایران، رو به زیبایی دنیا! +تصاویر

  ایرانگردیاستان گیلان دیر زمانی است که جزء مقاصد اصلی گردشگران بوده است. طبیعت بی‌نهایت زیبای آن که از یک سو به البرز می‌رسد و همچنین سرسبزی و شور زندگی که در این استان در جریان است، همواره مشوق خوبی برای جذب طبیعت دوستان بوده است.

 • مردمی که کریسمس را به عجیب‌ترین شکل ممکن جشن می‌گیرند! +تصاویر

  مردمی که کریسمس را به عجیب‌ترین شکل ممکن جشن می‌گیرند! +تصاویر

  جهانگردیهر کشوری جشن‌ها و رسوم منحصربه‌فردی دارد. از میهمانی‌ها و جشن‌های مهم فرهنگی گرفته تا رسوم خاص برخی تعطیلات و... . خواندن و یا حتی تجربه کردن رسوم کشورهای مختلف و یا فرهنگ‌های مختلف می‌تواند بسیار جالب باشد. کریسمس نزدیک است و این روز، مراسمی است که در بخش اعظم کشورهای دنیا جشن گرفته می‌شود و رسوم منحصربه‌فرد و گاهی عجیبی در آن دیده می‌شود.

بلیط هواپیما