تسنیم نوشت:

نتایج یک تحقیق نشان داد ۲۷ درصد سرمایه گذاران در خاورمیانه قصد دارند سرمایه گذاری در بازار عربستان را طی ۳ ماه آینده کاهش دهند.

گزارش ماهیانه رویترز نشان می دهد پس از آنکه از سرعت افزایش قیمت نفت کاسته شده و عربستان مقرراتی سختگیرانه را در مورد ورود سرمایه گذاری خارجی به اجرا گذاشته است، مدیران مالی خاورمیانه انتظار دارند یعنی بورس عربستان شاهد افت شاخص ها باشد.

این تحقیق که از 15 موسسه سرمایه گذاری در طی 10 روز گذشته انجام شده نشان می دهد، که هیچ کدام از این موسسات انتظار ندارند سرمایه گذاری در خاورمیانه را در طی 3 ماه آینده افزایش دهند. این اولین بار از زمان شروع این تحقیق ماهانه در سپتامبر 2013 است که چنین نتیجه ای به دست می آید.
ماه گذشته، 33 درصد پاسخ دهندگان گفتند قصد دارند سرمایه گذاری در منطقه خاورمیانه را افزایش دهند. نسبت موسساتی که قصد دارند سرمایه گذاری در منطقه را کاهش دهند نیز از 7 درصد به 20 درصد افزایش یافته است.
قیمت نفت که عامل اصلی عملکرد اقتصادی در منطقه خاورمیانه است، پس از افزایش در ماه آوریل، در ماه گذشته کاهش یافته و چشم انداز آن در بلند مدت نیز همچنان مبهم است.
همچنین کاهش حجم مبادلات تجاری و کاهش سرمایه گذاری شرکت ها در این منطقه نشان می دهد که بازارها وارد یک تابستان سست و بی سر و صدا شده اند.
آغاز ماه رمضان از حدود 18 ژوئن نیز به این سستی بازار ها خواهد افزود.
مدیران مالی به خصوص نظری منفی در مورد عربستان دارند و 27 درصد از آنها قصد دارند سرمایه گذاری در این بازار را در طی 3 ماه آینده کاهش دهند و تنها 7 درصد قصد دارند سرمایه گذاری خود در بورس این کشور را افزایش دهند. این در حالی است که در ماه آوریل 13 درصد از مدیران مالی قصد داشتند سرمایه گذاری در عربستان را افزایش دهند و هیچ کدام قصد کاهش سرمایه گذاری در این بازار را نداشتند.
3939

کد خبر 421643

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =