• الهه ۳۰۰۰ ساله مصری بازسازی می‌شود! +تصاویر

  الهه ۳۰۰۰ ساله مصری بازسازی می‌شود! +تصاویر

  جهانگردی‌یک نقاشی از چیزی که گمان می‌رود یک الهه مصری بوده که در داخل تابوتی مومیایی شده قرار داشته، برای اولین بار بعد از سه هزار سال دیده شد. مصر منبعی غنی از گنجینه‌های از آثار باستانی است.

 • باورتان نمی شود مردم در جنگ جهانی دوم چه می خوردند! +تصاویر

  باورتان نمی شود مردم در جنگ جهانی دوم چه می خوردند! +تصاویر

  جهانگردیقرار بود که جنگ ساده باشد. کشورها در مکانی باهم می‌جنگیدند و هر کشوری که شکست می‌خورد همه چیز  را رها می‌کرد.

 • سفر مجازی برای کسانی که از محیط بیرون از خانه هراس دارند! +تصاویر

  سفر مجازی برای کسانی که از محیط بیرون از خانه هراس دارند! +تصاویر

  جهانگردیدر حالی که بحران مربوط به ویروس کرونا، بیشتر سفرهای جهانی را محدود کرده‌ است

 • چرا باید حداقل یک بار به گوا سفر کنیم؟

  چرا باید حداقل یک بار به گوا سفر کنیم؟

  جهانگردیهند، سرزمین هفتاد و دو ملت است و به اندازه ای عجایب گوناگون را در خودش جای داده که برای کشف تمامی آن ها باید سال ها زمان صرف کرد. در میان تمام زیبایی های هند، منطقه ای قرار دارد که عنوان پاک ترین شهر هندوستان را یدک می کشد: گوا! این شهر به نوعی ویترین گردشگری هند محسوب می شود و اصولا یکی از انتخاب های لوکس گردشگران خارجی نیز هست.

 • توصیه‌های فضانوردان برای راحت تر سپری کردن قرنطینه! +تصاویر

  توصیه‌های فضانوردان برای راحت تر سپری کردن قرنطینه! +تصاویر

  گزارش آگهیآموزش دیدن و تایید شدن برای کار در فضا سال‌ها طول می‌کشد و زمان بسیار زیادی از این مدت آموزشی صرف یادگیری هنر زندگی در محیط‌های بسته است.

 • کشف شگفت انگیز آتلانتیسی در زیر رود نیل! +تصاویر

  کشف شگفت انگیز آتلانتیسی در زیر رود نیل! +تصاویر

  جهانگردینویسندگان باستانی مانند هرودوت تاریخدان یونانی از قرن پنجم پیش از میلاد در مورد هرقلیون ، شهر معبد بزرگی که به افتخار آمون، خدای خورشید و هوا احداث شده بود، نوشته‌اند.

 • معرفی 10 اتاق فرار ترسناک و هیجان انگیز در ایران! +جزئیات داستان

  معرفی 10 اتاق فرار ترسناک و هیجان انگیز در ایران! +جزئیات داستان

  ایرانگردیبرای بعضی از افراد و سلیقه‌ها تفریح و آرامش از طریق ریلکس کردن و آرامش محیطی بدست می‌آید و برای بعضی دیگر نیز رو به رو شدن و حل یک چالش، معما و یا تجربه هیجانی تمام عیار می‌تواند خستگی را از تنشان بیرون کند.

 • مدارسی متروکه و ترسناک! +تصاویر

  مدارسی متروکه و ترسناک! +تصاویر

  جهانگردیزمانی این ساختمان‌ها و دیوارهای آن‌ها علم و دانش، خنده و شادی، جدایی اول از خانواده و عشق معلم‌ها را روایت می‌کردند و داستان‌های بسیاری را از آرزوهای بچه‌ها در خود جای می‌دادند.

 • ارزش این سکه ها و اسکناس ها بسیار بیشتر از عدد حک شده‌شان است! +تصاویر

  ارزش این سکه ها و اسکناس ها بسیار بیشتر از عدد حک شده‌شان است! +تصاویر

  جهانگردیماده فیزیکی پول اغلب کم ارزش است و ارزش واحد پول به دلیل اعتبار آن است. ولی در برخی موارد خاص اشتباهاتی در طول فرآیند ضرب سکه رخ می‌دهد، یا صرفا به خاطر نمونه‌های خاص پول‌هایی ضرب می‌شود که ارزش پول حتی از اصل مبلغ نوشته شده نیز بیشتر می‌شود.

 • قفسه های کتاب یا ورود به سرزمین عجایب! +تصاویر

  قفسه های کتاب یا ورود به سرزمین عجایب! +تصاویر

  جهانگردیکتاب‌های مشهور و محبوب همراه با متن قوی، قدرت انتقال ما به جهانی متفاوت را دارند، خب چرا قفسه‌های آن‌ها متفاوت نباشد؟ این تفاوت می‌تواند به قدرت انتقالشان بسیار کمک کند. اخیرا روندی بوجود آمده است که آن را تحت عنوان نوک بوک یا کتاب هایی برجسته نام گذاری کرده‌اند. این روند ظاهر و فضای قفسه‌های کتاب را تغییری جذاب داده است. در نوک بوک  ازطریق خلاقیت‌هایی که هنرمند به خرج می‌دهد، و با اندازه گیری ارتفاع و عرض یک یا دو کتاب، میان آن‌ها محیطی سه بعدی شبیه به شهرهای کوچک و یا خانه‌های عروسکی ایجاد می‌شود که هر کدام داستان خاص خود را دارند. همراه ما باشید تا ببینم این نوک بوک‌ها چه هستند و چه مزیتی برای یک کتاب خانه دارند.

 • راز نخستین اطلس جهان چه بود؟ + تصاویر

  راز نخستین اطلس جهان چه بود؟ + تصاویر

  جهانگردیامروزه، بسیاری از ما برای مسیریابی از برنامه‌های ناوبری آنلاین ‏مانند Google Maps‏ استفاده می‌کنیم.

 • خانه های بی حصاری که رویای زندگی در دل طبیعت را محقق می کنند! ‌ + تصاویر

  خانه های بی حصاری که رویای زندگی در دل طبیعت را محقق می کنند! ‌ + تصاویر

  جهانگردیشما هم علاقه مندید که در محیطی بدور از استرس و در دل طبیعت اتاقی رزرو کنید و تعطیلات خود را در اقامتگاهی خاص بگذرانید!؟ اگر اینطور است، این منطقه حفاظت‌شده که بین پارک ملی کروگر و ذخیره طبیعی تیمبواتی آفریقای جنوبی قرار گرفته است و یک منطقه حفاظت‌شده خصوصی محسوب می‌شود، یکی از بهترین گزینه‌ها است. ما را در لست سکند همراهی کنید تا ببینیم این اقامتگاه خاص چگونه جایی است و چقدر هزینه رزرو دارد و آیا می‌توان برای روزهای پس از کرونا رویش حساب کرد یا نه!

 • مجسمه ظریف و عجیبی که باور نمی کنید از مرمر باشد! +تصاویر

  مجسمه ظریف و عجیبی که باور نمی کنید از مرمر باشد! +تصاویر

  جهانگردیدوره باروک در اروپا را به انحطاط تئاترش می‌شناسند. به همین دلیل هنرمندان اروپایی در این دوره روندهای هنری دوره رنسانس را از سر گرفتند و آن‌ها را به شکل نقاشی‌ها و مجسمه‌های نمایشی درآوردند.

 • زیبایی جادویی معابد شهری عجیب در زمستانی که گذشت! +تصاویر

  زیبایی جادویی معابد شهری عجیب در زمستانی که گذشت! +تصاویر

  جهانگردیحالا که خیلی وقت است امکان سفر کردن از ما گرفته شده، می‌توانیم از طریق تصاویر به ژاپن سفر کنیم.

 • استانبول، پلی میان شرق و غرب

  استانبول، پلی میان شرق و غرب

  جهانگردیاستانبول، بزرگ ترین شهر ترکیه و به نوعی پایتخت فرهنگی آن محسوب می شود و نه فقط در میان ایرانیان، بلکه در جهان به زیبایی مشهور است. گردشگری نیست که اهل سفر باشد و تا به حال قدمش به استانبول باز نشده باشد. حتی در میان تورهای مسافرتی که ایرانیان انتخاب می کنند، استانبول یکی از پرطرفدارترین ها به حساب می آید.

 • آمریکایی ها با یک دایناسور واقعی زندگی می کنند! +تصاویر

  آمریکایی ها با یک دایناسور واقعی زندگی می کنند! +تصاویر

  جهانگردیروزی که برایان اِنگ سعی داشت استخوان‌های دایناسوری را در صخره‌ای در سازند موریسون که جزء معروفترین مناطق فسیلی غرب آمریکا است بررسی کند، موضوع عجیبی را در پاهایش متوجه شد. این طرح مبهم چیزی بود که به نظر می‌رسید یک استخوان باشد و نزدیک 2 متر طول داشت. به نظر انگ، این استخوان از هر استخوانی که قبلا دیده بود، بزرگ‌تر به نظر می‌رسید. این استخوان آنقدر بزرگ بود که در نهایت انگ در کنار همکارانش به این نتیجه رسیدند، فقط یک دایناسور می‌تواند چنین استخوان بزرگی داشته باشد و آن برکیوسور است که دایناسوری نادر در عصر ژوراسیک پسین بوده است. همراه ما در لست سکند باشید تا ببینیم انگ و گروهش چطور این استخوان را کشف و سپس از دره خارج می‌کنند.

 • شمشیر افسانه ای سامورایی که پس از ۱۰۰۰ سال، مثل روز اولش می درخشد! +تصاویر

  شمشیر افسانه ای سامورایی که پس از ۱۰۰۰ سال، مثل روز اولش می درخشد! +تصاویر

  جهانگردیاگر به توکیو و کشور زیبای ژاپن سفر کردید، در اولین فرصت به بازدید موزه ملی توکیو بروید تا بیشتر و عمیق‌تر با فرهنگ، تاریخ و تمدن این کشور کهن آسیایی آشنا شوید. در این موزه آثاری را مشاهده می‌کنید که احتمالا شگفت زده خواهید شد. یکی از زیباترین و چشم نواز ترین آثار موزه، شمشیر ۱۰۰۰ ساله سامورایی ژاپنی (به این نوع شمشیر کاتانا می‌گویند) است که با وجود قدمت طولانی هنوز هم مانند زمان ساخت، بی عیب و نقص و براق و تیز به نظر می‌رسد. اگر در مورد جزئیات این شمشیر کهن کنجکاو شدید، همراه ما باشید تا ببینیم این کاتانای ژاپنی را چه کسی ساخته است و تاریخچه‌اش چیست!

 • لاشه های عجیبی که از جنگ جهانی دوم باقی مانده بودند، پیدا شد! +تصاویر

  لاشه های عجیبی که از جنگ جهانی دوم باقی مانده بودند، پیدا شد! +تصاویر

  ایرانگردیگرچه این هواپیماها در یک منطقه معروف زیرآب رفته بودند، اما تا دهه‌ها شناسایی نشده بودند. حفره‌های ایجاد شده به خاطر اصابت با یک بمب‌افکن SBD-۵ هنوز روی این هواپیما به چشم می‌خورد که در کف تالاب تراک در نزدیکی محل جنگ به‌گل‌نشسته است.

 • هایپرلوپ آینده سفرهای بین‌المللی است؟

  هایپرلوپ آینده سفرهای بین‌المللی است؟

  جهانگردیپس از مطالعه ای در هلند، پیشنهادهایی برای ایجاد یک شبکه هایپرلوپ که مسافران را در کمتر از ۹۰ دقیقه از آمستردام به پاریس منتقل کند و از نظر اقتصادی مناسب باشد مورد بحث قرار گرفته است.

 • کتابی چهارصد ساله که یک شیرینی شکلاتی را در خودش پنهان کرده بوده! +تصاویر

  کتابی چهارصد ساله که یک شیرینی شکلاتی را در خودش پنهان کرده بوده! +تصاویر

  جهانگردییک شیرینی شکلاتی نیم‌خورده در نسخه‌ای خطی مربوط به قرن ۱۶ پیدا شده‌است! امیلی دویش، که در کتابخانه دانشگاه کمبریج کار می‌کند، از مشاهده مواد غذایی فشرده در صفحات کتاب سنت‌آگوستین شگفت‌زده شده است. تاریخ این نسخه خطی به سال ۱۵۲۹ باز می‌گردد. ولی شیرینی خوشمزه‌ای که در آن پیدا شده است، مطمئنا بسیار تاریخ کمتری دارد! شاید حداکثر ۵۰ سال قدمت داشته باشد. خب در این مطلب ما را همراهی کنید، تا ببینم این شیرینی چطور در کتابی ۴۰۰ ساله جا مانده است.

 • این ساحل اسرار آمیز رنگ عجیبی دارد! +تصاویر

  این ساحل اسرار آمیز رنگ عجیبی دارد! +تصاویر

  جهانگردیدر نزدیکی بخش شمال شرقی دریاچه کندل کانادا در استان ساسکاچوان، منطقه‌ای وجود دارد که تنها از طریق قایق قابل دسترس است. در این منطقه نوار ضخیمی از شن‌های رنگی در خط ساحلی وجود دارد که چشم هر بیننده‌ای را خیره می‌کند. البته این نوار دائم و همیشه وجود ندارد و معمولا رنگ و طول ماسه‌ها با جزر و مد و تغییر فصل تغییر می‌کند. این سرزمینِ با دسترسی سخت با نام ساحل دشت‌های بنفش شناخته می‌شود. همراه ما  باشید تا ببینیم چطور این شن‌ها بنفش شده‌اند.

 • عظمت کوه های یخ از زاویه ای که هرگز ندیده اید! +تصاویر

  عظمت کوه های یخ از زاویه ای که هرگز ندیده اید! +تصاویر

  جهانگردیتوبیاس فریدریش، عکاسی آلمانی است، که سرگذشت و زندگی ژاک-ایو کوستو (افسر نیروی دریای و مستند ساز و عکاسی که زندگی خود را وقف مطالعه دریاها و اقیانوسه کرد) را از زمان کودکیش به عنوان الگوی خود قرار داده است. فریدریش زیر آب احساس خوبی دارد و از سال ۲۰۰۷ عکاسی ماجراجویانه خود را آغاز کرده است. او به عنوان یکی از بهترین عکاسان زیر آب شناخته می‌شود. فریدریش از مناطق گرمسیری تا مناطق سرد و قطبی را رفته است و مناظر همه این مناطق را با دوربینش ثبت کرده است، ولی با این حال هیچ صحنه‌ای به اندازه مشاهده و عکاسی از کوه یخ آن هم از منظره زیر آب، او را هیجان زده نکرده است. همراه ما باشید تا بیشتر با کارهای این عکاس ماجراجو آشنا شویم.

 • شیوه جدید حمل و نقل که کرونا باعث رونق آن شد! +تصاویر

  شیوه جدید حمل و نقل که کرونا باعث رونق آن شد! +تصاویر

  جهانگردی​​​​​​​​بسیاری از ما برای قطع کردن زنجیره کرونا ویروس جدید به عنوان یک بیماری با همه گیری جهانی در خانه خود را قرنطینه کرده‌ایم تا به سلامت خود، خانواده و هموطنانمان کمک کنیم و بتوانیم نقشی مثبت در هم‌راهی جمعی برای شکست این بیماری ایفا کنیم. اما در همین اوضاع افرادی ثروتمند که اصرار یا ضرورت سفر دارند، برای افزایش موارد بهداشتی سفر خود هزینه بیشتری را می‌پردازند تا با جت‌های خصوصی سفر کنند. ما را در این مطلب همراهی کنید تا ببینیم وضعیت سفر با جت‌های خصوصی به چه صورت است.

 • دیواری از استخوان که در نزدیکی یک کلیسا کشف شد!

  دیواری از استخوان که در نزدیکی یک کلیسا کشف شد!

  جهانگردیدیواری از استخوان‌های انسان پدیدار شده است، آن هم در زیر دیوار یک کلیسا! هدف از این دیواره استخوان چه چیز بوده است؟ قرن‌ها پیش، درست مثل امروز، مردم اغلب می‌خواستند که در کلیسا یا نزدیک آن به خاک سپرده شوند و بسیاری از کلیساها گورستان‌هایی نزدیک یا در کنار خود دارند تا این خواسته پیروان خود را برآورده سازند. بنابراین روز به روز نیاز به گورستان‌های بزرگ‌تر به وجود می‌آمد و معمولا کلیساها گورستان‌هایی جدید می‌ساختند. در هنگام ساخت و آماده سازی یکی از این گورستان‌ها در کلیسای جامع بلژیک دیواری از استخوان کشف شده است که بسیار عجیب و سوال برانگیز بود. همراه ما باشید تا ببینیم داستان این دیوار استخوان ترسناک چیست!

 • شهرهایی سفید که با برش ها و لایه های کاغذ ساخته شده اند! +تصاویر

  شهرهایی سفید که با برش ها و لایه های کاغذ ساخته شده اند! +تصاویر

  جهانگردیهنرمندی ژاپنی به نام آیومی شیباتا هنر کاغذی ژاپن را برای ایجاد مجسمه‌های لایه‌ای و سه‌بعدی به کار می‌گیرد. او با استفاده از ده‌ها (‏ گاهی اوقات بیش از ۱۰۰) ‏ورق کاغذ، کارهای هنری خود شامل مناظری پیچیده و جنگل‌هایی بسیار زیبا را می‌سازد. آثار او به صورت مجموعه‌های صنایع دستی گردآوری‌شده است و محافظی از شیشه نیز دارند که با تابش نور به داخل آن ردیف‌های کاغذ روشن می‌شود و به نوعی بُعد و عمق سینمایی در آن ایجاد می‌شود. همراه ما باشید تا بیشتر با کارهای این هنرمند خوش ذوق ژاپنی آشنا شویم.

 • سفر در پساکرونا چگونه خواهد بود؟

  سفر در پساکرونا چگونه خواهد بود؟

  جهانگردیاشکان بروج*: ‌همه اهالی سفر این روزها می پرسند: «خب، حالا چیکار کنیم؟» یا «تهش چی‌میخواد بشه؟» هیچکس به درستی  نمی‌داند که چه زمانی و چگونه سفر خواهد رفت و از سوی دیگر، کسب و کارهای صنعت گردشگری و هتلداری با یک بحران عجیب مواجه شدند و در حال ورشستگی و بیکاری هستند. در این مطلب با بررسی آخرین گزارش‌ها و روندهای بازار، به تحلیل وضعیت سفر و کسب و کارهای گردشگری و هتلداری در پسا کرونا خواهیم پرداخت و راه‌ حل‌های نجات از این وضعیت را بررسی خواهیم کرد.

 • شما می توانید از خانه به ۱۲۰۰ تا از مشهورترین موزه های جهان بروید + تصاویر

  شما می توانید از خانه به ۱۲۰۰ تا از مشهورترین موزه های جهان بروید + تصاویر

  جهانگردیاگرچه ماندن در خانه (قرنطینه) می‌تواند برای برخی از افراد آسان باشد اما برخی از افراد این امر مشکل و دردسرساز می‌باشد. برخی ممکن است در یافتن فعالیت سرگرم کننده و همچنین از اینکه ارتباطی با افراد نزدیک خود نداشته باشد، دچار اضطراب و نگرانی شود. خوشبختانه در این بین علاقمندان موزه و هنر به لطف بخش فرهنگ و هنر گوگل (Google Arts & Culture) می‌توانند به دور دنیا سفر کنند و آثار هنری مشهور جهانی را در اتاق نشیمن خود ببینند.

 • تاریخچه هنر زیبای نقاشی روی ابریشم در چین! +تصاویر

  تاریخچه هنر زیبای نقاشی روی ابریشم در چین! +تصاویر

  جهانگردی​​​​​​برای هزاران سال، نقاشی ابریشم به شکل‌گیری تاریخ تصویری غنی چین کمک کرده‌است. این شیوه زیبا مشهورترین هنری‌های سنتی چین را در بر می‌گیرد که مهمترین آن کارهای دستی استفاده از قلم مو بر روی پارچه است. این هنر از نظر رنگ و روغن بسیار مهم است. اما علاوه بر نقش آن به عنوان حامل فرهنگ، نقاشی ابریشم به خاطر زیبایی‌شناسی آن، که هنرمندان از دوران باستان به اقتباس و انطباق آن ادامه داده‌اند، ارزش دارد. ما قصد داریم شما را بیش از پیش با این هنر باستانی چینی آشنا کنیم.

 • کشف حکاکی تصویر مرد باستانی نیزه‌به‌دست اسکاتلندی روی سنگ

  کشف حکاکی تصویر مرد باستانی نیزه‌به‌دست اسکاتلندی روی سنگ

  جهانگردیدر سال ۲۰۱۷، حوالی شهر پرت کشور اسکاتلند، کارگران جاده‌ای سنگ بزرگی را یافتند که روی آن بدن و صورت کنجکاو یک انسان نیزه‌به‌دست حک شده بود. کارگرانی ‌که جاده‌های جدید را می‌ساختند، این سنگ را ۹۲ متر زیر سطح زمین یافتند. ابعاد سنگ یادشده یک متر و ۹۸ سانتی‌متر در ۶۰ سانتی‌متر و وزن آن یک تن می‌باشد. بااینکه دیدن حکاکی در برخی قسمت‌های سنگ دشوار است، ولی تصویر کامل را با استفاده از تکنولوژی عکس‌برداری سه‌بعدی جهت مطالعه دقیق‌تر درآورده‌اند.

 • عاشقی لب مرز آلمان و دانمارک | عشق حد و مرز ندارد، حتی در دوران کرونا!

  عاشقی لب مرز آلمان و دانمارک | عشق حد و مرز ندارد، حتی در دوران کرونا!

  جهانگردیاینگا راسموسن ۸۵ ساله در دانمارک و کارستن تاچسن هانسن ۸۹ ساله در آلمان زندگی می‌کنند. مرز بین آلمان و دانمارک اکنون به دلیل شیوع بسیار زیاد ویروس کرونا و بدتر شدن شرایط هر دو کشور بسته شده است. اما با این حال، این شرایط تاثیری بر عشق این دو زوج ۸۰ ساله نداشت.

بلیط هواپیما