ناطقی الهی: سخنان رئیس سازمان مدیریت بحران تهران نادرست است

دکتر فریبرز ناطقی الهی، سخنان رئیس مدیریت بحران شهر تهران را در خصوص پیش بینی شبکه لرزنگاری نادرست خواند.

به گزارش خبرآنلاین، استاد مهندسی سازه، زلزله و مدیریت بحران کشور گفت: با توجه به تماس های مکرر از داخل و خارج از کشور، اعلام می کنم که هیچ تغیری در شرایط زلزله تهران رخ نداده و سخنان رئیس مدیریت بحران شهر تهران در خصوص شبکه لرزنگاری نادرست است.
وی افزود: متاسفانه گفت وگوی بی خردانه برخی از مدیران بحران شهر تهران در خصوص نصب عمومی شبکه لرزنگاری و هشدار سریع که ٢٠ الی ٢٥ ثانیه قبل از زلزله که اعلام شد توانایی هشدار سریع دارد، متاسفانه موجب انتقال نادرست به مردم شده است.

ناطقی گفت: متاسفانه این سخنان از صدا و سیما چندین با پخش و زیر نویس شد و در داخل و خارج از ایران التهابی کاذب را ایجاد نموده است. نصب این سنسورها روال عمومی شهرها بوده و کارایی آنها کاملا مورد سوال است و هیچ تغیری با روزهای قبل در شرایط زلزله تهران پیش نیامده و فقط انتقال بد خبر و کمی بزرگنمایی مسولان شهری بوده است. زلزله تهران همیشه محتمل بوده و است ولیکن امروز با روزهای دیگر تفاوتی نداشته است.

لازم به ذکر است رئیس سازمان مدیریت بحران شهر تهران دیروز ( 19 دی ماه ) با اشاره به نصب تعدادی شتاب نگار در تهران گفت: « با نصب دستگاهی در تهران، حدود ۲۰ تا ۲۵ ثانیه قبل از وقوع زلزله مطلع می شویم. » متن کامل خبر: زلزله پایتخت ۲۵ ثانیه قبل قابل ردگیری است


/6262

کد خبر 1474332

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۰۸:۲۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
    0 0
    خوب خبر هم همین رو می گفت دیگه که ۲۵ ثانیه زودتر برای هشدار سریع. فکر کنم شما بد فهمیدی