وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در گذشته نیاز به برج های بلند مخابراتی اما در حال حاضر عمده عملیات مخابراتی با شبکه فیبر انجام می‌شود و نیازی به برج‌های بلند مخابراتی نیست.

"دكل آنتن برج ميلاد به ارتفاع 120 مترمتشكل از 360000 قطعه فولاد، پيچ ومهره و به وزن تقريبي 350 تن است. دكل در 4 قسمت طراحي و ساخته شده است، قسمت زيرين دكل محل نصب آنتن هاي مخابراتي كاربران عمومي و سه قسمت فوقاني به آنتن تلويزيوني آنالوگ و ديجيتال اختصاص داده شده است."

اين تعريفي است كه پورتال شركت يادمان سازه، از برج ميلاد به عنوان برج میلاد، چهارمین برج بلند مخابراتی، تلویزیونی در دنیا ارائه مي‌دهد.

 

اما روز گذشته رضا تقی پور در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی دولت گفت: عمده آن مواردی که پیش از این به صورت بی سیم پخش می کردیم، یعنی سیستم‌های انتقال الان بروی شبکه فیبر قرار گرفته اند. البته کماکان این سیستم انتقال بی سیم را در باند مایکروویو برای ارتباطات رزرو داریم که این هم در همان شبکه فیبر استفاده می شود.

 

رضا تقی پور گفت: در گذشته به دلیل این که اکثر شبکه انتقال به صورت بی سیم و مایکروویو انجام می شد، نیاز به برج های بلند مخابراتی بیشتر بود اما در حال حاضر عمده این عملیات مخابراتی با شبکه فیبر انجام می شود و بنابراین نیاز به دکل و برج های بلند و اینچنینی نیست.

 

تا آنجایی که اطلاع داریم، تجهیزات لازم برای راه اندازی برج میلاد خریداری و در حال نصب است اما واقعیت این است که آن شکل قدیمی انتقال در مخابرات الان تغییر کرده است.

 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه گفت: اما در سیستم های بازیابی(بکاب) و یا به طور مثال در شبکه کل کشور برای حوادث غیرمترقبه که به عنوان رزرو استفاده می شود، یا در زمینه ایجاد زیر ساخت مناسب برای سیستم های جدید تلویزیونی و بهینه سازی پوشش رادیو و تلویزیون که صدا و سیما بتواند سیگنال را همه جا پخش کند، وجود چنین برج هایی هنوز هم ضروری است.

وی خاطر نشان کرد: عمده آن مواردی که پیش از این به صورت بی سیم پخش می کردیم، یعنی سیستم های انتقال الان بروی شبکه فیبر قرار گرفته اند. البته کماکان این سیستم انتقال بی سیم را در باند مایکروویو برای ارتباطات رزرو داریم که این هم در همان شبکه فیبر استفاده می شود.
2121

کد خبر 185767

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =