۰ نفر
۱۸ بهمن ۱۳۸۷ - ۱۲:۵۹

گپ‌وگفتی با سیروس الوند، کارگردان تله فیلم «عروس برفی»

مهدخت اکرمی: سیروس الوند پس از ساخت فیلم سینمایی «زن دوم» فعالیت های خود را در تلویزیون متمرکز کرد که ماحصل آن تولید سه تله فیلم وکارگردانی یک سریال 26 قسمتی است. «عروس برفی» یکی از تله‌فیلم‌های اوست که طی روزهای گذشته در بخش مسابقه سینما/ویدیو به نمایش درآمد. به بهانه اکران این فیلم گپی با او زده‌ایم که می‌خوانید.

ارزیابی شما از اضافه شدن بخش مسابقه سینما/ویدیو به جشنواره فجر چیست؟
تله‌فیلم‌ها امروزه در حجمی انبوه و بدون کیفیت ساخته می‌شود و امیدوارم حضور تله‌فیلم‌ها در بخش مسابقه آثار ویدئو-سینما در جشنواره فیلم فجر باعث شود که کیفیت این فیلم‌ها نیز بالا رود.

«عروس برفی» چه جایگاهی در بین آثارتان دارد؟
«عروس برفی» فیلمی متعلق به تماشاچی عام تلویزیون است و با توجه به این موضوع، سعی کردم فیلم باکیفیتی بسازم.

ساخت تله فیلم برای خودتان چقدرجدی است؟
قبلا نیز گفته‌ام که ساخت تله‌فیلم برای سینماگران مثل مسافر‌کشی است و من هم پس از ساخت 20 فیلم در سینمای حرفه‌ای، در این سال‌ها تله‌فیلم ساخته‌ام و چند مسافر را سوار ماشین خود کردم اما سعی کرده‌ام این کارها را با آبرو انجام دهم، به شکلی انجام دهم که حرمت گروه حفظ شود. 

چرا با وجود اینکه نزدیک به 9 ماه از تولید فیلم «عروس برفی » می‌گذرد این فیلم هنوز از تلویزیون پخش نشده است؟
این فیلم 40 مورد ممیزی داشت که باعث شده تا به حال از تلویزیون پخش نشود ولی خوشحالم که نمایش آن باعث شد زحمات گروه دیده شود.

فکرمی‌کنید‌ تصویری که از پلیس در عروس برفی ارائه داده‌اید شباهتی به کاراکتر پلیس ایرانی دارد؟
اگر به بیشتر آثار پلیسی ایرانی نگاه کنید، می‌بینید که پلیس در این فیلم‌ها، به پلیس ایرانی شباهت ندارد در حالی که من در فیلمم سعی کرده‌ام پلیس‌های واقعی را به تصویر بکشانم. 

کد خبر 3396

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =