۰ نفر
۳۰ آذر ۱۳۸۷ - ۱۰:۴۴

برخی کارشناسان معتقدند با نزدیک شدن شاخص کل بورس تهران به سطح مقاومت 8 هزار و 700 واحدی همانند امروز روند نزولی شاخص کند خواهد شد.

گروه اقتصاد: امروزشاخص کل با11.9 واحد کاهش به رقم 8857 واحد رسید. این رقم همان سطح حمایتی است که تحلیل گران از آن خبر می دادند.اگر چه این سطح می تواند مانع از ریزش بیشتر شاخص شود، اما در صورت شکست و عدم حمایت، به کاهش بیشتر شاخص خواهد انجامید. پتروشیمی خارک، پالایش نفت اصفهان و بانک پارسیان امروز بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص گذاشته اند.
ارزش معاملات امروزبورس به 24 میلیارد ریال رسید که از این میان، 3/4 متعلق به تایدواتر، 4/3 میلیارد ریال مربوط به فولاد مبارکه و 2/2 میلیارد ریال نیز مختص سایپا بوده است.
صعود فولاد مبارکه تا درصد مثبت و تشکیل صف خرید، مهمترین تحولات امروز بازار سرمایه بود. این نماد چند روزی بود که مورد توجه بازار قرار داشت که امروز در نهایت با غلبه تقاضا با صف روبه رو شد. بانک پارسیان نیز دیگر نماد مورد توجه بازار است که با صعود قیمتی مواجه شد. دو نماد دارویی البرزدارو و دارویی کوثر نیز از دیگر نمادهایی بودند که از شرایط روزهای گذشته خود فاصله گرفتند.
در مجموع در مورد تحولات رخ داده می توان به این جمع بندی رسید که هم زمان با اوضاع آرام تر وقایع اقتصادی در جهان و کاهش قابل توجه و متناسب قیمت سهام، این احتمال وجود دارد که در روزهای آینده با ادامه این وضعیت مواجه باشیم. به این ترتیب که برخی سهام مورد توجه قرار گیرند که البته این استقبال به علت کمبود نقدینگی و انگیزه در بازار نمی تواند خیلی قابل ذکر باشد.
نمادهای بانکی و لیزینگی، دارویی و برخی شرکت هایی که مصرف کننده عمده مواد خام هستند، از جمله این نمادها خواهند بود.
قیمت جهانی مس در معاملات دیروز بازار جهانی به رقم 2880 دلار در هر تن رسید تا نرخی بی سابقه را در چند سال اخیر به ثبت برساند. شاید به این خاطر است که امروز ملی مس حتی با قیمت 344 تومان هم خریداری ندارد.
این همان سهمی است که در دوران صعود قیمت جهانی مس با قیمت 923تومان در 18 مهر سال گذشته صف خرید چند میلیونی داشت و امروز به کمترین قیمت از زمان ورود به بورس رسیده است.


توقف و بازگشایی دو نماد
بر اساس گزارش مدیریت بازار،در پایان معاملات امروز نماد ایران ارقام به منظور برگزاری مجمع عمومی عادی (دوره شش ماه) متوقف و نماد معاملاتی شرکت کاشی پارس پس از برگزاری مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده به منظور انتخاب اعضای هیأت مدیره آماده انجام معامله شد.
همچنین فردا 2 شرکت قند پارس وگسترش صنایع پیام و سرمایه گذاری صنعت بیمه به مجمع می روند.

 

 

کد خبر 1073

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =