مروری بر حوادث صبح ایران در پنجشنبه 13 مرداد 1390

نجات پسر خردسال از اسارتگاه والدین معتاد

روزنامه جام‌جم نوشت: والدین شیشه‌ای که پسر 8 ساله‌شان را کتک می‌زدند و او را در شرایط نامناسب بهداشتی نگهداری می‌کردند، تحت تعقیب پلیس شهریار قرار گرفتند و مادر معتاد دستگیر شد اما و جستجو برای پدر معتاد کودک همچنان ادامه دارد.
چند روز پیش در تماس مردمی با اورژانس اجتماعی (123) شهرستان شهریار، مددکاران بهزیستی این شهر باخبر شدند یک زوج معتاد پسر 8 ساله خود را در شرایط نامناسب بهداشتی نگهداری می‌کنند و با ضرب و شتم، اجازه مدرسه رفتن را به وی نمی‌دهند.
مددکاران برای بررسی وضعیت این پسر خردسال عازم محل زندگی آنها در شهرک وحیدیه شدند و در تحقیق از همسایه‌ها معلوم شد پدر معتاد خانواده پیش از حضور مددکاران، کودک را همراه مادرش در خانه زندانی کرده و متواری شده است.
آنها وقتی موفق به ورود به این خانه نشدند با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 تماس گرفتند و تقاضای کمک کردند. دقایقی بعد ماموران با حضور در محل متوجه شدند، پدر سنگدل کودک را کتک زده و پس از بی‌هوش شدن کودک و مادرش، فرار کرده است. به این ترتیب، آن دو به بیمارستان منتقل شدند و با تلاش پزشکان نجات یافتند.
والدین معتاد، کودک را شکنجه می‌دادند
ماموران به تحقیق از پسر خردسال پرداختند و معلوم شد والدین وی به مواد مخدر (شیشه) اعتیاد دارند و هر روز او را کتک می‌زده‌اند و در شرایط نامناسب بهداشتی از او نگهداری کرده و حتی اجازه مدرسه رفتن و ملاقات با اقوامش را به وی نداده‌اند.
با تشکیل پرونده قضایی در این رابطه، پسر خردسال تحویل مددکاران سازمان بهزیستی و مادرش نیز به اتهام کودک‌آزاری بازداشت و برای تحقیقات به مرکز پلیس منتقل شد.
اعتراف مادر معتاد
زن جوان در اظهاراتش به پلیس گفت: 9 سال قبل با شوهرم که یکی از آشنایان خانوادگی‌مان بود، ازدواج کردم. بعد از مدتی متوجه اعتیاد او شده و تصمیم به جدایی گرفتم اما با پی بردن به بارداری‌ام از این تصمیم صرف‌نظر کرده و به زندگی با او ادامه دادم به امید آن که شوهرم اعتیادش را ترک کند.  شرایط زندگی‌مان هر روز بدتر می‌شد و من فقط به دلیل علاقه به فرزندم، مشکلات را تحمل می‌کردم. از چندی پیش شوهر معتادم مرا نیز در منجلاب اعتیاد گرفتار کرد و عاطفه مادری را از من گرفت و با این اعتیاد عشق و علاقه‌ای به فرزندم نداشتم.
زن جوان با اشاره به شکنجه کودکش گفت: من و شوهرم برای تامین هزینه اعتیادمان مواد مخدر می‌فروختیم و گاهی نیز با گدایی در شهر، هزینه زندگی‌مان تامین می‌شد. در شرایط نامناسب از فرزندمان نگهداری می‌کردیم و هر وقت می‌خواست با بچه‌های محله بازی کند یا به ملاقات مادربزرگش برود، او را کتک می‌زدیم.
پسرمان علاقه بسیاری به درس خواندن داشت، اما حاضر نبودیم او به مدرسه برود. بنابراین همیشه او را در خانه حبس کرده و فقط برای خرید و فروش مواد مخدر او را با خود از خانه بیرون می‌بردیم. هر بار که فرزندمان گریه می‌کرد و بی‌قرار بود، او را کتک می‌زدیم تا آرام شود. شوهرم هر بار که موفق به مصرف مواد مخدر (شیشه) نمی‌شد، ساعت‌ها فرزندمان را کتک می‌زد و به التماس‌های من توجهی نمی‌کرد. روز حادثه نیز شوهرم، من و فرزندم را کتک زد و متواری شد.
بنابراین گزارش، برای مادر معتاد قرار قانونی صادر شد. تحقیقات تکمیلی برای یافتن پدر معتاد ادامه دارد.

 

 

دستگیری دزد یک میلیارد تومانی

روزنامه جام‌جم نوشت: کارگر یک فروشگاه لوازم خانگی در منطقه ملارد که محموله یک میلیارد تومانی کارفرمایش را سرقت کرده بود، همراه خریدار اموال دزدی دستگیر شد.
هفته گذشته زنی همراه مردی که کارگر فروشگاهش بود، به پلیس آگاهی مراجعه کرد و از سرقت اموال یک میلیاردی‌اش خبر داد.
شاکی به پلیس گفت: من و شوهرم نمایندگی یک شرکت معتبر را عهده‌دار هستیم و در زمینه فروش لوازم خانگی فعالیت می‌کنیم. از چندی پیش به دلیل مشکلاتی که برای شوهرم رخ داد، مدیریت فروشگاه را در اختیار من قرار داد.
شب گذشته کالاهایی به ارزش یک میلیارد تومان خریداری کرده و به انبار فروشگاه منتقل کردم و ساعات پایانی شب پس از رفتن کارگرم از فروشگاه، من نیز به خانه بازگشتم؛ اما روز بعد با حضور در انبار فروشگاه مشاهده کردم خبری از کالاها نیست و دوربین‌های مداربسته نصب شده در محوطه آنجا تخریب شده است.
در پی شکایت این زن و تشکیل پرونده قضایی در شعبه اول دادیاری دادسرای ملارد، تحقیقات ماموران آغاز شد. در تحقیق از کارگر فروشگاه وی ادعا کرد از ماجرای سرقت بی‌خبر است و وقتی به محل کارش رفته متوجه موضوع شده است.
در حالی که تحقیقات برای شناسایی سارق مرموز و کشف اموال دزدی ادامه داشت، ماموران اطلاعاتی به دست‌آوردند که نشان می‌داد، کارگر فروشگاه با یک خودروی مدل‌بالا در شهر تردد می‌کند.
تماس مردمی
ماموران رفت و آمدهای مرد کارگر را تحت نظر قرار‌دادند تا این‌که روز یکشنبه این هفته مردی با پلیس آگاهی ملارد تماس گرفت و عنوان کرد صاحب یک فروشگاه که در زمینه خرید و فروش کالاهای دزدی فعالیت دارد، کالاهای بسیاری را در انبارش منتقل کرده و درصدد یافتن مشتری برای آنهاست. به این ترتیب، ماموران به محل فروشگاه در منطقه سرآسیاب اعزام شدند.
صاحب فروشگاه ابتدا از حضور ماموران به بخش انبار محل کارش ممانعت کرد تا عاقبت با هماهنگی قضایی وارد آنجا شدند و در بررسی از محل، تمامی اموال به سرقت رفته شاکی را کشف و ضبط کردند.
ردپای کارگر فروشگاه در سرقت از کارفرما
با انتقال متهم به پلیس آگاهی وی اعتراف کرد، سارق اصلی کارگر فروشگاه شاکی است و قصد داشت پس از تحویل گرفتن اموال مسروقه، آنها را بفروشد و با پول به‌دست آمده، مبلغی را به آن کارگر بدهد. در پی اعتراف متهم، همدست وی نیز تحت تعقیب قرار گرفت و ساعاتی بعد در یکی از محله‌های ملارد دستگیر شد.
کارگر فروشگاه شاکی در بازجویی پلیسی ابتدا سرقت از آنجا را منکر شد، اما در مواجهه حضوری با دیگر متهم پرونده به جرمش اعتراف کرد.
اعتراف متهم به سرقت
متهم به سرقت به پلیس گفت: با توجه به این‌که می‌دانستم کارفرمایم به چند نفر فرد بدهکار است و از او شکایت کرده‌اند، تصمیم به عملی کردن نقشه سرقت گرفتم. بنابراین چند بار کالاهایی را دزدیده و برای آن فاکتورهای قلابی تهیه کردم و به کارفرمایم دادم که متوجه ماجرا نشد. 
اموال مسروقه را به فروشگاه کارفرمای سابقم برده و تحویل دادم که کالاها را از من خریداری کرد. صاحب این فروشگاه با صاحب کار جدید من رقیب بودند. او از من خواست اگر محموله متعلق به وی را سرقت کنم، او نیز پول خوبی به من پرداخت خواهد کرد.
جوان سارق با اشاره به سرقت محوله یک میلیارد تومانی گفت: آن شب محموله کالا را در حضور همسر صاحب فروشگاه به بخش انبار منتقل کردیم. ساعات پایانی شب وقتی مطمئن شدم او به خانه‌اش رفته، به محل بازگشتم و با تخریب دوربین‌های مداربسته فروشگاه، وارد انبار شدم و بعد به کمک چند کارگر اجاره‌ای اموال را سرقت کردم.
بنابر این گزارش، متهمان با قرار قانونی از سوی دادیار شعبه اول دادسرای ملارد روانه زندان شدند.

 

 

اتصالی برق 9 خانه را به آتش کشید

روزنامه جام‌جم نوشت: رعایت نکردن اصول ایمنی در برق ساختمان و فرسودگی سیم‌کشی، سبب اتصالی برق و بروز آتش‌سوزی در پشت بام یک خانه در گرگان شد و با سرایت آن، 9 خانه مجاور دچار آتش‌سوزی شد.
در پی اعلام خبر حادثه آتش‌سوزی منزلی مسکونی در خیابان امام رضا شهر گرگان به سامانه 125 سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری، بلافاصله یک تیم عملیاتی اطفای حریق از ایستگاه شماره 3 سازمان به محل اعزام شد که به دلیل گسترش سریع آتش و سرایت به منازل مجاور، 5 تیم عملیاتی دیگر جمعا به تعداد 16 نفر به محل آتش‌سوزی اعزام شدند.
این آتش‌سوزی که در اثر عدم رعایت اصول ایمنی در برق ساختمان و فرسودگی سیم‌کشی برق و اتصالی سیم برق از پشت‌بام یکی از منازل مسکونی شروع شده بود به دلیل نزدیکی پشت‌بام و سقف ساختمان‌ها به یکدیگر، به سرعت سرایت و گسترش پیدا کرد و باعث وارد آمدن خسارت به 9 منزل مسکونی دیگر شد. این آتش‌سوزی 3‌ساعت به طول انجامید و سرانجام مهار و خاموش شد.

 

 

پدر عصبانی نوجوان 12 ساله را کشت و خودکشی کرد

روزنامه جام‌جم نوشت: در یک حادثه دلخراش در شهرستان ابهر، مردی پس از قتل فرزند 12 ساله‌اش خودکشی کرد. 
این حادثه عصر پریروز در یکی از محله‌های شهرستان ابهر رخ داد و مردی به نام حسین پس از مشاجره با پسر 12 ساله‌اش برای لحظه‌ای کنترلش را از دست داد و با چوبدستی مرگ فرزندش را رقم زد.
در پی این حادثه موضوع به ماموران انتظامی گزارش و هنگامی که تحقیق در این زمینه شروع شده بود، چند ساعت بعد پدر این نوجوان نیز با خودکشی به زندگی‌اش پایان داد.
با دستور قضایی، اجساد پدر و پسر به پزشکی قانونی انتقال یافت. در تحقیقات قضایی معلوم شد پدر و مادر امیرحسین (کودک قربانی) چندی پیش از هم جدا شده بودند. 

 

 

مرد شیاد در کمین خریداران و فروشندگان ارز

روزنامه جام‌جم نوشت: مرد شیادی که با کمین در اطراف صرافی‌ها، پول مردم را سرقت می‌کرد، تحت تعقیب پلیس آگاهی تهران قرار گرفت.
متهم تحت تعقیب با شناسایی خریداران و فروشندگان ارز همراه آنها وارد صرافی‌ها شده و سپس به بهانه تماس تلفنی با باقی گذاشتن مالباخته‌ها در این محل‌ها متواری می‌شد.
رسیدگی به این پرونده هنگامی در دستور کار ماموران قرار گرفت که مردی با حضور در شعبه 14 بازپرسی دادسرای ناحیه 12 از سرقت 2 میلیون و 600 هزار تومان پولش خبر داد. مرد مالباخته به بازپرس جمالی گفت: قصد سفر به خارج از کشور را داشته و در حوالی خیابان فردوسی هنگام ورود به یک صرافی، مردی از من پرسید قصد خرید ارز را داری که با پاسخ مثبت من روبه‌رو شد.
او با دریافت مدارکم و 2 میلیون و 600 هزار تومان پول به همراه من وارد صرافی شد و پس از احوالپرسی گرم با صاحب صرافی، ماشین حساب کوچکی از جیبش بیرون آورد و سپس با پشت کردن به من شروع به گفت‌وگو با تلفن همراهش کرد و سپس به بهانه این‌که تلفن آنتن نمی‌دهد، از مغازه خارج شد.
 هرچه منتظر شدم، فروشنده دلار به صرافی بازنگشت و زمانی که سراغ او را از صاحب صرافی گرفتم، وی عنوان نمود، فروشنده دلار را نمی‌شناسد و...  
 در پی این شکایت، پرونده به پایگاه هفتم پلیس آگاهی ارسال و با احضار صاحب صرافی وی عنوان کرد، با مشتری‌ها با خوشرویی برخورد می‌کنم و دلیلی ندارد که آنها را بشناسم و...
در پی این شکایت، در حالی که تحقیق در این زمینه ادامه داشت، مالباخته دیگری نیز با حضور در دادسرا با ارائه شکایت مشابهی عنوان کرد: قصد فروش 2 هزار دلار را داشتم که مرد شیادی با کشاندن من به یک مغازه صرافی و سپس به بهانه تماس تلفنی و عدم آنتن‌دهی تلفن همراهش از صرافی خارج و سپس متواری شد.
با افزایش شکایت‌ها، سرهنگ غیاثوند، رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی با هشدار به خریداران و فروشندگان ارز از آنها خواست هنگام معامله از اعتماد به افرادی که خود را خریدار یا فروشنده ارز معرفی می‌کنند، خودداری کنند. 
رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی افزود: در حال حاضر با تصاویر به دست آمده از دوربین مداربسته صرافی‌ها جستجوی گسترده پلیس برای شناسایی و دستگیری متهم ادامه دارد. 
17282

کد خبر 166001

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بدون نام IR ۰۶:۱۲ - ۱۳۹۰/۰۵/۱۳
    1 1
    قطع ید سارق ومالخر راخاهانیم. حکم قرانی را اجرا کنید.قطه انگشتان در مرحله اول.