تیتر سه وبلاگ‌ها

 • ارزش زندگی در روزهایی که بسیاری از مردم داغدارند

  ارزش زندگی در روزهایی که بسیاری از مردم داغدارند

  در سکانس پایانی فیلم «جهان با من برقص» در حالی که جهانگیر (علی مصفا) و دوستانش ترانه «دیگه عاشق شدن فایده نداره» را می‌خوانند، در طبیعتی چشم‌نواز و سحرانگیز دور هم می‌رقصند. ترانه غمگین است و از فقدان و نبودن‌ها می‌گوید اما حمید، احسان، جهان، رضا و فرخ با آن می‌رقصند. این تضاد، درونمایه اصلی فیلم است. فیلمی که به همجواری مرگ و زندگی پرداخته و بدون آنکه چهره‌ای کریه از نیستی و زوال پیش چشم ما قرار بدهد، مرگ را بخشی از چرخه حیات می‌داند.

 • وقتی جای سلبریتی‌ها خالی نیست

  وقتی جای سلبریتی‌ها خالی نیست

  نمایش‌های موزیکال و پرخرج این سال‌ها، بیش از آنکه دوستدار داشته باشند، مخالف و منتقد سر سخت داشته‌اند.

 • «هزارتو» با طعم چیپس/ سینما یا بازار مکاره؟

  «هزارتو» با طعم چیپس/ سینما یا بازار مکاره؟

  در گذشته‌ای نه چندان دور هر یک از سینماهای تهران صاحب هویت بودند. علاقه‌مندان به فیلم‌های هنری می‌دانستند باید به کدام سالن بروند و تماشاگران آثار عامه‌پسند، فیلم محبوبشان را در سالن‌هایی پیدا می‌کردند که اغلب محصولات سینمای تجاری را نمایش می‌دادند.

 • قدر دیدن در دنیای زندگان/ اتفاق خوب این روزهای پرملال

  قدر دیدن در دنیای زندگان/ اتفاق خوب این روزهای پرملال

  در بسیاری از مراسم ترحیم و آیین‌های تشییع سینماگران و هنرمندان یک اتفاق تکراری دیده می‌شود که سرچشمه آن روحیه ایرانی است.

 • نگرانی برای سرنوشت جواد عزتی

  نگرانی برای سرنوشت جواد عزتی

  در سینمای ایران کم نبوده‌اند بازیگران مناسب نقش‌های جدی و کمدی که خاطره بازی‌شان در نقش‌هایی متنوع و دور از هم، در تاریخ سینما و در ذهن سینمادوستان باقی مانده است. پرویز پرستویی، ماهایا پطروسیان، محسن تنابنده، سعید آقاخانی، فاطمه معتمدآریا و سعید پورصمیمی در فیلم‌های کمدی و جدی درخشیده‌اند.

 • نسلی که جوانی‌اش در فضای ملتهب دوم خرداد گذشت

  نسلی که جوانی‌اش در فضای ملتهب دوم خرداد گذشت

  سازنده مستند «میدان جوانان» موفق شده یک دغدغه شخصی را به موضوعی جذاب برای تماشاگری تبدیل کند که روزهای پر تب و تاب اصلاحات را به خاطر دارد.

 • منطق سریال‌سازی در تلویزیون چیست؟

  منطق سریال‌سازی در تلویزیون چیست؟

  اصرار بر ساخت مجموعه‌های کم بیننده در تلویزیون، اگرچه غیرمنطقی است اما گویا به یک سنت غیرقابل تغییر تبدیل شده است. محمدرضا جعفری‌جلوه، مدیر شبکه دو، امروز در برنامه «سلام صبح بخیر» درباره تعدادی از پروژه‌های این شبکه صحبت کرد. او از ساخت سومین بخش از سه‌گانه‌ای خبر داد که حامد عنقا نقطه مشترک آن بود و اولین بخش آن «تنهایی لیلا» را محمدحسین لطیفی ساخت و دومین قسمت به نام «پدر» توسط بهرنگ توفیقی کارگردانی شد.

 • موفقیت پارسا پیروزفر در دوران سخت

  موفقیت پارسا پیروزفر در دوران سخت

  پارسا پیروزفر با انتخاب تئاتر به عنوان فضایی تازه برای کار، حالا و پس از یک دهه استمرار به عنوان کارگردان، صاحب جایگاه و اعتبار شده است.