تیتر سه وبلاگ‌ها

 •  این مرده بی‌صدا، ادبیات ایران است

   این مرده بی‌صدا، ادبیات ایران است

  چند باری هست که تلاش کردم در مورد تاثیر گرانی کاغذ بر صنعت نشر و علی الخصوص ادبیات ایران چیزی بنویسم اما هر بار به این نکته فکر کردم که آیا در این شرایط واقعا ضروری است؟

 • نمایش دارندگی در دوران ندارندگی

  نمایش دارندگی در دوران ندارندگی

  اخلاق همیشه یکی از افتخارات ایرانیان بوده است ،حتی برخی بر این اعتقادند که زرتشت پیامبر پارسی بنیان گذار اخلاق در جهان  بوده و پارسایی که یک فضیلت اخلاقی است به عنوان صفتی برخواسته از نام یکی از اقوام ایرانی شناخته می شود.

 • گل خوردن تلخ است

  گل خوردن تلخ است

  هادی معیری‌نژاد: گل خوردن تلخ است. اگر در تورنمنت های جهانی  تیمی گل بخورد دلایل متفاوتی برای آن برشمرده می شود. تیم را آنالیز می کنند،نقاط ضعفش را بر می شمرند، دفاع را تقویت می کنند و در نهایت تلاش می کنند که راه گل خوردن را ببندند.

 • زمان تحویل گرفتن آلترناتیوهای اقتصاد نفتی فرا نرسیده؟

  زمان تحویل گرفتن آلترناتیوهای اقتصاد نفتی فرا نرسیده؟

  هادی معیری‌نژاد: بارها شنیده‌ایم که افراد مختلف از مردم عادی گرفته تا نخبگان عرصه‌های مختلف آرزو کرده‌اند که کاش مملکت ما نفت نداشت.

 • آموزش و پرورش، زورقی در توفان حوادث

  آموزش و پرورش، زورقی در توفان حوادث

  هادی معیری‌نژاد: اگر بخواهیم آینده جامعه‌ای را پیش‌بینی کنیم شاید بهترین راه بررسی نظام آموزش و پرورش آن است، در حقیقت راه‌حل بلند مدت مشکلات یک جامعه از نظام آموزشی آن  می‌گذرد.

 • پنجره‌ای رو به فقدان چیزی که می‌دانیم چیست

  پنجره‌ای رو به فقدان چیزی که می‌دانیم چیست

  هادی معیری‌نژاد: در کوچه ما یک دانشگاه علمی و کاربردی وابسته به یک شرکت بیمه‌ای هست که به تربیت متخصص امور بیمه‌ای مشغول است کمی آن طرف‌تر هم باز یک دانشگاه دیگر علمی و کاربردی هست که مخصوص هنر و فرهنگ است و هنرمند تربیت می‌کند. اما در روزهای پنج‌شنبه و جمعه که اوج فعالیت این موسسات است اگر از پنجره بیرون را نگاه کنی درمی‌یابی که تنها چیزی که در این دانشکده‌های قارچ‌گونه تربیت نمی‌شود، متخصص است.

 • خیر محدود و سلبریتی‌هایی که جای دیگران را تنگ می‌کنند

  خیر محدود و سلبریتی‌هایی که جای دیگران را تنگ می‌کنند

  هادی معیری‌نژاد: در جامعه‌شناسی روستایی مفهومی هست به نام «خیر محدود» که توسط جورج فاستر مطرح شده و به این موضوع اشاره دارد که در جوامع توسعه نیافته، مردم مقدار خوبی و خیر در جامعه خود را محدود می‌پندارند و بر اساس این عقیده هر کس که مقداری از امتیازات خوب نظیر موقعیت اجتماعی، موفقیت اقتصادی و... را به خود اختصاص می‌دهد لاجرم از سهم دیگران می‌کاهد.

 • مگر خرید و خواندن کتاب کم‌تر از عبادت است؟

  در جامعه ما کتاب نخواندن یک درد است. بی‌سوادی، ندانستن تاریخ، ادبیات و استقبال از محصولات فرهنگی مک دونالدی که در فضای مجازی عرضه می‌شود دردی بزرگ‌تر.