بنیاد موزیلا با عرضه سومین نسخه آزمایشی فایرفاکس موبایل ویژه گوشی‌های نوکیا، گامی دیگر به حضور رسمی در مرورگرهای اینترنتی گوشی‌های همراه نزدیک‌تر شد؛ بازاری که اپرا در آن پادشاهی می‌کند.

مجید جویا: تولید فایرفاکس موبایل کار بسیار سختی بود، ولی چهارشنبه گذشته، موزیلا انتشار سومین کاندیدا برای مرورگر موبایل خود را اعلام کرد. این مرورگر که در ابتدای پروژه Fennec نام گرفته بود، به زودی با نام فایرفاکس 1.0 برای پلت‌فورم Maemo نوکیا عرضه خواهد شد.

به گزارش سی.نت، عرضه فایرفاکس برای Maemo 1.0 RC3 احتمالا نشانه‌ای از این خواهد بود که ما یک گام به رسیدن به یک مرورگر کامل فایرفاکس بر روی یک ابزار همراه نزدیک شده‌ایم، ولی این کاربری یک گام به عقب نیز محسوب می‌شود چرا که RC2 دو هفته پیش عرضه شد، و از آن‌جاکه از پلاگ‌این فلش شرکت آدوبی پشتیبانی نمی‌کند، موزیلا در پست وبلاگی چنین بیان کرد که «سطح عملکرد مرورگر ما را تا حدی پایین آورده بود که با استانداردهای ما انطباق نداشت».

موزیلا تاکید دارد که این پلاگ‌این مانند یک افزودنی به برنامه نیست. پشتیبانی برای افزودنی‌هایی مانند Weave در فایرفاکس برای مائمو 1.0 RC3 دست نخورده باقی مانده‌اند. موزیلا در ادامه اشاره می‌کند کسانی که این مرورگر را آزمایش می‌کنند، می‌توانند به طور دستی پشتیبانی از پلاگ‌این آزمایشی را با استفاده از about:config فعال کنند.

مرورگر جدید موزیلا برخی از باگ‌های عملکردی را برطرف می‌کند و باید تعداد اشکالاتی را که آزمایش کنندگان به آنها اشاره کرده‌اند، کاهش دهد. شما می‌توانید موزیلا فایرفاکس ویژه Maemo RC3 را برای N900 یا N810 نوکیا دانلود کنید، هرچند که اگر در حال حاضر RC2 روی دستگاه نصب شده باشد، باید منتظر به‌روزرسانی خودکار موزیلا باشید.

موزیلا اعلام نکرده که چه زمانی باید منتظر انتشار عمومی فایرفاکس باشیم، ولی در این نقطه ما احتمالا باید پیش از آن‌که موزیلا انتشار نسخه کامل فایرفاکس را برای عموم اعلام کند، انتظار انتشار یک ویرایش چهارم از این مرورگر را داشته باشیم؛ یا یک راه‌حل متفاوت برای حل مشکل فلش (شاید یک افزودنی، مانند چیزی که استوارت پارمنتر مدیر بخش موبایل موزیلا اعلام کرد)؛ هنوز زمان مناسب برای نصب نسخه نهایی فایرفاکس موبایل روی همه گوشی‌های موبایل فرا نرسیده است، خصوصا با این مشکلی که برای پشتیبانی از فلش به آن برخورد کرده است.

کد خبر 40403

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =