دانشگاه سمنان جزو دانشگاه های برتر کشور است

احمد ریواده در آئین گرامیداشت روز دانشجو که در سالن آمفی تئاتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان برگزار شد، اظهار کرد: دانشجو در طول تاریخ کشور همیشه با ویژگی استقلال طلبی، آرمان گرایی، عدالت خواهی شناخته شد و مهمترین شاخصه استقلال، پیشرفت‌هایی است که در عرصه فناوری حاصل شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان وی با اشاره به توفیقات استان سمنان در بخش‌های مختلف و همچنین دستاوردهای دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان، افزود: امروز استان سمنان چه به لحاظ دانش و فناوری و چه در سایر عرصه ها به عنوان استان های برتر شناخته شده و دانشگاه سمنان نیز جزو دانشگاه‌های برتر کشور است و این توفیقات باید با هم افزایی‌ها استمرار یابد.

ریواده در بخش دیگری از سخنان خود به یکی از مهم‌ترین فرصت هایی که کشور در اختیار دانشجو و دانشگاهیان قرار داده اشاره کرد و یادآور شد: مداخله درحوزه پیشرفت و مسائل اجتماعی کشور مهمترین فرصتی است که در اختیار این قشر فرهیخته قرار گرفته است و دانشجویان با آرمان گرایی و فکر خلاق می‌توانند در بسیاری از حوزه ها مثمر ثمر باشند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان با بیان اینکه جنبش دانشجویی همیشه با استکبار ستیزی شروع شده، ادامه داد: امروز آرمان خواهی به عنوان یکی از مولفه های اصلی در دانشگاه مطرح است اما این جنبش نیاز به بازخوانی در این عرصه دارد

وی با بیان اینکه حیات جامعه وابسته به بیداری دانشجو است، اظهار کرد: اگر تاریخ ۱۰۰ ساله اخیر را تورق کنیم یکی از مهم‌ترین صفحات که به عنوان بزرگترین روز از آن یاد شده روز ۱۶ آذر است.

ریواده با بیان اینکه چالش امروز چالش بین پیشرفت و رکود است، اظهار کرد: دانشجو مظهر امیدافزایی جامعه است ومهمترین سرمایه هر کشور علم و اگاهی است و منبع آن دانشگاه و دانشجو است.

به گزارش خبرنگار ما، آیین گرامیداشت روز دانشجو با اجرای برنامه های متنوعی چون پخش کلیپ، مسابقه، قرعه کشی و تجلیل از دانشجویان لیگ مناظره کرسی های آزاد اندیشی همراه بود و بخش پایانی این آئین به برگزاری جلسه پرسش و پاسخ اختصاص داده شد که دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان سوالات و مطالبات خود را در بخش های مختلف مطرح و معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان پاسخگوی آنان بود.

48

کد خبر 1703765

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =