تیتر سه وبلاگ‌ها

 • کار خوب در شیلی

  کار خوب در شیلی

  مردم کشورهای مختلف آمریکای لاتین در 2019 کماکان پیگیر مطالبات عدالت جویانه و اقتصادی خود بودند.

 • بلاتکلیفی به مصلحت کشور نیست

  بلاتکلیفی به مصلحت کشور نیست

  قطع ارتباط مبادلات جهانی پیامد عدم تصویب لوایح FATF است، منافع ملی ناشی از پذیرش FATF بیشتر از ضرر های ناشی از نپذیرفتن آن خواهد بود.

 • همه چیز درباره میلیشیا

  همه چیز درباره میلیشیا

  جنبش ملیشیا یا گروه های مسلح غیرقانونی یامیهن پرستان سابقه ی تاریخی به قدمت تشکیل ایالات متحده به عنوان دولت –کشور دارد.

 • نقش دولت‌های ایالات متحده آمریکا در سیاستگذاری خودرو

  نقش دولت‌های ایالات متحده آمریکا در سیاستگذاری خودرو

  در این مقاله پژوهشی، تلاش شده تا از منظر اقتصاد سیاسی، روندهای مربوط به صنعت خودروسازی ایالات متحده از آغاز شکل گیری این صنعت در کشور مورد بررسی قرار گیرد؛ یعنی از جایی که سیاستگذاری دولتی به عرصه اقتصاد صنعت خودرو ورود پیدا کرد که مربوط به دهه 1920و1930 می‌باشد.

 • دلیل شورش ها در عراق چه بود؟

  دلیل شورش ها در عراق چه بود؟

  برابر تئوری های انقلاب؛ اعتراضات مردمی از بحران ناکارآمدی، بحران عدالت، ناکامی های ملی گرایانه و یا ناتوانی در تامین رفاه مردم، وجود فساد، محرومیت های سیاسی و اقتصادی و بیکاری منجر به فقر ناشی می شود. اما آنچه امروز در عراق، شاهد آن هستیم را می توان در مثلثی از بحران عدالت، فقدان ملی گرایی و محرومیت اقتصادی به علاوه رقابت قدرت ها بر سر منابع تفسیر کرد.

 • چرا جامعه‌شناسی سیاسی معاصر کیت نش مهم است؟

  چرا جامعه‌شناسی سیاسی معاصر کیت نش مهم است؟

  ویراست دوم کتاب بسیار موفق و پرفروش «جامعه شناسی سیاسی معاصر»، اثر کیت نش با ترجمه دوست خوب وخوش فکرم دکترمحمد تقی دلفروز توسط انتشارات کویر به بازار نشر عرضه شد.

 • صحبت نرم، تحریم نرم

  صحبت نرم، تحریم نرم

  ایالات‌متحده آمریکا در حال حاضر تلاش دارد با نظام یکپارچه تحریم‌ها به نحوی ساختار اقتصادی ونزوئلا را فلج کند و موجب شود که مردم اقدام به شورش و براندازی کنند و گروه مخالف جای مادورو را بگیرد.

 • مادورو پاسخ دهد: چرا با ۲ هزار بولیوار می‌توان یک فنجان قهوه خرید؟

  فروپاشی چاوزیسم

  مادورو پاسخ دهد: چرا با ۲ هزار بولیوار می‌توان یک فنجان قهوه خرید؟

  زمانی که ملتی حکمران یا هیات حاکمه‌ای را برمی‌گزینند که خدمتگزارشان باشد، وظیفه‌ حکمران یا هیات حاکمه جست‌وجو برای تامین منافع ملی موکلان و تامین آسایش، نظم و رفاه مادی است تا در بستر آن خلاقیت، فرهنگ و تمدن ملت شکوفا شود.