تیتر سه وبلاگ‌ها

 • طواف گرداگرد قلب جهان

  طواف گرداگرد قلب جهان

  تاخیر پروازها، بازرسی پیاپی بدنی، پاسپورت و چمدان، گرمای هوا و... هیچ کدام ذره‌ای از ذوق حجاجی که یا قریب به 15 سال در نوبت و انتظار بوده‌اند و یا قریب به 40 – 50 میلیون تومان هزینه کرده‌اند تا راهی حرم امن الهی شوند؛ کم نکرده است.

 • نگاهی به فیلم «رضا» با خوانشی از «هامون» و «نادر»

  نگاهی به فیلم «رضا» با خوانشی از «هامون» و «نادر»

  «رضا» عاشقانه‎ای است که با یک سکانس طولانی از دو بار برهنگی و پوشش مجدد لباس‎های مردی آغاز می‎شود که دیدار با همسرش را عامدانه به تاخیر می‎اندازد؛ چرا که آن روز قصد دارند از یکدیگر جدا شوند. زوجی که اتفاقا روابط خوبی دارند، بسیار هم شوخ و شنگ به دادگاه می‎روند، جلوی قاضی نقش "عدم تفاهم" بازی می‎کنند و پس از طلاق، با لبخند برای هم آرزوی توفیق می‎کنند.

 • سخنگویی چند وجهی، نه صرفا نظامی نه صرفا سیاسی

  سخنگویی چند وجهی، نه صرفا نظامی نه صرفا سیاسی

  سقوط پهپاد گلوبال هاواک در دریای عمان، آن هم درست پس از حوادثی که برای برخی نفت‎کش‎ها و شناورها در تنگه هرمز رخ داده بود؛ به سرعت به یک صحنه تقابل میان تهران و واشنگتن تبدیل شد.

 • سازمانی که قوانینش هم امضای مصدق را دارد، هم بنی‎صدر و بازرگان را

  سازمانی که قوانینش هم امضای مصدق را دارد، هم بنی‎صدر و بازرگان را

  نام «سازمان نقشه برداری کشور» به گوش چه کسانی خورده؟ چند نفر می‎دانند که این سازمان از جمله سازمان‎های زیربنایی زیرمجموعه سازمان برنامه و بودجه کشور است؟ شاید برای کسی باور کردنی نباشد که این سازمان ۶۶ ساله را حتی برخی نمایندگان مجلس و برخی معاونین وزرا هم نمی‏شناسند! اما به واقع چنین است؛ آن هم سازمانی که قوانینش هم امضای مصدق را دارد هم بنی‏ صدر و بازرگان. البته میرحسین موسوی در دوران نخست وزیری‎اش کوشید تغییری در وضعیت این سازمان ایجاد کند که موفق نشد اما مهدی کروبی در دوران ریاستش بر مجلس سوم، مصوبه‎ای را گذراند که بر سرنوشت این سازمان بی ‏تاثیر نبود.

 • تبادل زندانی یا تبادل جاسوس؟

  تبادل زندانی یا تبادل جاسوس؟

  سخنان این بار ظریف در آمریکا، هم به اتکای تجربه دیپلماتیکش بود که گفت "قبلا هم این کار را کرده‌ام" و هم اعتبارش به نمایندگی از جمهوری اسلامی را به رخ کشید که گفت "اختیارش را هم دارم". هرچند مستمع سخنانش آنسوی آبی‎ها بودند اما بی‎تردید مخاطبش، اهالی همین سرزمین بودند که به او خرده نگیرند که "تو چه کاره بودی که چنین پیشنهادی دادی؟" او اینها را گفت که نه مستمسکی برای تیتر روز شنبه کیهان باشد و نه هدف طعن و کین پایداری‌چی‎های مجلس.

 • ستاد مدیریت بحران این‌ها را می‎داند؟

  ستاد مدیریت بحران این‌ها را می‎داند؟

  «سیل غارتگر اومد؛ از تو رودخونه گذشت؛ پلها رو شکست و برد؛ زد و از خونه گذشت؛ دست غارتگر سیل؛ خونه رو ویرونه کرد پدر پیـــرم رو کشت مادر رو دیـــوونه کرد.....»

 • نمی‌فهمیم که وسط جنگیم؟

  نمی‌فهمیم که وسط جنگیم؟

  مگرمی‌شود وسط توپ و تانک و فشنگ و تیربار و خمپاره، نفس راحت بکشیم، گپ بزنیم و از تمیزی هوا لذت ببریم؟! مگر می‎شود ترکش در جای جای کالبدمان نشسته باشد و راحت حرکت کنیم؟ مگر می‎شود پس از استنشاق گاز خردل، نفس راحت بکشیم؟ مگر....؟ مگر...؟ مگر...؟