تیتر سه وبلاگ‌ها

 • تفاوت رضا عطاران و بهروز افخمی

  تفاوت رضا عطاران و بهروز افخمی

  یک) در پنجمین روز از برگزاری سی و نهمین جشنواره فیلم فجر، چند اتفاق رخ داد که نشان‌دهنده نوع نگاه، سلیقه و رویکرد آدم‌هایی است که به واسطه فعالیت‌شان در سینما، مشهور، محبوب یا شناخته شده‌اند. تیم سازنده فیلم خوب «روزی روزگاری آبادان» به احترام درگذشت علی انصاریان با لباس‌ سیاه به برج میلاد آمدند.

 • گلشیفته فراهانی، مهناز افشار، ریحانه پارسا و یک داستان تکراری

  گلشیفته فراهانی، مهناز افشار، ریحانه پارسا و یک داستان تکراری

  ۱.سال‌های اخیر موج مهاجرت بازیگران سینما و تلویزیون، روند صعودی داشته است. این مهاجرت‌ها، پیش از این هم وجود داشته و مسبوق به سابقه است، اما این سال‌ها روند آن افزایش یافته است.

 • باید یک روز زن زندگی کنید تا متوجه شوید

  باید یک روز زن زندگی کنید تا متوجه شوید

  مهدی فخیم‌زاده در فیلم سینمایی «همسر» رقابت مردان با زنان در محیط‌های کاری را به خوبی نشان داده است.

 • ما، جشنواره‌های سینمایی و «جهان آنلاین»

  ما، جشنواره‌های سینمایی و «جهان آنلاین»

  تجربه‌های پر فراز و نشیب برگزاری جشنواره‌های سینمایی در یک سالی که پشت سر گذاشتیم، نشان دهنده ورود به دنیایی با مناسباتی تازه است.

 • اولین شب آرامش/ نقشی که برازنده پرویز پورحسینی بود
 • بدرود، نسل طلایی

  بدرود، نسل طلایی

  ما روزنامه‌نگاران و خبرنگاران حوزه سینما و تئاتر تصویری متفاوت از ستاره‌های سینما، بازیگرها و کارگردان‌ها داریم؛

 • از ایتالیایی‌ها درس بگیریم

  از ایتالیایی‌ها درس بگیریم

  اسفندماه سال گذشته گمان نمی‌کردیم ماجرای کرونا این قدر جدی باشد و روزهای پیش رو این گونه با ویروس مهلک و عجیبی دست به گریبان باشیم که همه معادلات زندگی‌مان را بر هم بزند.

 • حمید هامون و ما که در این ۳۰ سال بسیار تغییر کرده‌ایم

  حمید هامون و ما که در این ۳۰ سال بسیار تغییر کرده‌ایم

  مدتی پیش به دلیل کاری، فیلم سینمایی «هامون» (داریوش مهرجویی ۱۳۶۸) را برای چندمین بار دیدم. تماشای فیلم‌هایی در اندازه و جایگاه «هامون» در این رجعت‌های دوباره و گاه و بی‌گاه همواره با دستاوردهایی همراه است.

 • اعمال سلیقه مدیران، در غیبت قانون

  اعمال سلیقه مدیران، در غیبت قانون

  وقتی از میان بازیگران سینما و تئاتر ایران و از همان گروهی که پس از پیروزی انقلاب کم‌کار یا ممنوع‌الفعالیت شدند یک نفر از دنیا می‌رود، اولین واکنش اهالی رسانه یادآوری ممنوعیت بی‌دلیل اغلب این چهره‌ها و تلاش برای رفع محرومیت از سرنوشت کاری بازماندگان این نسل است. اتفاقی که معمولا نتیجه نداده و بسیاری از این بازیگران و ستاره‌ها دور از حرفه مورد علاقه‌شان و در اندوه و چشم انتظاری دنیای ما را ترک کرده‌اند.

 • عشق، زن و وطن در سینمای رسول ملاقلی‌پور

  عشق، زن و وطن در سینمای رسول ملاقلی‌پور

  سینمای دفاع مقدس آن‌طور که اغلب ما می‌شناسیم و شواهد بسیاری وجود دارد که این درک و تصور را قوت می‌بخشد، سینمایی مردانه است. به این دلیل واضح که مردان در جنگ حضوری پررنگ‌تر دارند و در میانه کارزارند.

 • نوید محمدزاده و جهان سوم

  نوید محمدزاده و جهان سوم

  نوید محمدزاده یکی از ستایش شده‌ترین بازیگران سال‌های اخیر که معمولا تن به مصاحبه مطبوعاتی نمی‌دهد، در برنامه «کافه آپارات» درباره فعالیت‌های تبلیغاتی‌اش توضیحاتی داد که بیشتر پاسخی به انتقادهایی بود که در ماه‌های اخیر از او شده است.