کتاب‌های «سفر به گرای 270 درجه، داستان شهر جنگی، سه دختر گل فروش، گوساله سرگردان و...» از کتاب‌های پیشنهادی رضا امیرخانی برای مطالعه در ایام دفاع مقدس است.

به گزارش خبرآنلاین، معرفی لیست کتاب‌های خواندنی از سوی رسانه‌ها، یکی از راه‌های اصلی آشتی بیشتر مردم با مطالعه است چرا که سامانه‌ای برای معرفی و نقد کتاب‌های خوب در کشور وجود ندارد و مردم بیشتر از روی کنجکاوی و یا پیشنهاد اطرافیان کتاب می‌خرند، در این میان پیشنهاد اهالی فرهنگ و هنر، کمی ویژه‌تر است.

رضا امیرخانی، نویسنده خوش قلم و صاحب‌سبک ادبیات معاصر ما، در گفتگو با خبرآنلاین برای مطالعه در ایام هفته دفاع مقدس، پیشنهاداتی ارائه کرده که در جدول زیر قابل مشاهده است.

البته وی معتقد است: «ارائه لیست، به شدت برای کتاب‌خواندن مردم مفید است، مردم، مشکلی با ارتقا ندارند؛ مشکل ما هستیم که به جای اینکه فریاد بکشیم بخوان، ذکر نخوان نخوان گرفته ایم.»

کتاب «جانستان کابلستان» امیرخانی این‌روزها در کتاب‌فروشی‌ها با استقبال خوانندگان مواجه شده است.

هموطنان تهرانی برای تهیه این کتاب‎‌ها‌‌‌ کافیست با شماره 88453188 سامانه اشتراک محصولات فرهنگی؛ سام تماس بگیرند و کتاب‌ها را در محل کار یا منزل _ بدون هزینه ارسال _ دریافت کنند.

نام کتاب

نویسنده

انتشارات

قیمت (تومان)

درباره کتاب

سفربه گرای 270 درجه

احمد دهقان

سوره مهر

4000

ناصر دانش آموزی دبیرستانی است که در وسط امتحانات نامه ای از دوستان رزمنده قدیمی اش دریافت می کند مبنی بر اینکه عملیات نزدیک است و بهتر است به جبهه بازگردد. امتحانات را نیمه رها کرده و به جنوب می رود تا در عملیات کربلای 5 شرکت کند. کتاب از زبان اول شخص شرح یکی از عملیات های جنگ و حال و هوای قبل، حین و بعد از عملیات است.

داستان شهر جنگی

حبیب احمدزاده

سوره مهر

2600

احمد زاده در این کتاب از جنبه های گوناگون زندگی بشری از نگاه دوربین تفنگ، لحظه رها شدن تیر و حوادث بعدی آن، از کادر انگشتان کارگردان، از رفاقت ها و صمیمت های همرزمان جبهه ها، از دردودل های شبانه همسنگری ها، از دید کودکان و کارتون های کودکانه، از عشق جوانی، از نگاه اسیر عراقی و فاتح ایرانی، از پیرمرد دوچرخه سوار در آبادان و ...به موضوع جنگ می پردازد.

سه دختر گل فروش

مجید قیصری

سوره مهر

3600

مجموعه داستان کوتاهی از روزگار جنگ و پس از آن که همواره به عنوان دغدغه ذهنی و خاطره تلخ یا شیرین در دایره ذهنی تمام سربازان جنگ یا نویسندگان جنگ موج می‌زند. داستان جنگ، پایان جنگ، سرنوشت بچه‌های جنگ که دیگر سرنوشتی ندارد و به هیچ کاری دل خوش نمی‌کند و یا رؤیاها و خاطرات جنگ به خواب می‌روند و از بستر می‌خیزند.

گوساله سرگردان

مجید قیصری

افق

1500

 مجموعه‌ای است با ۸ داستان کوتاه. داستان‌هایی خواندنی که کم‌تر اسیرِ شعار می‌شوند و حلقِ واقعیات‌اند.

هفت روز آخر

محمدرضا بایرامی

سوره مهر

1900

مجموعه یادداشت‏ها و خاطره‏های محمد رضا بایرامی از هفت روز آخر جنگ. خاطراتی هیجانی و نفس‌گیر از درگیری با عراقی‏ها و محاصره شده توسط تانک‏های عراقی. خستگی، دلهره، اضطراب از پایان جنگ، پذیرش قطعنامه و استواری مردان آماده نبرد در آن به خوبی تصویر شده است.

چزابه

فتح اله جعفری

سوره مهر

2200

کتاب که بیشتر به خاطرات، فعالیت فرماندهی، شهادت دلاورمرد جبهه‌های جنوب حسن باقری اشاره دارد در چهار پیوست عملیات طریق القدس به روایت سردار شهید حسن باقری، عملیات طریق‌القدس به روایت سردار غلام‌علی رشید، نامه دشمن، صادر شده قبل از عملیات طریق القدس، نامه حضرت امام (ره) خطاب به رزمندگان پس از عملیات طریق‌القدس و پانزده فصل و 242 صفحه که به شرح عملیات در کردستان پرآشوب، عملیات جبهه‌های جنوب، عملیات طریق‌القدس، عملیات چزابه پرداخته شده است.

کوچه نقاش‌ها

راحله صبوری

سوره مهر

8500

در این کتاب راوی دست ما را می گیرد و ما را به 16گذر از زندگی اش می برد. کتاب حاصل سه ماه مصاحبه راحله صبوری با سیدابوالفضل کاظمی است.

زیتون سرخ

قاسم یاحسینی

سوره مهر

3000

کتاب، خاطرات خانم ناهید یوسفیان همسر شهید علی امینی است که سید قاسم یاحسینی آن را تدوین کرده است. کتاب شامل 19فصل است که بخش‌های مختلف زندگی این بانوی بزرگوار را در بر می‌گیرد.

هموطنان تهرانی برای تهیه این کتاب‎‌ها‌‌‌ کافیست با شماره 88453188 سامانه اشتراک محصولات فرهنگی؛ سام تماس بگیرند و کتاب‌ها را در محل کار یا منزل _ بدون هزینه ارسال _ دریافت کنند.

291/60

کد خبر 175350

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • محمد طاها A1 ۰۱:۴۱ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۶
    0 0
    فقط میگم دمت گرم آقا رضا...بازم ازین مصاحبه ها کنین.ممنون