۴ نفر
۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۰:۵۳
چرا همیشه می‌گوییم «مسئولین فکری کنند»!

در میان جملات و کلمات مکرر روزانه بویژه در حوادث و اتفاقات مهم، همیشه نگاهها به سوی مسئولین است و ناخوداگاه همه در انتظار اقدام آنان هستند.

در زندگی روزمره، مردم انتظار دارند که برای آنچه نظم اجتماعی نامیده می شود و افراد برای همین منظور در جایگاه مسئولیت قرار گرفتند کارها بگونه ای طراحی شود که به اصطلاح همه چیز سر جای خود قرار گیرد، در این صورت افراد احساس آرامش و راحتی خیال خواهند داشت.

از سوی دیگر در زندگی ما ایرانیها بدلایل گوناگون ما همیشه اینگونه پرورش یافتیم که درامور کلان جامعه چشم انتظار به میدان آمدن امکانات با فرامین مدیران بالای جامعه باشیم تا باز هم نظم اجتماعی ایجاد شود.

طبق آموخته های بشری مسئولین قرار است چاره اندیشی کنند تا زندگی بر وفق مراد تمامی افراد کشور باشد حال چه قبل از حوادث و چه بعد از آن.

اصلا مسئول به این دلیل بر مسند نشسته تا با فکر ، اندیشه و حتی تجربه خود امور را بگونه ای ساماندهی نماید تا افراد جامعه دچار آسیب نشوند در غیر این صورت افراد نباید در جایگاه مسئولیت قرار بگیرند لذا در تجربه جوامع بشری شایسته گزینی نیز به همین سبب اهمیت دارد که افراد توانمند بر صندلی مسئولیت تکیه دهند.

در عین حال آموزش و کسب مهارتهای مدیریتی امروزه پله های ترقی و صلاحیت دار شدن آدمیان را برای قرار گرفتن بر پست های بالای جامعه فراهم ساخته تا افراد یاد بگیرند در تصمیم گیریها با حداقل ریسک در خدمت همه آحاد جامعه باشند.

در هر صورت نیاز امروز جوامع بشری (پیشرفته - درحال توسعه و .....) داشتن مدیرانی کاربلد و با دانش است تا هر روز بگونه ای بر صندلی مسئولیت خود تکیه بزنند که گره ای از مشکلات بگشایند و گرنه صرف تکیه زدن و بهره مندی از امتیازات سازمانی نمی تواند کشوری مترقی بسازد.

در عین حال که وظیفه مسئولین، فکر بهنگام و راهگشا برای امور است نباید از همراهی و اقدام مفید مردم در جای جای جامعه غافل بود که این دو بهم پیوسته هستند و  به اصطلاح می تواند دوبال پرواز یک جامعه بحساب آید.

بیاییم درآستانه سال جدید با شناخت مسئولین کاربلد ضمن حفظ آنان برای پیشرفت جامعه، زمینه تحول را در بقیه افراد که به اشتباه در جایگاه مسئولیت قرار گرفتند، فراهم سازیم. 

کد خبر 1242515

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =