۰ نفر
۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۹
مرگ کودک ۶ ساله خرم آبادی بر اثر بی احتیاطی

فرمانده انتظامی خرم آباد از مرگ یک کودک ۶ ساله بعلت تیراندازی شادمانه مراسم عروسی در این شهرستان خبر داد .

به گزارش خبرآنلاین لرستان، سرهنگ عباس دولتشاهی اظهار داشت: در پی کسب خبری مبنی بر اینکه یک کودک ۶ ساله بعلت مجروحیت بر اثر اصابت ساچمه فوت نموده، مراتب به صورت ویژه در دستور کار این فرماندهی قرار گرفت.
 
وی بیان داشت: پس از  انجام تحقیقات  نامحسوس مشخص شد در حین اجرای مراسم شادمانه عروسی شخصی با استفاده از  سلاح ساچمه زنی اقدام به تیراندازی که بر اثر سهل انگاری یک کودک ۶ ساله مجروح و در نهایت فوت، که  بدون اطلاع به مراجع انتظامی قصد پنهان کاری موضوع را داشته، بلافاصله موضوع از طریق  کلانتری ۱۸ مورد پی گیرد قرار گرفت.

سرهنگ دولتشاهی افزود: پس از هماهنگی با مقام قضایی  فرد خاطی بهمراه تعداد ۲ قبضه سلاح ساچمه زنی بکار رفته کشف و ضبط، پرونده پس از تکمیل به دستگاه قضایی و روانه زندان شد .
 
دولتشاهی ادامه داد: استفاده از سلاح گرم در مراسمات  بارها منجر به مجروحیت و یا فوت عده ای از همشهریان شده که لازم است  این رسوم غلط برچیده شوند.
 
فرمانده انتظامی شهرستان ضمن هشدار به افرادی که به هر نحو در مراسمات شادمانه و عزا  اقدام به تیراندازی  می کنند خاطر نشان کرد: برابر قانون تیراندازی تحت هر عنوان جرم تلقی و در صورت استفاده از سلاح  ضمن تشکیل پرونده قضایی و مجازات عامل و عاملان آن از سوی دستگاه قضایی، پلیس برای صاحبان مراسمات پرونده قضایی تشکیل خواهد داد  و  چنانچه سلاح بکار رفته هم دارای مجوز باشد، مجوز آن از طریق مجاری قانونی باطل خواهد شد.

46

کد خبر 1515833

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =