اگر فکر می‌کنید در خانه کار کردن خیلی دلپذیر است، دوباره فکر کنید. بسیاری از افرادی که در خانه کار می‌کنند،‌ دچار تعارض،‌ فرسودگی و خستگی شغلی می‌شوند و بازدهی کاری و سلامت روانشان خدشه‌دار می‌شود.

بهنوش خرم‌روز: بسیاری از افرادی که مجبورند هر روز صبح سر کار بروند و تا بعد از ظهر دست‌کم بیرون از خانه بمانند، آرزوی ماندن در خانه و فرستادن کار از خانه را در دل دارند و تصورشان این است که از خانه کار کردن یعنی با لباس خانه، ‌راحت روی مبل بنشینی و یک لیوان چای در دست بگیری و با خیال آسوده کار کنی. اما محققین می‌گویند در اغلب موارد، این تصور، خیالی بیش نیست.
به گزارش دیسکاوری، کار کردن از خانه نه تنها می‌تواند آن‌قدر دلچسب نباشد، بلکه می‌تواند باعث فرسودگی شغلی و خستگی مفرط شود،‌ به خصوص اگر نتوان بین انتظارات خانوادگی و شغلی تعادل مناسبی برقرار کرد.
تیموتی گلدن که در این زمینه مطالعه کرده، معتقد است که کار کردن در خانه،‌ تنها به معنای کار در ساعات معمول کاری نیست، بلکه اغلب به شب‌ها و تعطیلات آخر هفته هم کشیده می‌شود. در نهایت،‌ کار از راه دور می‌تواند افراد را در موقعیتی قرار دهد که زمان‌های شخصی‌شان با کار پر شود.
گلدن در مطالعه خود از 316 نفر که برای یک شرکت کامپیوتری بزرگ کار می‌کردند خواست نظر خود را در مورد جملات خاصی بیان کنند. مانند:‌ «به خاطر فشارهای کاری،‌ گاهی وقتی در خانه هستم، استرسم به حدی زیاد است که نمی‌توانم کارهایی را انجام دهم که از آن‌ها لذت می‌برم». و «چون من اغلب به خاطر مسئولیت‌های خانواده تحت فشارم، تمرکز کردن روی کارم برایم سخت است».
اغلب شرکت‌کنندگان در این مطالعه مرد بودند و 88 درصد آن‌ها دارای فرزند بودند. وی همچنین میزان خستگی شغلی افراد را هم مورد سنجش قرار داد.
گلدن به این نتیجه رسید که افرادی که زمان بیشتری کار می‌کنند و تعارض‌های بیشتری بین کار و خانواده دارند،‌ مقادیر بالاتری از خستگی شغلی را هم ابراز می‌نمایند. مطالعات قبلی نشان داده‌اند که این قبیل تعارضات، از نظر جسمانی و هیجانی به فرد آسیب می‌زند و از این طریق، روی توانایی‌های فرد برای مقابله با فشارهای احساسی تاثیر می‌گذارد. در نتیجه افراد احساس فرسودگی می‌کنند و نمی‌توانند کار خود را به خوبی انجام دهند. حتی در چنین شرایطی افراد بیشتر اعلام می‌کنند که بیمار شده‌اند.
به گفته گلدن، کسانی که در خانه کار می‌کنند و در خانه دائم وظایف خانوادگی‌شان به آن‌ها گوشزد می‌شود را باید به افرادی که با کار در خانه دچار مشکل می‌شوند، ‌اضافه کرد.
گلدن بر این باور است که مدیران باید به برنامه‌های کار از راه دور نگاه دقیق‌تری داشته باشند و مطمئن شوند که محیطی که کارکنانشان در آن قرار می‌گیرند،‌ از نظر روانی و عاطفی به آن‌ها آسیب نمی‌زند و در نتیجه،‌ کیفیت کارشان پایین نمی‌آید. البته اگر همه موارد در نظر گرفته شود و به خوبی برنامه‌ریزی شده باشد، کار کردن در خانه می‌تواند گزینه بسیار خوب و مفیدی باشد.
در مجموع، بهترین حالت برای بهره بردن از این منافع این است که افراد بتوانند فضایی مخصوص به کار داشته باشند که در آن احساس راحتی کنند، فضایی که بتوانند خانواده و کار را از هم جدا نگه دارند.
 53272

کد خبر 186220

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بدون نام IR ۱۱:۳۳ - ۱۳۹۰/۰۹/۰۲
    1 0
    چه عکسی گذاشتی ?