چهارشنبه 5 اردیبهشت 1397

وزیری، نسرین

متولد 60 تهران/ تحصیلات: کارشناس ارشد ارتباطات/ سوابق: عضو تحریریه سیاسی خبرگزاریهای ایسنا و ایلنا و روزنامه های اعتمادملی، شرق، تهران امروز، همشهری عصر، خبر و دبیر گروه سیاسی روزنامه ایران و خبرآنلاین و همکاری پراکنده با روزنامه هایی چون اعتماد، جام جم و ... از سال 78 تا کنون/ تالیف: کتاب بازیگران و بازیگردانان مجلس
 • رأی‌های ناپلئونی یا نیم‌رأی‌های سرنوشت‌ساز

  - امروز کسی از تریبون مجلس، رأی اعتماد مجدد به علی ربیعی را «ناپلئونی» نخواند؛ درحالی‌که چهار سال پیش وقتی محمدعلی نجفی در وضعیت مشابهی نتوانست وزیر آموزش‌وپرورش شود و نه سال پیش وقتی صادق محصولی با نیم رأی توانست وزیر کشور شود، این آرا از تریبون مجلس «ناپلئونی» خوانده شد.

 • آقای رشیدپور چقدر برای خودتان تبلیغ کردید!

  - رضا رشیدپور در گفت‌وگوی امشبش با رییس جمهور دست کم چهار بار از عبارت «گفت‌وگوی خاص» و «گفت‌وگوی متفاوت» استفاده کرد.

 • خیالبافی درباره حرف‎های یواشکی سیاسیون درباره احمدی‎نژاد

  - اعضای حقیقی یا حقوقی مجمع تشخیص مصلحت نظام و شورای عالی انقلاب فرهنگی، اگر چه اکثرا از یک گرایش سیاسی هستند اما در میانشان نمایندگانی از جناح مقابل هم حضور دارند. هم نشینی آنان در جلسات هفتگی یا ماهانه و انتشار تصاویر آنها، غالبا سوالاتی در ذهن بیننده می‎آفریند که در این جلسات صرفا به موضوعات در دستورکار از پیش تعیین شده پرداخته می‎شود یا مسائل سیاسی و حواشی آن نیز دست کم در گفت و گوهای دو یا چند نفره آنها محلی از اعراب دارد؟ سوالاتی که جوابش، صرفا خیالبافی می‏‎تواند باشد و بس!

 • نمایندگان مجهول در مجلس

  - شاید باورتان نشود اما در جریان بررسی وزرای کابینه دوازدهم، 290 رای ممتنع ثبت شد که معادل کل نمایندگان مجلس است! یعنی دست کم هر نماینده یک بار به یکی از وزرا رای ممتنع داده است!

 • چرا کسی حواسش به قشقاوی نیست؟

  - از دیروز تا حالا که عکس سلفی و یادگاری نمایندگان با موگرینی، نقل و نبات محافل نقد به مراسم تحلیف شده، تنها نمایندگان مجلس هستند که در سیبل عتاب و خطاب قرار دارند.

 • بازنده مناظره سوم، اخلاق بود

  - درباره اینکه در سومین مناظره تلویزیونی نامزدهای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، چه کسی پیروز شد؛ تحلیل‎های مختلفی در انواع و اقسام رسانه‏‎ها نوشته شده است. تحلیل‎هایی که برآمده از خاستگاه این رسانه‎هاست و هر یک نامزد مورد حمایت خودشان را پیروز قلمداد می‎کنند.

 • اصلاح‌طلبان بر سر دو راهی وحدت یا خانه‎نشینی

  - از شب گذشته تا کنون که لیست شورای عالی اصلاح طلبان برای انتخابات شورای شهر پنجم منتشر شده، از هر گوشه‎ای نقدی بلند شده.

 • صداوسیما روحانی را بیشتر نشان می‎دهد یا رقبایش را؟

  - حال و هوای انتخاباتی صداوسیما که در روزهای اخیر با پخش تصاویر نامزدهای دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری، گرمتر شده، فارغ از رنگ و بوهای سیاسی و جناحی نیست.

 • کی سقوط سی-۱۳۰ رو یادش موند که انهدام پلاسکو رو یادش بمونه!

  - انتشار وسیع عکس‌ها و فیلم‌های فاجعه انهدام ساختمون پلاسکو در فضای مجازی، های های گریه همدردگونه خیلی‌ها رو به صدا درآورد.

 • ۲۴ «زن» در زمره رجال سیاسی جهان، اما در ایران....

  - «تزرا مری می» رهبر جدید حزب محافظه‌کار انگلیس، از فردا جایگزین دیوید کامرون شده و سکان نخست وزیری این کشور را بر عهده می‌گیرد تا پس از «مارگارت تاچر» دومین بانوی بریتانیایی باشد که بر این کرسی تکیه می‌زند.