۱۶ نفر
۳۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۰
ترکیه و گرجستان بیشتر از ما چاه نفت دارند!

تازه تازه به درجه‌ای از عرفان رسیده‌ام که شبکه‌های ماهواره‌ای به معنای واقعی کلمه بدآموزی که چه عرض کنم؛ بدبختی آموزی دارند!

ایکاش ماهواره ما هم از پشت‌بام خانه‌مان پرتاب می‌شد تا این روزها را از رسانه‌های غیرملی‌ نمی‌دیدم!  واقعا باید کلی سیب زمینی باشید که اینهمه تبلیغ خرید ملک؛ وعده اقامت دائم؛ پذیرش دانشگاه و تامین شغل در ممالک بیگانه را ببینید و رگ غیرت‌تان قد شلنگ حیاط‌تان نشود! اما هم می‌بینیم و هم کک‌مان نمی‌گزد!  

مثلا با این تبلیغات می‌خواهند ما را از نگرانی در مورد آینده خود و فرزندان‌مان  دربیاورند اما اگر خون آریایی و یا هر گروه خونی دیگری هم، در رگ‌های‌تان بجوشد؛ محال است که با توجه به اوضاع فعلی، نگران‌تر نشوید!

باید دست آنهایی که برای ملی‌گرایی شمشیر از رو کشیده بودند را به شرط آنکه تمیز باشد بوسید! چون هم اکنون به نقطه‌ای از تاریخ با شکوه‌مان رسیده‌ایم که اگر خانه‌مان را هم آب ببرد، در صف سفارت‌خانه‌ها خواب‌مان نخواهد برد! 

 واقعا ما را چه شده که با دیدن در باغ سبز، چراغ سبز نشان می‌دهیم و با چشمکی وا می‌دهیم؟!  

راستش را بخواهید؛ از درون احساس آهوی زخم خورده‌ای را دارم که لاشخورها و کفتارها دوره‌اش کرده‌اند و منتظر سقط‌شدنش هستند!

به عقیده حقیر ریختن عرق شرم را برای چنین مواقعی گذاشته‌اند، چراکه واقعا خجالت‌آور است که نفت را با کلی داستان ملی کنیم و بعد آنرا به شکل بین‌المللی بگذاریم کف دست این و آن! بله؛ نفت را از حلقوم یک کشور بیرون آورده‌ایم اما خودمان شده‌ایم شرکت پخش و پلای فرآورده‌های نفتی به اقصی نقاط جهان!

چاه نفت مال ما؛ استخراجش با ما ولی ... نونش مال مردم!

با این اوصاف؛ ما چاه نفت نداریم... ترکیه؛ گرجستان؛ ارمنستان؛ دبی؛ کانادا؛ اروپا و آمریکا و... چاه نفت دارند ما فقط آنرا بیرون می‌کشیم و برای آنها سکه و پولش می‌کنیم و خودمان را؛سکه یک پول! اینطوری دست و بال آنها، نفتی نمی‌شود و فقط کمی به پول کثیف و چرک کف دست آلوده می‌شود که آنهم علاجش مقداری صابون‌ آنتی باکتریال است! 

اینکه برخی از مسئولین واداده‌اند و خیلی به فکر حال و روز ما و کشورمان نیستند و در افکارشان اهداف خاص خودشان را دارند قبول اما ما چرا همه چیزمان را به بهانه یکی دو چیز ول کرده‌ایم؟ چرا اینقدر شل کرده‌ایم؟ اینجاست که باید به معنای واقعی کلمه باید گفت: ما داریم کجا می‌رویم؟ مایی که قرن هاست از خون‌های‌مان در راه وطن‌مان لاله دمیده؛ چرا کمان آرش‌مان اینقدر تاب دیده!   

 ناسلامتی قرار بود خیلی چیزها را  به عالم صادر کنیم اما صادرات‌مان معطوف شد به آدم! حتی از فرار مغز رسیدیم به فرار کله و پاچه و حالا هم که دارند با قالب کردن املاک؛ سیراب و شیردان‌مان را هم بیرون می‌کشند!

قبول بفرمایید کمی خنده دار است که ما حساسیت‌مان به نفت است نه عوایدش! چون وقتی می‌فهمیم کشوری مانند انگلیس نفت‌مان را می‌خورد همه رقمه قاطی می‌کنیم اما بعد که نفت‌مان را دلار کردیم جرینگی می‌بخشیم به نوچه‌های انگلیس و زاد و بومش! ایکاش به خاک وطن و سرمایه‌هایش هم؛ یک دهم آب‌های خلیج فارس حساس بودیم!

از ما گفتن؛ اینقدر هیجان‌زدگی و سراسیمگی عاقبت کار دستمان می‌دهد... انتظار آن منجیانی که در آن طرف آب‌ها چشم به راه‌مان ایستاده‌اند مانند انتظار یک عنکبوت برای به دام افتادن مگسی هست در داخل تورش! 

اگر بمانیم ممکن است برخی از این مسئولین سرعقل بیایند اما با رفتن‌مان، خیال آنهایی که به کل از عقل خلاصند را هم، راحت می‌کنیم!

حداقل امیدی هست که با نرفتن‌مان اوضاع بهتر شود و یا لااقل از این بدتر نشود؛ اما با رفتن مان قطعا همه چیز هوا خواهد شد ... اگر خاک وطن را سرمه چشم نمی‌کنید لااقل آن را پیست رالی برای جولان بیگانگان هم نکنید!

و سخن آخر...

 حداقل وقتی رفتید و آنجاها پناه گرفتید؛ لطفا دیگر برای تشویق تیم‌های ملی کشورمان در ورزشگاه‌ها یقه جر ندهید؛ یقه‌تان برای زدن کروات در کلوپ‌ها و دانسینگ‌ها لازم‌تان می‌شود... بسلامتی ایران و آزادیش هم؛ پیک‌های‌تان را به هم نزنید چون «آزادی‌های پیکی» به درد یکی از بستگان درجه اول خانواده پدری‌تان می‌خورد!          

کد خبر 1302195

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 14
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۲:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۱
  0 2
  خیلی ساده ای اقای پورمحبی اگر فکر کردی با تلاش شادروان دکتر مصدق نفت ملی شد و تموم شد. نه تنها کاری کردن که بینوا در مملکت خودش و در خانه خودش حبس شد بلکه چنان بازی کردند که عملا نفت ایران متعلق به ملوک خانم و در لفظ متعلق به ایران است. مگر روباه پیر میذاره؟
  • فرزین پورمحبی IR ۰۸:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۷
   1 0
   ممنونم و.... در ساده بودنم شک نکنید :)
 • IR ۱۲:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۱
  0 2
  مسئولین سرعقل هستند شما روش آنها را درک نکردید! آنها امت گرا هستن و نه ملی گرا
  • فرزین پورمحبی IR ۰۸:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۷
   1 0
   بر منکرش لعنت
 • IR ۱۳:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۱
  5 2
  هرکس هرچی دلش خواست مینویسه گور بابای واقعیت . واقعیت مملکت ما اینگونه به نظر میرسه که انگار عده ای بیگانه که فرهنگ وتاریخ مارا قبول ندارند واصلا کشوری بنام ایران را قبول ندارند با مکر وحیله اشغال کرده وبا تمام قوا دارند هرچیزی را که میتوانند به تاراج می برند واین تاراج را نشستن سر سفره انقلاب می نامند و هرچیز را هم که نمیتوانند ببرند نابود میکنند و ملت را هم اسیر گرفته اند بگونه ای که قبل از انقلاب هرکس ناراحت بود و از وضع مملکت خوشش نمی امد براحتی هرجای دنیا میرفت و زندگی میکرد ولی امروزه اول رفتن هزینه زیادی دارد دوم جائی قبولمان نمی کنند واگر قبول هم کنند تحقیر امیز سوم اینکه محدودیت خارج کردن سرمایه هم درست کرده اند .چهارم اینکه قوانینی گذاشته اند که از انسان بودن خارجمان میکنند و حتی در لباس پوشیدن هم اختیار دست خودمان نیست وهرچه حضرات غارتگر و اشغالگر بگویند باید بپوشیم پنجم دروغ وریا وحرام خواری را رواج دادندمثلا با سهمیه بندی ارزاق دست عده ای را باز گذاشتند تا اجناس را خارج از سهمیه به هر قیمتی به خلق الله فروخته و...... خون اریائی ؟ هرکس میتونه فرار میکنه .واقعیت اینه ...
  • علی IR ۱۱:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
   5 3
   فدای تحلیلت بشم چرا بدون اینکه متن رو بخونی داری حرف های خودت رو میزنی این بابا که حرفی نداره درمورد این تحلیل بسیار عمیق جنابعالی و خیلی هم چیزهای عجیب و خیلی تازه ای هم نگفتی ... دروغ و ریا را شما کشف نکردی اگر ضریب هوشی ما را در حد کالباس ندونی ما اینها رو می دانیم و با عصبانیت از جنس شماها آشناییم حرف نویسنده این بود که چرا علی رغم همه این مشکلات و ندانم کاری مسئولین ما هم داریم به کشورمان پشت می کنیم آنها به فکر ما نیستند ما چرا به فکر کشورمان نیستیم ... ایکاش بتونیم خارج از اون چیزهایی که تو مغزمون هست ببینیم و بخونیم و از این عصبانیت های احساسی دست برداریم
  • فرزین پورمحبی IR ۰۸:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۷
   0 0
   دوست خوب و کمی عصبانیم؛ ممنونم استفاده کردیم
 • علی IR ۰۱:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
  2 3
  حداقل امیدی هست که با نرفتن‌مان اوضاع بهتر شود و یا لااقل از این بدتر نشود!!!!! اگر قرار به بدتر نشدن بود که با حضور ۸۰ میلیون نفر به اینجا نمیرسیدیم برادر! حالا درد شما اون چند هزار نفری هست که فراری دادین!؟
  • فرزین پورمحبی IR ۰۸:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۷
   0 0
   دوست عزیز ... ممنونم که فکر کردید من در حدی هستم که می توانم افراد را فراری دهم
 • AE ۰۵:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
  0 0
  داداش حق با تو ست ولی بد مدیریتی در مملکت از نظر اقتصادی هست ،اگر تحریمها نبود مسوولین حالا حالا ها دنبال بودجه ها که کجا ها رانت و اختلاس میشه نمی رفتند ، منابع طبیعی را که محافظت بتوسط مدیریت درست استفاده کردن و گردشگری داخلی ندارند و مردم هم عقلشان به چشم است اونور آب بیشتر میرسه و درامد دلاری درست میکنه تا از کسری بودجه فرار کنه ما هر روز یک ژن خوب پیدا میکنیم که تا خر خره خون مردم را تو شبشه کردن اون هم از چند دولت قبل تا الان واقعا مردم را از زندگی در اینجا سیر میکنند
  • فرزین پورمحبی IR ۰۹:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۷
   0 0
   ممنونم
 • محمد ش IR ۱۳:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
  1 0
  سلام.این جوری فکر نکنید،که همه بی غیرت هستند، هنوز هم مردان و زنان باغیرت هستند که جانشان را برای وطنشان فدا می کنند
 • IR ۲۱:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
  0 0
  احسنت
  • فرزین پورمحبی IR ۰۹:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۷
   0 0
   نوش جان