۰ نفر
۱۰ دی ۱۳۸۷ - ۱۲:۳۲

کارشناسان معتقدند سطح مقاومت بعدی شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران 7 هزار و 800 واحد خواهد بود.

گروه اقتصاد: با جمع آوری صف عرضه پالایش نفت اصفهان در روز گذشته و ملی مس در روز جاری، تعداد نمادهای مطرح گروه های فلزی و پتروشیمی که دارای صف عرضه هستند، به 6 سهم تقلیل یافت. 4 نماد از این بین مربوط به گروه سنگ آهن هستند که نمادهای چادرملو، گل گهر و معادن و فلزات از آن میان امروز مشمول قانون رفع گره معاملاتی هستند و با کاهش قیمت طی امروز و روزهای آینده مواجه می شوند تا به طور کامل جمع آوری شوند. البته سرمایه گذاری امید در این بین موقعیت پیچیده تری دارد چون تاکنون با کاهش مناسب نرخ روبرو نشده و خریدهای حداقلی سهامدار عمده مانع ورود آن به قانون رفع گره می شود. صف های فروش دو نماد پتروشیمی خارک و فولاد خوزستان نیز کم حجم است.

 
به این ترتیب هم اکنون 29 میلیارد تومان ارزش صفوف عرضه این 6 نماد است که با کاهش بیشتر قیمت و تحرک سهامداران عمده می توان در روزهای آینده شاهد جمع آوری این صف ها بود. این اتفاق بازار را متعادل خواهد کرد و جو سنگین رکود را تلطیف خواهد کرد. البته موضوع دیگری که در بین است، قیمت کف و ارزنده سهام دارای صف فروش است که با توجه به همبستگی شدید این سهام با نرخ های جهانی، پیگیری تحولات بین المللی بازارها می تواند ما را در تعیین نرخ های ارزشمند این دسته سهام یاری کند.

 
ارزش کل معاملات امروزبازار سهام 58 میلیارد ریال بود که از این میزان حدود 22 میلیارد آن به معامله سهام بانک پارسیان،10 میلیارد ریال آن به معامله سهام ملی مس و 6 میلیارد آن به معامله سهام فولاد مبارکه اختصاص داشت.


احتمال ریزش شاخص تا 7800
روند نزولی شاخص امروز نیز ادامه داشت به طوری که شاخص کل بورس با 32.5 واحد کاهش به رقم 8694 واحد رسید.کارشناسان بر این باورند که سطح حمایت محکم بعدی شاخص 7 هزار و 800 واحد است و شکست این سطح احتمالاً طی یک ماه و نیم تا دو ماه دیگر رقم می خورد.
کارشناسان بر این باورند،قبل از پایان سال، نزول شاخص تمام شده و صعود آن به سال آینده کشیده می شود.


4 نماد متوقف،یک نماد بازگشایی
بر اساس گزارش مدیریت بازار ، در پایان معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت لیزینگ ایران جهت برگزاری مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده به منظور انتخاب اعضای هیأت مدیره ، آلومینیوم پارس جهت برگزاری مجامع عمومی فوق العاده به منظور اصلاح اساسنامه و عادی به طور فوق العاده به منظور انتخاب اعضای هیأت مدیره ، سرمایه گذاری بوعلی جهت برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه و بانک پارسیان جهت برگزاری مجامع عمومی عادی به طور فوق العاده به منظور انتخاب اعضای هیأت مدیره و فوق العاده به منظور تغییر آدرس قانونی شرکت متوقف شدند.همچنین نماد معاملاتی شرکت بسته بندی پارس پس از برگزاری مجمع عمومی فوق العاده به منظور اصلاح اساسنامه آماده انجام معامله شد.

کد خبر 1517

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =