مسلمانانی که با خودکشی به آرامش ابدی می‌رسند!

دکتر رسول جعفریان در مطلب تاره خود در وبلاگ نخبگان خبرآنلاین با ابراز تاسف از عملیاتهای انتحاری مسلمانان، در پی رسیدن به راهکاری برای حل این بحران انسانی است.

این عضو هیأت علمی دانشکده ادبیات دانشگاه تهران در بخشی ابتدایی از یادداشت خود درباره تاریخچه حمله‌های انتحاری در اسلام می‌نویسد:
«تا آنجا که خبر داریم چنین روشی، یعنی انتحار با این وسعت، به عنوان یک ابزار، هیچ زمانی در هیچ کجای جهان اسلام سابقه ندارد. بنابراین باید دنبال علت آن گشت و آن را یافت و اگر می شود فکری به حال آن کرد. دستکم یک صد و پنجاه سال است که برای بازسازی جوامع اسلامی در سطح فکر و عمل تلاش می شود. بارها در مصر و سوریه و شبه قاره و ایران و عراق و نقاط دیگر، متفکران و احزاب اسلامی ظهور کردند و خواستند دنیای اسلام را سروسامانی بدهند، اما به جایی نرسید. نه شکم مسلمانان سیر شد و نه فکرشان قانع. آنان هر روز دنبال تغییر بودند تا از این وضعت خلاص شوند، هر راهی را تجربه کردند: یک روز پرچم ناسیونالیسم را بلند کردند، روز دیگر مارکسیسم را و به هر حال، یک روز غرب و بار دیگر شرق را.»
این عضو فعال وبلاگ نخبگان خبرآنلاین در ادامه این سوال را مطرح کرده که «به نظر شما، از آدم ناامید چه کاری جز خودکشی بر می آید؟‌« و سپس می نویسد:
«این همان است که امروز اسمش را عملیات انتحاری گذاشته اند. اینها یک نفر و دو نفر نیستند، تنها در عراق طی سالهای گذشته، بالای هفت هزار نفر عملیات انتحاری کرده اند. هر کدام اینها با توجه به این اقدام و دشواری آن، نماینده چه مقدار از جمعیت جامعه اسلامی هستند؟ هر چه هست، انتحار یا خودکشی به قیمت نابود کردن خود و عده ای دیگر که آنان نیز اغلب مسلمانند، کاری است که در حال حاضر، شماری از مسلمانان در حال تجربه آن هستند و به صورت یک واقعیت در درون جامعه مسلمانی در آمده است. آنها نه تنها خود را می کشند بلکه بسیاری از بیگناهان دیگر را هم به خشن ترین صورت به قتل می رسانند و بدین ترتیب گویا با کشتن خود و دیگران به آرامش ابدی می رسند!»

برای خواندن متن کامل این مطلب، لطفا اینجا را کلیک کنید.

کد خبر 342542

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • علی اکبر A1 ۰۴:۵۱ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۵
  18
  ما مسلمانها و غربی ها همه عاشق رفاه و بهشت و هوری هستیم . اختلاف از اینجا شروع میشه که اونها سعی میکنن این رفاهیات رو در این دنیا ایجاد بکنن ولی ما به خاطر محدودیتهای دینی و مالی مجبوریم این چیزها رو در رویا و یا آخرت جستجو کنیم! بعضی ها مونم که خیلی عجله دارن میخوان از طریق انتحار به نتیجه برسن!!!!
  • بی نام IR ۰۲:۳۳ - ۱۳۹۳/۰۳/۲۰
   0
   البته "" حوری """ نه "" هوری ""
 • منتظر صبح IR ۰۶:۳۰ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۹
  9
  چرا این اتفاق فقط در کشور های مسلمان رخ می دهد آیا ریشه یابی شده است ؟ چرا اروپائیان و آمریکائی ها به جان هم نمی افتند ؟ انتحار یعنی احمقانه ترین راه برای رسیدن به هدف پوچ
  • بی نام A1 ۱۲:۱۲ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۹
   10
   هیچ چیز یک شبه اتفاق نمی افتد. در خاورمیانه و شمال آفریقا زمینه های زیادی برای شستشوی مغزی افراد فراهم است...
 • بی نام IR ۰۹:۳۸ - ۱۳۹۲/۱۲/۲۱
  13
  نه شکم مسلمانان سیر شد و نه فکرشان قانع