حکم سبز قاضی برای یک متخلف زیست محیطی در خرم‌آباد

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان لرستان از صدور حکم سبز توسط مقام محترم قضایی برای یکی از متخلفین زیست محیطی خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین لرستان ، علی سالاروند در این رابطه گفت: از صدور حکم سبز توسط مقام محترم قضایی برای یکی از متخلفین زیست محیطی برای خدمات رایگان عمومی (پاکسازی حاشیه رودخانه به مدت یکماه) در شهرستان خرم‌آباد خبر داد.

سالاروند گفت: یک نفر از متخلف زیست محیطی که بر خلاف قوانین و مقررات قانونی اقدام به تخلیه پسماندهای عمرانی و ساختمانی و ایجاد آلودگی زیست محیطی در اطراف رودخانه نموده بود با رای سبز مرجع محترم قضایی به ٣٠ روز خدمات رایگان عمومی جهت پاکسازی حاشیه رودخانه‌ که در آن اقدام به تخلیه پسماندهای عمرانی نموده بود، محکوم شد.

سالاروند افزود: باتوجه به عمل ارتکابی این فرد در جهت تخلیه پسماندهای عمرانی و ساختمانی و پسماند شهری در حریم رودخانه، پرونده قضایی برای متخلف مورد نظر تشکیل و با پیگیری‌های صورت گرفته، حکم محکومیت توسط مراجع قضایی صادر گردید.

وی اظهار داشت؛ علاوه بر حکم صادره این متخلف زیست محیطی به ۵٠٠٠٠٠٠٠ میلیون ریال جریمه نقدی بابت ضرر و زیان محیط زیست نیز محکوم شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان لرستان اظهار داشت: بر اساس ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی هر اقدامی که تهدید علیه بهداشت عمومی و موجب آلودگی محیط زیست شناخته شود، ممنوع است و با متخلفین طبق قانون برخورد خواهد شد.

وی در نهایت با تقدیر از مقام محترم قضایی و همکاران اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خرم‌آباد در جهت صدور این حکم سبز گفت؛ صدور احکام جایگزین به ویژه احکام سبز، تأثیر بسزایی در راستای فرهنگ‌سازی دارد و زمینه اصلاح متخلفان و مشارکت آنان در حفاظت از محیط زیست را فراهم خواهد نمود.

۴۶

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1913138

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =