همه ی انسان ها حتی سیگاری ها هم هوای پاک و ناآلوده به افزودنی های غیرمجاز و هوای سالم را دوست دارند.


همیشه برایم این پرسش مطرح بوده و هنوز هم! که چگونه به همسایه مان بگویم اگر به زعم خودش روی بهارخواب واحدآپارتمانی خودشان، سیگار می کشد، دست کم، ته سیگارش را به حیاط خانه ی ما نیندازد؟! دیر زمانی است که از عزیزانی که در فضای سبز و دیدنی و هوای پاکِ پارک ها سیگار می کشند، در رنج بسیارم!
روز جهانی بدون دخانیات، در پیچ و خم خردادماه سپری شد و انتشار دو خبر مهم گشایش نخستین پردیس تفریحی بدون دخانیات و همچنین تولید اولین داروی ترک سیگار در ایران نیز آنچنان که شایسته ی توجه است، به اطلاع عموم مردم شاید نرسید که به جهت علاقمندی ام به همه ی هموطنان سیگاری که دوست دارند ترک کنند و تا کنون توفیق نیافته اند، تأکید می کنم که این خبرها را بخوانند تا شاید قدر هوای پاک و سالم را دریابند و به ما هم حق زندگی بدهند و زندگی را از نو شروع کنند؛ زندگی سالم در هوای سالم!

متن این دو خبر به شرح زیر است؛

اولین پردیس تفریحی بدون دخانیات در ایران
همزمان با روز ملی بدون دخانیات، مجموعه تفریحی گردشگری دریاچه شهدای خلیج فارس در راستای ترویج فرهنگ پیشگیری از استعمال مواد دخانی در اماکن عمومی شهر تهران، به‌عنوان اولین و بزرگترین پردیس بدون دخانیات کلان شهر تهران به شهروندان معرفی شد.
سازمان بهداشت جهانی از ۲۱ سال پیش ۳۱ می (همزمان با 10 خرداد) را با عنوان روز جهانی بدون دخانیات برای همه کشورها اعلام کرده است تا به این وسیله خطرها و مرگ‌های ناشی از دود سیگار که با فراگیری رو به رشد جهانی روبروست، به همه مردم جهان یادآوری و از سیاست‌های تاثیرگذار برای کاهش مصرف دخانیات در کشورها حمایت شود.
امسال نیز چون سال های گذشته، همگام با دیگر کشورها، پاسداشت روز جهانی بدون دخانیات با شعار « تبلیغ، ترویج و حمایت از دخانیات ممنوع » با همکاری اداره سلامت منطقه 22 و با مشارکت شهروندان روز چهارشنبه 8/3/92 همزمان با افتتاح مجموعه تفریحی و گردشگری دریاچه شهدای خلیج فارس، به عنوان بزرگترین مجموعه ی بدون دخانیات در کلان شهر تهران برگزار شد.

ولبان، اولین داروی ترک سیگار در ایران
تحقیقات نشان می‌دهد که ترک سیگار با دارو و زیر نظر پزشک، همراه با مشاوره بهترین و مناسب ترین نتایج را به همراه داشته و به عنوان موفق ترین راه حل برای ترک سیگار معرفی شده است. در همین راستا، در حاشیۀ این همایش بزرگ که با حضور شهردار منطقه 22 تهران و معاون سلامت منطقه همراه بود، در غرفۀ کلینیک ترک سیگار داروسازی دکتر عبیدی، مشاوره‌های تخصصی رایگان در زمینۀ ترک سیگار به شهروندان ارائه شد.
داروسازی دکتر عبیدی، اخیرا با هدف ترویج راه‌های مؤثر و کاربردی برای ترک سیگار، برای اولین بار، داروی ترک سیگار در ایران را تولید کرده است. گفتنی است که این دارو با نام تجاری ولبان، در ایران منحصرا توسط لابراتوار داروسازی دکتر عبیدی تولید و عرضه گردیده است.

 

کد خبر 300499

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • از جم/بوشهر IR ۱۳:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۴/۰۴
    0 0
    سلام این خبر در سایت بوشهری بازتاب زیادی داشته لطفا شما نیز این خبر را منتشر کنید این تیتر خبر را سرچ کنید تصاویر/خطر بیخ گوش دانش اموزان روستای موردی جم