این کتاب روایتی داستانی از ورود یک جوان عاشق پیشه به میان درویشان، برخی رفتارها و آداب و رسوم آنهاست که ناشر آن را روایتی تلخ از دنیای درویشی یاد کرده است.

به گزارش خبرآنلاین، موسسه کیهان چهل و سومین عنوان از مجموعه «نیمه پنهان» را به درویشان و «طریقت تزویر» با زیر عنوان روایتی تلخ از دنیای درویشی اختصاص داده است. این کتاب را «ح.کریمی» نوشته و در هفت فصل با قیمت 6هزار تومان منتشر شده است.

 

داستان این کتاب با عشق سپهر به بیتا و سرگشتگی و جنون او آغاز می‌شود که افسردگی و گمگشتگی او باعث آشنایی با یکی از دراویش به نام میرطاهر است و...در بخشی از فصل نخست می‌خوانیم:
«همیشه و همه جا بیتا مضمون اصلی اغلب شعرهایش بود، در واقع شاعری را با اولین برخورد با او شروع کرد. شعر و عاطفه ارتباط دیرینه ای دارند:
حسن هرجا سر برآرد
عشق می‌آید بیرون
سپهر اگرچه شاعری بالفطره بود، ولی در حقیقت دلدادگی به بیتا شاعرش کرده بود. آری! وجودش شده بود کانون عشق و عقل و جنون.


بنابراین گزارش، این کتاب روایتی داستانی از ورود به میان درویشان، برخی رفتارها و آداب و رسوم آنهاست. در بخش پایانی این کتاب و در فصل «خاطرات سرد دیروز» نیز می‌خوانیم:
هدایت منشی زاده، کارپرداز شرکت، که از مشایخ ماذون بود از ترس اینکه مبادا موقعیت‌های اجتماعی اش را از دست بدهد بر سر قرار خود با سید مرتضی حاضر نشد. تا اینکه بعد از سه چهار ماه که به دستور پیر، یکی از مریدان احمقش با اسلحه گرم چند تن از بستگان نزدیک خود را به قتل رساند و از آنجایی که با دستگیری پیر و خش خبر در روزنامه‌ها اوضاع و شرایط خانقاه را نامساعد می‌دید، فرار کرد اما پس از دستیری با دیدن سید همه مسائل پشت پرده را افشا کرد. دزدی ها، دروغگویی‌ها، شهوت رانی‌ها و بسیاری معضلات اخلاقی پیرش را با سید در میان گذاشت. دادگاه انقلاب 150 میلیون تومان برای هدایت الله منشی زادگان قرار صادر کرد که این مبلغ توسط تعدادی از مریدان او تهیه شد و به مرکز اقطاب و رجال تصوف یعنی واشنگتن دی.سی! وصل شد و حسرت 150 میلیون تومان بی‌زبان بر باد رفته در دل مریدانش گذاشت و هرازگاه با تماس تلفنی به امر هدایت مشغول گشت...»
 

 

این کتاب با قیمت 6هزار تومان منتشر شده است.

 


ساکنان تهران در صورت علاقه برای تهیه این کتاب کافیست با شماره 20- 88557016 سامانه اشتراک محصولات فرهنگی؛ سام تماس بگیرند و آن را در محل کار یا منزل _ بدون هزینه ارسال _ دریافت کنند. باقی هموطنان نیز با پرداخت هزینه پستی می توانند این کتاب ها را تلفنی سفارش بدهند.


6060

کد خبر 224583

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بدون نام IR ۰۸:۴۱ - ۱۳۹۱/۰۴/۱۲
    2
    زندگي يعني عشق نه گريه