شرکت های تامین سرمایه بر اساس ماده 22 قانون سیاست های ابلاغی اصل 44 به داد بازار اوراق بهادار تشنه نقدینگی و تقاضای خرید سهام می رسند.

گروه اقتصاد: با توجه به ابلاغ قانون اصل 44 و بر اساس ماده 22 آن مبنی بر امکان خرید سهام مشمول اصل 44 بازاریابی و فروش آن توسط شرکت‌های تامین سرمایه، شرکت تامین‌ سرمایه امین آمادگی خود را با ارسال نامه‌ای به سازمان خصوصی‌سازی، مبنی بر عرضه اولیه سهام بانک ملت، ارزش‌گذاری، بازاریابی و عرضه به روش ثبت دفتری اعلام کرد.
به گزارش خبرآنلاین، اگر چه این اتفاق باید در اولین عرضه سهام دولتی توسط شرکت های تامین سرمایه صورت می گرفت اما به هر صورت اکنون نیزاعلام این خبر برای بازار نوعی جلب اعتماد است برای استقبال از سهام بانکی.
عده ای از کارشناسان بر این باورند که حتی با حضور این شرکت ها و تضمین خرید سهام در صورت عدم موفقیت در فروش، اعتماد رفته سرمایه گذاران باز نخواهد گشت.
البته همانطور که قبلا نیز کارشناسان بانکی اعلام کردند، بانک ها هنوز آمادگی ورود به بورس را ندارند وتکلیف نرخ سود سپرده ها و تسهیلات بانک ها هنوز تعیین نشده است.

 
واما بازار
بازار امروز با افزایش عرضه ها روبرو شده که در نمادهای دارای خریدار، این موضوع بیشتر به چشم می آمد. در توضیح این مطلب می توان به این نکته اشاره کرد که اقبال نسبی به برخی نمادها در شرایطی رخ داده که همچنان فضای رکود بر بازار حاکم است و روند نقد کردن دارایی های مالی توسط حقوقی ها به واسطه انسداد بسیاری نمادها و نیاز به پول همانند افراد حقیقی با انگیزه های کمابیش مشابه، کاملا مشهود است. کماکان باید وجه تقاضای بازار را بسیار ضعیف دانست که در نمادهای دارای ضعف فروش نیز بارز است. بنابراین در این شرایط باید منتظر تعدیل بیشتر قیمت ها، افزایش خبرهای مناسب و شوک های روانی و بهبود وضعیت اقتصادی جهان بود تا بازار را در شرایط بهتری لمس کرد.
امروزبیش از 24 میلیون سهم فولاد مبارکه به ارزش 48 میلیارد و 17 میلیون ریال در بورس معامله شد و با این حساب حجم و ارزش معاملات امروز در بورس به نسبت روزهای دیگر افزایش یافت به طوری که 60.7 میلیون سهم به ارزش 76 میلیارد ریال در بورس و اوراق بهادار تهران معامله شد.
همچنین امروز نمادا وراق مشارکت ایران خودرو بر لیست سهام سایت TSE افزوده شده که این اقدام را باید به فال نیک گرفت. وجود اوراقی غیر از سهام که به گسترش عمقی بازار سرمایه می انجامد و مخاطبان را بیشتر می کند، حرکتی است که مورد استقبال قرار می گیرد.

در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در ادامه افت 57 روزه خود به 8 هزار و 786 واحد رسید.

 

 

کد خبر 1356

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =