رژه بوش؛ یکی از عجیب ترین رژه های دنیا را از نزدیک تماشا کنید!

هیرنیموس بوش یکی از فریبنده ترین نقاشان دوره رنسانس بود. گرچه درباره زندگی او اطلاعات زیادی در دست نیست، نقاشی‌های سورئال و پوچ او در قرون پانزده و شانزده میلادی مملو از جزییاتی باورنکردنی است که تأثیر آن‌ها همچنان روی هنرمندان امروزی ادامه دارد. در حقیقت رژه‌ای که رژه بوش نامیده می‌شود با الهام از تخیل فانتزی این هنرمند شکل‌گرفته است. این رژه شناور روی رودخانه‌ای در زادگاه این هنرمندی هلندی برگزار می‌شود.

رودخانه دامل در هرتوژنبوش محلی برای برگزاری رژه بوش است که در سال ۲۰۱۹ برگزار شد. بیش از ۲۵۰۰۰ تماشاچی در حال نظاره داستانی بودند که توسط ۱۵ پرده نقاشی مجزا به نمایش درآمده بود. هرکسی که با نقاشی‌های بوش مانند" باغ لذت‌های زمینی" آشنایی داشته باشد از دیدن برخی بازیگران دیوانه در رژه تعجب نخواهد کرد. هریک از این بازیگران با پوشیدن لباس‌هایی رنگارنگ، تبدیل به جزئی از این نمایش شده اند.

هر بخش دارای یک آهنگ مجزاست. در حقیقت موسیقی جزئی کلیدی در ویرایش هشتم این رژه محسوب می‌شود. ۳۵ عضو هم‌سرا، ۱۵ خواننده تک‌خوان، ۷ نوازنده ادوات برنجی، ۸ نوازنده آلات کوبه‌ای و یک نوازنده گیتار الکتریک این رژه را اجرا می‌کنند. همچنین یک پیانوی بسیار بزرگ شناور نیز در این میان به چشم می‌خورد. این موسیقی‌دان‌ها تنها بخشی از ۲۵۰ نفری هستند که با ادای احترام به هیرنیموس بوش باعث لذت بردن جمعیت از این رژه شده‌اند.

به گفته مدیر برنامه: «این رژه شناور و شاعرانه از کارهای هنری بوش، راوی داستانی جهانی از قدرت و ضد قدرت، جنگ، هرج‌ومرج و امید است. از هرج مرج پس از جنگ یک‌روند جدید متولد می‌شود. درنهایت مخالفان قدیمی پایه امید جدیدی را در این داستان بنا می‌نهند که مملو از سمبل ها و فانتزی‌های مختلف است که در کارهای بوش به چشم می‌خورد.»

اگر این رژه شناور نظر شما را نیز جلب کرده، زمانش رسیده که سفری به این قسمت از کره زمین داشته باشید. رژه بعدی بوش در ۱۷-۲۰ ژوئن ۲۰۲۱ در هرتوژنبوش هلند برگزار خواهد شد.

۱۵ پرده نقاشی شناور که از کارهای هنری نقاش هلندی عصر رنسانس الهام گرفته‌شده‌اند.

حدود ۲۵۰ نفر این رویداد هنری را در زادگاه بوش اجرا می‌کنند.

منبع: لست سکند

۲۱۲۱

کد خبر 1373059

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =