یکی از وظایف مهم حکومت اسلامی ایجاد و گسترش عدالت است

مهر نوشت: معاون اول قوه قضاییه گفت: امروز اگر کسانی آگاهانه یا ناآگاهانه عزت مردم و کشور را بفروشند بر همگان واجب است جلوگیری کنیم و هشدار دهیم، اگر با هشدار دادن عمل نکردند، وارد میدان شویم.

حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای ساعتی پیش در مراسم تودیع و معارفه رئیس کل دادگستری لرستان با اشاره به اینکه خدا را شاکرم خدمت شما مردم عزیز، ولایتمدار، شهیدپرور و مؤمن لرستان رسیدم، اظهار داشت: ایام عزاداری امام حسین (ع) را خدمت شما حسینی‌ها تسلیت می گویم.

وی با بیان اینکه در آستانه ۱۷ شهریور هستیم، گرامی می‌داریم یاد شهدای ۱۷ شهریور و همه شهدای اسلام و شهدای جنگ تحمیلی و شهدای مدافع حرم، تصریح کرد: حقیقتاً تشکر می‌کنم از حضور شما بزرگواران در این مراسم و شرمنده هستم که عده قابل توجهی ساعتی است سرپا ایستاده‌اند.

معاون اول قوه قضائیه با تاکید بر اینکه این جلسه منعقد شده است به پاس تقدیر و تشکر از دو مدیر خدوم و دلسوز، نیازی به توصیف و تعریف از آقایان نیست، افزود: شما بهتر از من آقای بدری را می‌شناسید که تقریباً ۹ سال در سمت ریاست کل دادگستری لرستان انجام وظیفه کردند، انسانی دلسوز، خیرخواه و دنبال این بودند آنچه به نفع ملت و نظام و انقلاب است را انجام دهند.

آنچه در وسع آقای بدری بود در لرستان انجام دادند

محسنی اژه ای با اشاره به اینکه من شهادت می‌دهم آنچه در وسع آقای بدری بود در لرستان انجام دادند، ان شاء الله خداوند متعال به همه مدیران خدوم توفیق دهد، گفت: آرزو دارم در مسئولیت بعدی خود در قوه قضائیه توفیقات متعددی داشته باشند.

وی ادامه داد: آقای رزم نیز هم در امر قضا کار کرده‌اند و هم در امر مدیریت، در مسائل مردم و حکومت و نظارت‌ها مسئولیت داشته‌اند، برای ایشان هم آرزوی توفیق دارم.

معاون اول قوه قضائیه با بیان اینکه یکی از وظایف مهم حکومت اسلامی ایجاد و گسترش عدالت است، تصریح کرد: یکی از مأموریت‌های انبیای الهی همین بوده است، یکی از چیزهایی که در تحقق عدالت مؤثر است امر به معروف و نهی از منکر است، امام حسین (ع) هرآنچه در طبق اخلاص داشت تقدیم کرد برای امر به معروف، از جان عزیزان و یاوران و طفل شیرخواره خود مایه گذاشتند برای اینکه معروف‌ها را احیا کنند و از منکرات و منکر بزرگی که در آن مقطع بود جلوگیری کنند.

باید همه ما آمر به معروف و هم ناهیان از منکر شویم

محسنی اژه ای با تاکید بر اینکه اگر می‌خواهیم هدف نظام الهی و نظام مقدس جمهوری اسلامی که همان قسط و عدل است محقق شود باید همه ما آمر به معروف و هم ناهیان از منکر شویم، افزود: با صدای بلند می گویم قوه قضائیه امروز همچنان که مصمم است قاطعانه و بدون تبعیض با انواع فساد از جمله فساد اقتصادی برخورد کند، به همین میزان از آمران به معروف حمایت می‌کند و خودش هم جزو آمران به معروف است.

وی با اشاره به اینکه امروز از جمله معروف‌ها اصل نظام اسلامی است، بنابراین حفظ نظام اسلامی بر همه ما واجب است و هرکس به هر میزانی با زبان، قلم و قدم خود در فضای مجازی و دیجیتال و عمومی به این نظام مقدس که مرهون خون همه شهدا است خیانت کند با او برخورد می‌کنیم، گفت: این انقلاب شعبه‌ای است از انقلاب حسین (ع)، اگر کسی بخواهد به این انقلاب خدشه‌ای وارد کند اجازه نخواهیم داد. چنانچه اجازه دهیم خیانت کرده‌ایم.

معاون اول قوه قضائیه با بیان اینکه یکی از منکرهای بزرگ این است که بخواهیم همانطور که یزید خواست محور حق را از جای خود منحرف و به جای آن یک فرد فاسد را به جای امیرالمومنین به مردم معرفی کند، کسانی بخواهند با چهره نفاق یا چهره ظاهری به نظام خیانت کنند، به همه واجب است که از این منکر جلوگیری کنیم، تصریح کرد: کسانی می‌خواهند با ترفندهایی ارزش‌های این نظام و اسلام را جور دیگری به مردم ارائه دهند.

هشدار به ناآگاهان

محسنی اژه ای با تاکید بر اینکه امروز اگر کسانی آگاهانه یا ناآگاهانه عزت مردم و کشور را بفروشند بر همگان واجب است جلوگیری کنیم و هشدار دهیم، اگر با هشدار دادن عمل نکردند، وارد میدان شویم، افزود: اگر کسانی بخواهند با دشمن آگاهانه یا ناآگاهانه همدستی کنند و عزت اسلام و نظام و شهدا را به بیگانگان واگذار کنند بدانند در حافظه مردم و قوه قضائیه باقی می‌مانند و با آنها در آینده برخورد خواهد شد. قانون و مردم از آنها نمی‌گذرند.

کد خبر 1297470

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =