تیتر سه وبلاگ‌ها

 • اس‌پی‌وی؛ منفعت دوجانبه اروپا و ایران

  اس‌پی‌وی؛ منفعت دوجانبه اروپا و ایران

  اروپا مصمم است تا کانال پرداخت مالی جدیدی را به منظور هموار کردن مراودات اقتصادی با ایران، فراهم آورد.

 • نمایشگاه عراق و فرصت سبقت از رقیبان

  نمایشگاه عراق و فرصت سبقت از رقیبان

  سید حمید حسینی: دکتر رنانی در مصاحبه با روزنامه شرق مدعی شده که اقتصاد ایران امروز افق ندارد و رکود امروز کشور را به دلیل کمبود نقدینگی، مواد اولیه و تقاضا نمی داند بلکه علت آنرا نداشتن "افق" دانسته و برای ایجاد افق در اقتصاد دولت به تنهایی نمی تواند کاری کند، لذا نظام سیاسی باید افق گشایی کند.

 • تعدیل قیمت دلار و فضای مساعد کسب و کار

  تعدیل قیمت دلار و فضای مساعد کسب و کار

  سیدحمید حسینی: هفته ای امید بخش با اتفاقات مهم، خوب و ارزشمند را پشت سر گذاشتیم که انگیزه بخش بود: اعطای معافیت ۶ ماهه برای خریداران نفت ایران و مستثنی شدن گاز و برق از تحریم ها و شکست ترامپ و جمهوریخواهان در انتخابات کنگره، قطع نشدن سویفت ، اعلام آمادگی فرانسه و آلمان برای استقرار سیستم جدید مالی( SPV ) در کشورشان, انتخاب یک نماینده جوان مخالف تحریم ایران از ایالت کانزاس که پایگاه جمهوریخواهان بوده و بالاخره اینکه دموکراتها ۷ فرمانداری را از چنگ جمهوریخواهان خارج کردند فضای مثبتی را ایجاد کرده وجالب است که با وجود اعلام معافیت بسیاری از کشورها خود را پایبند به آن ندانسته و اجرا نخواهند کرد، حتی بانک مرکزی امارات اعلام نموده که بانک ملی وصادرات می توانند به فعالیت خود ادامه دهند، ضمنا بسیاری از بانکهای خصوصی می توانند روابط بین الملل خود را خفط نمایند و صادرات نفت خام نیز به همه کشورها مجددا از سر گرفته خواهد شد .

 • چالش‌های پیمان‌سپاری ارزی

  پایان سکوت مسعود نیلی در مقابل کیمیاگری طیف نهادگرا

  چالش‌های پیمان‌سپاری ارزی

  هفته‌ای داغ و پر از خبر را پشت سر گذاشتیم که اهم آن ترور قاشقچی، اجلاس گروه ویژه اقدام مالی، حواشی تغییرات کابینه، آغاز راه پیمایی اربعین و پاسخ تند و تیز دکتر نیلی به "حمله‌های بی‌شمار" بود، به نظر من این مقاله نشانگر سرریز شدن صبر دکتر نیلی بود، ایشان در چند سال گذشته به شدت به دنبال اجماع‌سازی و تفاهم بود.

 • ایجاد مرکز تجاری ایران در بصره

  پنج‌شنبه برای شرکت در مراسم ختم پدر باجناق وشوهر عمه همسرم (حاج حسین صفریان) به رفسنجان رفتم و شنبه ظهر به تهران بازگشتم، هر سال در این زمان شاهد جنب وجوش وتلاش زایدالوصف مردم رفسنجان در برداشت محصول پسته بودیم ولی امسال به علت افت نامعلومی محصول پسته رفسنجان وشهرهای اطراف نابود شده و وضعیت مردم دست کمی از زلزله‌زدگان و سیل زدگان ندارد.

 • ایران شریک اول تجاری عراق خواهد شد

  ایران شریک اول تجاری عراق خواهد شد

  شنبه با جلسه سران قوا و اعطا اختیارات به بانک مرکزی جهت دخالت در بازار ارز آغاز شد و بر طبق شایعات بانک مرکزی با ترزیق ۷۰ میلیون دلار به بازار موفق شد ارز را به محدوده ده هزار تومان برگرداند، از طرف دیگر پیمان سپاری ارزی مورد حمایت حاکمیت قرارگرفت و مقرر شد که مشوقهایی را برای صادرکنندگانی که ارز خود را به کشور بازمی گردانند در نظر گرفته شود.

 • نقش عوامل خارجی در افزایش نرخ ارز
 • ابزارهای کنترل مصرف بنزین

  بررسی آمارهای مربوط به مصرف بنزین نشان می‌دهد که میانگین مصرف سالانه و نقطه به نقطه بنزین در کشورمان نسبت به سال قبل در حال افزایش است.

 • اجرای استراتژی توسعه صادرات

  «اقتصاد تهاجمی» به جای «اقتصاد مقاومتی»

  اجرای استراتژی توسعه صادرات

  پنج‌شنبه صبح عازم فرودگاه شهر کازان شدیم تا با پرواز ماهان به تهران بازگردیم، همه از بازی خوب ایران تعریف و افسوس گل شانسی اسپانیا را می‌خورند. در فرودگاه کازان با آقای مهندس اسلامیان که از همکاران اتاقی و نایب رییس فدراسیون فوتبال هستند درباره بازی های تیم ملی و مدیریت «کی‌روش» صحبت کردیم.

 • تأسیس بانک مخصوص مراودات بانکی با ایران برای حفظ برجام

  تأسیس بانک مخصوص مراودات بانکی با ایران برای حفظ برجام

  امسال ایام لیالی قدر وسالروز رحلت امام راحل همزمان شده و من هفته ای کم کار ولی پرهیجان را پشت سرگذاشتم، خروج ترامپ از برجام وکم کاری اروپایی ها در تضمین منافع ایران از برجام زمینه را برای فضا سازی تندروها جهت خروج از برجام فراهم کرده است .

 • آغاز «سواپ» نفت در عراق

  حفظ برجام و اجازه ندادن به رادیکال‌ها و مزدبگیران برای خروج از برجام

  آغاز «سواپ» نفت در عراق

  روایت یک هفته بارانی و معنوی در سه دغدغه و راهکار خلاصه می‌شود، با توجه به اوضاع بحرانی داخلی (اعتصاب رانندگان و اعتراضات آبی) در نشست دوستان انجمن اسلامی مدرسه عالی بازرگانی، دیدار با امام جمعه موقت تهران، مصاحبه با مطبوعات بر سه نکته برای عبور از شرایط مبهم و دشوار کنونی تاکید کردم : ۱- بهبود فضای کسب و کار (آزادسازی ومقررات زدایی) ۲- حفظ برجام و اجازه ندادن به رادیکال‌ها و مزدبگیران برای خروج از برجام ۳- تاکید بر تفاهم وگفت‌وگوی ملی و ترمیم دوگانگی در دولت