زنان خانه‌دار و دانشجویان با این شرایط خودشان را بیمه کنند/ عکس

زنان خانه‌دار، دختران مجرد و دانشجویان می‌توانند خودشان را بیمه تامین اجتماعی کنند.

به گزارش خبرآنلاین، با توجه به قوانین سازمان تامین اجتماعی تمام دانشجویان می‌توانند هم‌زمان با تحصیل تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی قرار بگیرند. همچنین زنان خانه‌داری که متاهل و فاقد فرزند بوده و از طریق همسر خود از خدمات درمانی استفاده می‌نمایند و دختران مجردی که تحت کفالت پدر هستند می‌توانند با عقد قرارداد تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی قرار بگیرند.

کارشناس شعبه ۲۰ سازمان تامین اجتماعی که برای معرفی این طرح‌ها به تحریریه خبرآنلاین آمده بود، می‌گوید: «بیمه دانشجویی و زنان خانه‌دار زیرمجموعه بیمه مشاغل آزاد یا طرح فراگیر می‌شوند، حق پرداخت این نوع بیمه‌ها سه نرخ ۱۲، ۱۴ و ۱۸ درصد دارند.»

او ادامه می‌دهد: «تعهدی که سازمان تامین اجتماعی در مقابل نرخ ۱۲ درصد دارد شامل بازنشستگی می‌شود. تعهد سازمان برای پرداخت حق بیمه ۱۴ درصدی شامل بازنشستگی و بیمه عمر است. همچنین تعهد سازمان برای پرداخت حق بیمه ۱۸ درصدی علاوه بر بازنشستگی و بیمه عمر، شامل خدمات از کار افتادگی هم می‌شود.»

او بیان می‌کند: «هرکدام از بیمه‌شدگان دانشجویی و زنان خانه‌دار که بخواهند علاوه بر خدمات بازنشستگی، عمر و از کار افتادگی از خدمات درمانی هم استفاده کنند به حق بیمه پرداختی آن‌ها مبلغ ۱۲۰ هزار تومان اضافه می‌شود.»

زنان خانه‌دار و دانشجویان با این شرایط خودشان را بیمه کنند/ عکس

زنان خانه‌دار و دانشجویان با این شرایط خودشان را بیمه کنند/ عکس

۲۳۳۲۳۳

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1844887

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =