کمیسیون کشاورزی اتاق تهران با حضور تولید کنندگان قارچ تشکیل جلسه داد. در این نشست بحث تولید و پرورش قارچ خوراکی در کشور، مزایا و منافع آن در کشور و مشکلات و موانع پیش روی تولیدکنندگان و صادرکنندگان بررسی شد. <BR>

رییس هیات مدیره انجمن صنفی پرورش دهندگان قارچ خوراکی سخنان خود در مورد صنعت قارچ را با بیان تاریخچه ای کوتاه و آمار و ارقامی مقایسه ای شروع کرد. محمدرضا نوربخش تولید سالانه قارچ در قبل از انقلاب را 60 تن اعلام کرد که توسط 2 واحد تولید می شده است. به گفته نوربخش با وقوع انقلاب و قطع مواد وارداتی مورد نیاز این واحدها، تولید قارچ متوقف شد تا مجددا در سال 1364 چهار واحد جدید با ظرفیت تولید 280 تن قارچ خوراکی در سال تاسیس شدند.

نوربخش افزود: «با این همه در آن سال ها چون قارچ کالایی لوکس شناخته می شد به این واحدها وام تعلق نمی گرفت و زیر پروانه تولید آن ها می نوشتند برای دریافت وام نافذ نیست».

محمدرضا نوربخش به این نکته اشاره کرد که با وجود این مشکلات رشد تولید قارچ در کشور را بسیار خوب توصیف کرد و گفت: «براساس آمار اسمی وزارت جهادکشاورزی در سال 1389 تعداد 354 مزرعه تولید قارچ در کشور وجود دارد که ظرفیت تولید آنها 73 هزار و 600 تن در سال است اگر چه تولید واقعی قارچ از این میزان کمتر است و مثلا در سال 88 تولید واقعی کشور 56 هزار تن بوده است».

رییس هیات مدیره انجمن صنفی پرورش دهندگان قارچ خوراکی ایران را یازدهمین تولیدکننده قارچ در دنیا از میان 62 کشور فعال در این امر توصیف کرد و گفت: «در داخل کشور نیز استان تهران، البرز و اصفهان به ترتیب در رده های اول تا سوم تولید هستند».
3939

کد خبر 189220

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =