تیتر سه وبلاگ‌ها

 • چرا اوباما را در آمریکای لاتین متفاوت می‌دانم؟

  چرا اوباما را در آمریکای لاتین متفاوت می‌دانم؟

  یکی از دلایلی که بر مبنای آن رشته های منطقه شناسی و یا کشورشناسی در دانشکده های علوم سیاسی و یا دانشکده مطالعات جهان داخل و یا دانشگاه های خارج از کشورایجاد شده است، شناخت دقیق علمی و دانشگاهی بدون سوگیری های رایج سیاسی دولتی و عامیانه است.

 • سراج منیر، گمشده امروز مسلمانان

  سراج منیر، گمشده امروز مسلمانان

  هنگامی که نقشه جهان اسلام را در ذهن ترسیم می کنم، سراج منیر و بشارت دهنده بزرگ را در میان جهانی فرقه فرقه شده و راه گم کرده، کم فروغ و گمشده می بینم.

 • آموزش حضوری یا آنلاین؟

  آموزش حضوری یا آنلاین؟

  گسترش و شیوع ویروس کرونا به اشکال مختلف و تنوع بخشی به سویه های متفاوت، مخرب و تلفات زای بیشتر پیام  های مختلفی برای ما در اجبار به تغییر نحوه زیستن دارد که حوزه های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، سلامت و محیط زیستی را در بر می گیرد.

 • نقش حزب جمهوری‌خواه در تنش‌زایی رژیم سیاسی ایالات متحده

  نقش حزب جمهوری‌خواه در تنش‌زایی رژیم سیاسی ایالات متحده

  رقابت دوحزب سیاسی برجسته جمهوریخواه و دمکرات که انحصار حکمرانی رژیم سیاسی ایالات متحده را در همه ارکان در اختیار گرفته اند،در سال های اخیر شکاف های گسترده ای را در ساختار سیاسی دولت، کنگره و ساختار قضایی ایالات متحده ایجاد کرده است.

 • جمهوری اسلامی با قرائت اخلاقی

  جمهوری اسلامی با قرائت اخلاقی

  در مطلب گذشته درباره سیاست خارجی نوشتم که پیچ تاریخی جمهوری اسلامی در این مقطع تغییر بنیادی از تخاصم و مقابله با جهان و منطقه به سمت همکاری و تعامل و یا ایجاد نوعی همکاری عمیق منطقه گرایانه تا رقابت اقتصادی و مناسب با دیگر قدرت هاست.

 • فروپاشی بهداشتی در سیاست برزیل

  فروپاشی بهداشتی در سیاست برزیل

  بسیاری از کشورها تلاش می کنند تا در بحران بهداشتی کووید ـ ۱۹ که بی شباهت به جنگ های جهانی از منظر تلفات گسترده نیست، تعادل در مدیریت سیاسی را به هر شکل ممکن و با هر ابزار سیاسی حفظ کنند و تنش ها را با کمک به ملت به حداقل برسانند.

 • همه کشورهای دور میز،یک«رأی»خواهند داشت

  همه کشورهای دور میز،یک«رأی»خواهند داشت

  به باور من گره مشکلات در روابط خارجی و به تبع آن مشکلات داخلی نشات گرفته از آن اساسا گشوده نخواهد شد،مسائلی مانند اینکه ایالات متحده و یا جمهوری اسلامی ،کدام پیش قدم شوند و یا مستلزم چه اقداماتی باشد همگی‌حاشیه کار است.

 • آقای نوبخت و ضرورت ابهام‌زدایی از پاداش بازنشستگی

  آقای نوبخت و ضرورت ابهام‌زدایی از پاداش بازنشستگی

  در هفته اخیر اخباری مبنی بر احتمال حذف پاداش بازنشستگی به دلیل مشکلات اعتباری در رسانه‌ها منتشر شده است؛

 • با آرزوی سال ۲۰۲۱ و ۱۴۰۰ سراسر امید

  با آرزوی سال ۲۰۲۱ و ۱۴۰۰ سراسر امید

  به باور من نخبگان فکری و صاحبان قلم نباید آرزوهایی جز صلح و مهر برای مردم داشته باشند.کمااینکه در طول تاریخ همواره آرزوهای خوب و سراسر امید برای بشریت داشته اند، لکن سیاستمداران منفعت طلب بوده اند که اهداف خالص و ناب را به انحراف بر اساس نیات سیاسی خود کشانده اند.