ایران هر روز از جانب ده​ها رسانه فارسی زبان از خارج از کشور رصد می​شود.

در ادامه خلاصه برخی از آخرین اخبار رسانه​های خارجی فارسی زبان می​آید:
* رادیو فردا *
درخواست سفیر ایران در لبنان برای کمک به حکومت بشار اسد
رادیو فردا مدعی شد:غضنفر رکن آبادی، سفیر ایران در لبنان، از حزب الله لبنان، حماس، جهاد اسلامی فلسطین و سایر تشکل های لبنانی و فلسطینی خواسته است که همه قوای خود را برای کمک به حفظ حکومت بشار اسد در سوریه «بسیج» کنند و به طور عملی و کلامی و تبلیغی در کنار نظام سوریه بایستند.
* رادیو اسراییل *
ادعای تکراری دخالت ایران در اغتشاشات در سوریه
در حالی که تهدید تحریم های اقتصادی از سوی اتحادیه عرب بر سر حکومت بشار اسد سایه افکنده و وزیران خارجه کشورهای عضو اتحادیه، در قاهره گرد آمده اند و قصد دارند حساب های بانکی و دارایی های مقامات بلندپایه سوری را بلوکه کنند و سفر آنها را به کشورهای خود ممنوع سازند و معاملات بازرگانی را با سوریه قطع نمایند، رژیم دمشق همچنان به سرکوب مردم ادامه می دهد و امروز هشت نفر دیگر را به قتل رساند.
همزمان، سخنگوی ارتش آزاد سوریه که اکثراً از نظامیان فراری تشکیل شده امروز اعلام کرد که حکومت اسد رفته رفته تسلط بر ارتش خود را از دست می دهد و همزمان دولت اردن نیز خبر داد که به یک صد نفر از نظامیان سوری که گریخته اند پناهندگی داده است.
به گفته سخنگوی ارتش آزاد سوریه، کلنل عمار العلوی با گریختن نظامیان از ارتش، حکومت بشار اسد اکنون از حکومت اسلامی ایران، عراق و حزب الله لبنان نیرو استخدام می کند و آنها را برای سرکوب مردم می فرستد!
 بی بی سی *
مراسم دومین سالگرد آیت الله منتظری برگزار نمی‌شود
دفتر آیت الله منتظری با انتشار بیانیه ای اعلام کرده که چون "نمی توانیم امنیت شرکت کنندگان محترم را تضمین نمائیم و به دلیل در اختیار نداشتن مکان مناسب جهت برگزاری مراسم، از برگزاری مراسم دومین سالگرد در شهر قم خودداری می کنیم."
* صدای آمریکا *
رابطه اسفندیار رحیم مشایی با احمدی نژاد زیر ذره بین!
زمستان گذشته، اسفندیار رحیم مشایی، همچون بسیاری از دیگر مقام های جمهوری اسلامی، در مراسم سالگرد انقلاب اسلامی در تهران شرکت کرد. سه دهه است که این مراسم تقریبا بدون هیچگونه تغییری برگزار می شود: سخنرانی های آتشین و پرچم تکان دادن های مردم. اما رحیم مشایی، رییس دفتر احمدی نژاد، هنگام بازگشت از مراسم و سوار شدن به اتوموبیلش با صحنه ای بسیار غیرعادی رو به رو شد: گروهی از مردم خشمگین او را دوره کردند و زنی از آن میان فریاد زد «مرگ بر مشایی.» یک عده هم فریاد زدند «مشایی پایت را از دولت کنار بکش!»
حضور مشایی در دولت در چند سال اخیر شکاف و اختلافات زیادی در هیات حاکمه ایجاد کرده است، هم به خاطر نسبت فامیلی اش با احمدی نژاد – او پدر زنِ پسر احمدی نژاد است و هم به خاطر عقاید مذهبی غیرمتعصانه اش – که به نظر برخی از روحانیون ،جمهوری اسلامی را به خطر می اندازد. در ضمن به نظر می رسید احمدی نژاد دارد مشایی 51 ساله را برای جانشینی خودش در پست ریاست جمهوری آماده می کند. 212219
کد خبر 186970

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =