تیتر سه وبلاگ‌ها

 • مادورو پاسخ دهد: چرا با ۲ هزار بولیوار می‌توان یک فنجان قهوه خرید؟

  فروپاشی چاوزیسم

  مادورو پاسخ دهد: چرا با ۲ هزار بولیوار می‌توان یک فنجان قهوه خرید؟

  زمانی که ملتی حکمران یا هیات حاکمه‌ای را برمی‌گزینند که خدمتگزارشان باشد، وظیفه‌ حکمران یا هیات حاکمه جست‌وجو برای تامین منافع ملی موکلان و تامین آسایش، نظم و رفاه مادی است تا در بستر آن خلاقیت، فرهنگ و تمدن ملت شکوفا شود.

 • چند نکته درباره اعتراضات ونزوئلا

  چند نکته درباره اعتراضات ونزوئلا

  تظاهرات و اعتراضات در ونزوئلا از سه‌شنبه گذشته به دعوت آقای خوان گوایدو، رئیس پارلمان ونزوئلا و یکی از رهبران جوان مخالفان حکومت آغاز شد.

 • دربارهٔ فیلم

  تزویر مردانه در «عرق سرد»

  فیلم عرق سرد روان و ساده و واقعیتی روشن از زندگی است، برخلاف فیلم‌هایی که در آن انتظار سناریوهای غیرقابل پیش‌بینی و هیجانی داریم، هیجانی واقعی و تلخ از زندگی در آن جاری است و تو را وادار می‌کند با تمام وجود همهٔ داستان فیلم را دنبال کنی.

 • کاندیدای برزیلی ضدزن و رسانه!

  با اینکه رویه بولسانارو متفاوت و میل به دگرگونی راهبردی در سیاست‌گذاری به سمت راست‌گرایی دارد، اما منجر به تغییر در ساختار سیاسی باثبات و دمکراتیک برزیل نخواهد شد.

 • شکاف در دموکراسی برزیل

  اکنون جامعه برزیل بیشتر نیاز به یک تحول دارد و مردم اکنون این تحول را در آقای بولسانارو می‌بینند.

 • آقای روحانی، با قدرت در شورای امنیت سخن بگویید

  گرچه به هر دلیلی سیستم سیاسی ما باب مذاکره را بسته است، اما شایسته است در سطح روسای‌جمهور در شورای امنیت سازمان ملل حضور یابند و از فرصت بیان مسائل و انتقاد از خروج یک سویه ایالات متحده از تمام معاهدات و پیمان‌های بین‌المللی استفاده کنند.

 • بحران مهاجرت در ونزوئلا

  بحران مهاجرت در ونزوئلا

  روزگاری ممکن بود تصور شود که ورشکستگی و فروپاشی ونزوئلا، چیزی جز یک جنگ روانی و رسانه‌ای از سوی امریکا برای سرنگون کردن دولت سوسیالیست حاکم بر کاراکاس نیست، اما امروز مشخص شده که مساله ونزوئلا فراتر از یک وانمایی رسانه‌ای از شرایط اقتصادی و سیاسی است.

 • بحران فراگیر در دولت هیدروکربنی مادورو

  آن‌چه درباره ونزوئلا بیش از همه باید مدنظر قرار داد، بی‌کفایتی مدیریت داخلی است. این‌که کشوری با وجود قدرت بزرگ نفتی و جمعیت ۳۰ میلیون نفری، این‌گونه از نظر اقتصادی لجام‌گسیخته باشد، نشان از مدیریت و بی‌کفایتی در عملکرد سوسیالیست‌ها دارد.