۰ نفر
۷ آذر ۱۳۹۰ - ۱۳:۲۳

رییس هیات مدیره گروه کاله در نشست کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی تهران از مشکلی خبر داد که صادرات را تحت الشعاع قرار داده و باعث شده صادرات به برخی کشورها مثل مالزی، عمان و آسیای میانه تعطیل شود.<BR>

غلامعلی سلیمانی با اشاره به این که مطابق قوانین مجوز داریم که مواد اولیه وارد کنیم و با انجام فرآوری با استفاده از نیروهای ایرانی آن را به محصولی با ارزش افزوده تبدیل و صادر کنیم گفت: «ما 600 کانتینر به عربستان، مالزی، عراق، گرجستان، دوبی...صادرات داشتیم اما ممنوعیت واردات شیرخشک و پنیر باعث شده تا نتوانیم به تولید صادراتی خود ادامه دهیم و مجبور شویم صادراتمان را قطع کنیم».

سلیمانی از مشکلات زیادی که در سال جاری برای صنعت شیر و لبنیات ایجاد شده گلایه کرد و افزود: «ابتدا قیمت شیر را برای ما افزایش دادند و از 420 تومان به 650 تومان افزایش دادند در حالی که افزایش قیمت محصولات ما را نمی پذیرند. با این همه باز هم ما اعتراض نکردیم اما ممنوعیت واردات باعث شده تا صادرات ما متوقف شود».

رییس هیات مدیره گروه کاله ادامه داد: «ما 5 سال پیش صادرات محصولاتمان را با 800 دلار در سال شروع کردیم و امسال به 15 میلیون دلار صادرات در ماه رسیدیم که اکنون متوقف شده است».
 

/39/39

کد خبر 186968

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =