۰ نفر
۹ دی ۱۳۸۷ - ۱۲:۰۱

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران با افت امروز خود به رقم 8 هزار و 726 واحد رسید تا به محدوده 5 سال پیش خود بازگشته باشد.

گروه اقتصاد: آخرین باری که شاخص کل بورس تهران رقمی کمتر از 8770 واحد را تجربه کرد، 13 مهر سال 82 بود که در آن روز شاخص قیمت رقم 8768 را به ثبت رساند.
پس از آن و در سال های پس از آن، شاخص چنین رقمی را تجربه نکرده بود تا این که با افت قیمت سهام اکثر شرکت ها در پنج ماه اخیر نه تنها شاخص به رقم 5 سال و چندین ماه قبل رسید، بلکه امروز با افت 30.9 واحدی،شاخص به رقم 8726 هم تنزل کرد.
شرکت های سیمان شرق، پالایش نفت اصفهان، لعابیران، لوله و تجهیرات سدید، نیروکلر، کابل سازی ایران، آبگینه، صنایع گالوانیزه فجر سپاهان، ملی صنایع مس ایران، سیمان کرمان، ذغال سنگ نگین طبس که به دلیل صف فروش مشمول دستورالعمل رفع گره معاملاتی بودند بیشترین تاثیر را در افت شاخص داشتند.
امروز37 میلیون سهم و حق تقدم به ارزش 83 میلیارد ریال در بورس معامله شد که 24 درصد آن به معامله سهام پالایشگاه اصفهان اختصاص داشت.
بر اساس گزارش مدیریت بازار ، در پایان معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت های سرمایه گذاری صنعت و معدن جهت برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه ، فرآوری مواد معدنی ایران جهت برگزاری مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده به منظور انتخاب اعضای هیأت مدیره ، بهنوش ایران جهت برگزاری مجمع عمومی فوق العاده به منظور تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه ، لامیران جهت برگزاری مجامع عمومی عادی سالیانه و فوق العاده به منظور افزایش سرمایه و اصلاح اساسنامه و سرمایه گذاری اعتبار ایران (دوچرخه و موتور سیکلت سازی ایران ) جهت برگزاری مجمع عمومی فوق العاده به منظور تصویب اساسنامه متوقف شدند.
همچنین نماد معاملاتی شرکت های نوسازی و ساختمان تهران پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه مبنی بر تقسیم سود نقدی ، بین المللی توسعه ساختمان پس از برگزاری مجمع عمومی فوق العاده مبنی بر افزایش سرمایه 1388، نئوپان 22 بهمن با توجه به اعلام پیش بینی درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به 31/6/1388 و قند هکمتان با توجه به ارائه صورت های مالی حسابرسی شده برای سال مالی منتهی به 31/6/ 1387 آماده انجام معامله شدند.


صف فروش،صف خرید
فولاد مبارکه امروز به درصد منفی رسید و بیشتر معاملات خود را در قیمت 1919 ریال به انجام رساند اما در نرخ 1943 ریال به کار خود پایان داد. به این ترتیب با توجه به این که در نرخ منفی اقبال خوبی به سهم وجود داشت، احتمال این که فردا نماد متعادل باشد، زیاد است. نرخ حداکثر منفی فردا برابر 1885 ریال است و پیش بینی می شود که حجم معاملات بیشتر حول رقم 190 تومان باشد.امروز تعداد 46/4 میلیون سهم معامله و قیمت پایانی نماد با 35 ریال کاهش در نرخ 1943 ریال بسته شد.

 

کد خبر 1479

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =