۳۸ نفر
۹ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۴
سهم چلوکباب‌مان را دزد برد!

حکایت دزد گمنامی که یک‌شبه؛ ره چهارساله رفت!

کسی می‌داند نشانه‌های آخرالزمان چیست؟ بگذارید سوال‌مان را اینطور مطرح کنیم: آیا تا حالا کسی شنیده است که دزد از مالباخته عزیزتر شود؟! مخصوصا که مالباخته وکیل خودشان هم باشد؟! بگذارید قضیه را بازهم بازتر کنیم کجا دیده‌اید شست مردم خبردار شده که خانه یکی را دزد زده و آنها به جای نفرین دزد، جد و آبادش را دعا کنند و یا از خوشحالی بشکن زده و دو دست خود را به نشانه شکر هوا کنند؟

 فکر نمی‌کنید شرائط فعلی‌مان فقط «حساس کنونی» نیست کمی هم عجیب و غیرعادی است؟ یک نماینده دلسوز چهار سال آزگار خون دل می‌خورد و برای احقاق حقوق ملت دست به انواع و اقسام خطرات می‌زند مثلا: برجام و پرچم آمریکا را با کبریت بی‌خطر به آتش می‌کشاند و با پوشیدن کفن در صحن کاملا علنی مجلس به استقبال مرگ می‌رود و بارها پوزه استکبار را با فریادها و مشت‌های گره کرده‌اش به خاک می‌مالد و... آیا دست آخر حقش این باید باشد!؟ آیا اهالی کوفه شاخ داشتند؟

همه می‌دانیم فقط عشق به ملت است که یک نماینده را برای رفتن به خانه ملت(آنهم در منطقه‌ محرومی مانند میدان بهارستان) ترغیب می‌کند چراکه وکلای ملت به گواه فیش‌های حقوقی که هر از گاهی منتشر می‌کنند چندرغاز حقوق می‌گیرند و طبعا با این اوصاف نمی‌توانند انگیزه مادی داشته باشند و افسوس که عشق آنها یک طرفه است و عشق یک طرفه هم؛ حکایتش معلوم است! حالا اگر گاه گاهی دنبال عکس دخترخوشگل هستند و با موگرینی سلفی می‌گیرند و کاهو و گلابی نوش جان می‌کنند این را بگذراید به حساب اینکه نماینده هم، موجودی است مثل خود ما که هم از کاهو و سکنجبین خوشمان میاید و هم با هلوی پوست کنده خوش خوشان‌مان می‌شود!

بله داشتیم می‌گفتیم نماینده محترمی طی چهار سال قطره قطره چندرغازش را جمع می‌کند و بعد از 4 سال؛ دریای بوجود آمده را زیر فرش پنهان می‌کند، اما ناگهان، دزدی از راه می‌رسد و ره چهار ساله آن نماینده را یک شبه طی می‌کند! در ادامه هم؛ نه تنها چنین حرکت مذمومی محکوم نمی‌شود بلکه کمپین #حمایت از سارق گمنام، هم تشکیل می‌شود! خدا را صد هزار مرتبه شکر به درجه‌ای از شعور رسیده‌ایم که صنف محترم سارقین هم؛ عزم‌شان را برای مبارزه با فساد و ریا در مسئولین جزم کرده‌اند! نکته جالب مبارزه آنها این است که اقدام‌شان بروکراسی؛ دادگاه؛ متهم ردیف اول و دوم  راه راه پوش و چادر به سر ندارد! خودشان سر صحنه جرم حکم می‌دهند و در جا هم مجازات را اعمال می‌کنند! آنها معتقدند وقت طلاست و نباید آن را صرف خواهش تمنا از موجودی مانند (ب.ز) برای استرداد پول‌هایی که خورده کرد بلکه باید از حلقوم‌شان کشید! این رابین هودهای وطنی از دیوار آجری می‌پرند تا بعدها مجبور نشوند از دیوار حاشای مختلسین بپرند!

به هر حال سیاست پدر و مادر ندارد(البته تا دلتان خواهد عمه دارد!) بنابراین فقط کار یک بی پدر و مادر هم است که بتواند دمار از روزگارش دربیاورد! مانند فیلم شعله! اصولا کسی می‌تواند یک سیاست‌مدار لاکچری شود که خودش به روح اعتقاد نداشته باشد اما در عین حال قادر باشد به صد روش وجود روح را برای دیگران اثبات کند! در سیاست، منطق مهم نیست کم نیاوردن مهم است! مثلا خیلی راحت بتوانی بگویی؟ چرا می‌گویید 3 میلیارد؟ بگویید یک خانه  150 متری ناقابل در فلان منطقه!

اما جسارتا ما می‌گوییم: اصولا چرا باید خانه 150 متری 3 میلیارد باشد؟ شما در بهارستان چکار می‌کردید؟ مگر قرار نبود برای‌مان شق القمر کنید؟

 بله ... در سیاست فقط کافیست بدانی چگونه می‌شود شقایق را به گودرز ربط داد وبعد هم قهرمان ملی شد! فراموش نکنید یک شعبده باز چیزهایی را که وجود دارند را غیب می‌کند اما سیاست مدار عالم غیب را جلوی چشمان‌تان ظاهر می‌کند!

 راستی نماینده عزیز ملت؛ آیا از مظنه خانه ملت هم خبرداری؟ منظورمان خانه ملت واقع در بهارستان نیست ها؛ که زبان مان لال بخواهی بفروشیش؛ منظور خانه‌های نداشته ملت است.

 به هر حال ما که بخیل نیستیم و آرزو می‌کنیم هر چه زودتر به اصل مال خود برسید و خرج انتخابات بعدی و چلوکباب‌هایی که به ما خواهید داد بکنید ... البته ما هم می‌خوریم و همچنان به شما  رای می‌دهیم... کسی چه می داند شاید سهم ما از زندگی همین چلوکباب باشد! 

قطعا تحریم‌های ترامپ دخل‌مان را درنمی‌آورد چون بزرگتر از آن هم هستند که دمار از روزگارمان دربیاورند! برخی از مسئولین معمولا تحریم را دور نمی‌زنند بلکه ترجیح می‌دهند قوه قضاییه را دور بزنند؛ هنر آنها این است که کاسه کوزه‌ها را سر ترامپ می‌شکنند؛ به چپ نگاه می‌کنند و به راست شوت می‌زنند تا قوه محترم قضاییه را گیج و ویج کنند! البته بیشتر گیج! راستش من هم جای آن‌ها بودم صد بار برجام را پاره می‌کردم!             

کد خبر 1305690

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 7
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۰۹:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۹
  39 0
  خدارا شوکر!
 • IR ۱۱:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۹
  24 0
  آفرین
 • حسینی IR ۱۳:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۹
  29 0
  گل گفتی آقای پورمحبی...دمت گرم...
 • IR ۱۸:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۹
  26 0
  20
 • IR ۲۰:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۰
  11 0
  واقعا چرا باید بچه های من معلم حسرت خوردن کباب را داشته باشند؟! من خیلی ناراحتم
 • بی نام IR ۱۲:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
  4 0
  این از خدا بی خبران کازشان از طنز گذشته باید طور دیگری با انها رفتار کرد که بزودی مردم این کار را حواهند کرد
 • مگی CA ۰۳:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۱
  2 0
  خیلی نگران واز طرفی خوشحال نباشید این مالباختگان فرازمینی هستند با یک ..اجی ...مجی ...لاتجی ...جبران می کنند ..آن هم چند برابرش...