چند روز بعد از آخرین دعوت آیت الله مهدوی کنی برای حضور جبهه پایداری در نشست های وحدت اصولگرایان حالا وی از جبهه ایستادگی را هم به نشست های اصولگرایان دعوت کرده است.

به گزارش خبرآنلاین،آیت‌الله مهدوی‌کنی در حاشیه مراسم رونمایی از کتاب روشنای علم، در جمع خبرنگاران درباره دعوت رسمی از نماینده جبهه ایستادگی برای حضور در جلسات جبهه متحد اصولگرایی گفت: تا به حال نماینده‌ای از این جبهه به صورت رسمی در جلسات حضور نداشته‌ است و ما از آن‌ها دعوت می‌کنیم که تصور نشود جبهه متحد می‌خواهد تنها کار کند.

 جبهه ایستادگی دومین تشکل سیاسی  است که بعد از جبهه پایداری  حضورش را در عرصه سیاسی رسمی کرد .

  این تشکل که نزدیکی فکری به محسن رضایی دارد،چندی قبل روح الامینی از اعضای شورای مرکزی خود را برای حضور در نشست های کمیته وحدت اصولگرایان  به کمیته 8+7 دعوت کرد.

 آیت الله دعوت از این تشکل را از این بابت می داند که « بتوانند اعلام نظر کنند، ولی باید بدانیم که جمعیت زیاد در تصمیم‌گیری‌ها مسائل را خراب می‌کند، پس ما از آن‌ها خواستیم حضور داشته باشند تا نظرات‌شان را بیان کنند.»

آیت الله مهدوی کنی همچنین در واکنش به برخی اظهارنظرها که بر مبنای آن عده‌ای به وحدت اصولگرایان خرده می‌گیرند و با استناد به سوابق برخی افراد حضور آن‌ها را در جبهه متحد زیر سوال می‌برند، گفت: منظور این است که می‌گویند فلانی این‌جا هست نباید باشد و این‌که فلانی باید باشد و من می‌گویم که نباید از سوابق افراد نبش قبر کنند، چون نبش قبر در اسلام حرام است. پس مقصود من این بود که نبش قبر نکنند بلکه جنبه‌های مثبت افراد را بنگرند تا از نیروهای مفید بتوانیم استفاده کنیم. همانطور که مقام معظم رهبری در جذب حداکثری تاکید داشتند بتوانیم نیروهای خوب را جذب و بعضی نقاط ضعف را با کار جمعی اصلاح کنیم.

 رئیس مجلس خبرگان همچنین در رابطه با بحث جمهوریت، نظام پارلمانی و ریاستی و این‌که شما شرایط امروز کشور را با چه نظامی سازگار می‌دانید، گفت: بنده شرایط را با نظام فعلی سازگار می‌دانم، البته ممکن است زمانی برای نظام ریاستی زمینه فراهم شود و آقا نیز به این موضوع اشاره کردند که خیال نکنید بدعت است و این هم نوعی از نظام ولایی به حساب می‌آید.

رییس مجلس خبرگان در پایان افزود: نظام ولایی به تناسب زمان متغیر است و ولایت مطلقه فقیه همین است، یعنی اجرایی شدن ولایت اشکال مختلف دارد و شاید اگر خود امام در زمان صفویه بودند جور دیگر عمل می‌کردند. پس این رمز گستردگی ولایت است که می‌تواند با همه شکل‌ها بسازد ولی خودش با اصولش حضور داشته باشد.

دیگر اظهارت وی به نقل از ایسنا به شرح زیر است:

 بیداری اسلامی و تلاش رسانه‌های خارجی برای مستندسازی و تخریب چهره مقام معظم رهبری

*واضح است که حضور مقام معظم رهبری در صحنه‌های مختلف علم و انقلاب و تدبیر و پیش بردن اهداف انقلاب اسلامی برای دشمن سنگین است، پس به دنبال این هستند که با فریب‌کاری چهره ایشان را به قول امام مشوه کنند.

*دشمن تا به حال از اقدامات مختلف نظیر تحریم، حمله، فحش و ... استفاده کرده ولی کارش بیش نرفته است.

* حالا آن‌ها به صورت مستندسازی عمل می‌کنند و وظیفه ما این است که کارهایمان را درست انجام دهیم و در برابر تبلیغات عمل داشته باشیم، پس چه روحانیت، چه وزرا، چه نهادهای فرهنگی مثل دانشگاه و حوزه‌های علمیه باید رهنمودهای رهبری را به منصه ظهور برسانند و نشان دهیم که آن‌ها مفتضح هستند و ما جلو هستیم چون من گفتم که ما هستیم و این کارها را خواهیم کرد.

 

 /212 212

 

کد خبر 185820

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =