تحرک فولادی ها، معدنی ها و نفتی ها بازار امروز(شنبه) را به تحرک واداشت ولی روند نزولی شاخص کل ادامه یافت.

گروه اقتصاد: تحولات مثبت امروز فولاد در حالی رقم خورد که نمادهای بزرگ معدنی و نفتی نیز به این نماد پیوستند و بازار را به تحرک و امید بیشتری فراخواندند. با این تحولات، نگاه ها به سوی بازارهای جهانی معطوف می شود که دریابد آیا این اتفاقات در شرایط بهبود اوضاع در آغاز سال جدید میلادی است؟ قیمت نفت دیروز تا بیش از 46 دلار در هر بشکه افزایش یافت و دیگر فلزات نیز به تبع این رشد، افزایش قیمت را تجربه کردند ضمن این که بورس های بین المللی نیز شروعی مناسب را تجربه کردند که در صورت ادامه این روند، امید در بازار ما نیز افزایش خواهد یافت. به این ترتیب فضای مثبت امروز فولاد را باید با دقت بیشتری بررسی کرد و نباید آن را صرفا از زاویه یک استراحت موقتی دید. قیمت این نماد تا حدودی مناسب تعدیل شده و سهام شناور در سطح بازار نیز کاهش یافته است، بنابراین می تواند استقبال ادامه یابد.
در صورتی که نمادهای سنگ آهنی امروز مشمول قانون رفع گره معاملاتی نبودند، شاخص کل پس از ماه ها یک روز مثبت را در کارنامه به ثبت می رساند. ولی شاخص نزولی امروز به رقم 8641 واحد رسید که نسبت به آخرین روز هفته گذشته 14.5 واحد کاهش داشته است.
ارزش معاملات امروزدر بورس به 1/47 میلیارد ریال رسید که 12.5 میلیارد ریال آن به معامله سهام پتروشیمی خارک و 7 میلیارد ریال به معامله سهام فولاد مبارکه اختصاص یافت.
امروز نیز رقابت در خرید عرضه عمده سرمایه گذاری نیرو با توجه به رقابت تا دقایق پایانی انجام نشد و به فردا کشیده شد. قیمت پایه فردا 1149 ریال است.
امروز توسعه ‌شهری ‌توس‌گستر، سرمایه‌گذاری ‌نیرو، مپنا ، سایپا ، ساختمان ‌ایران‌ ،ملی‌ صنایع‌ مس‌ ایران‌‌ ، ایران‌خودرو ، رایان‌ سایپا ، پالایش نفت اصفهان بیشترین تقاضای خرید را به خود اختصاص دادند و سنگ آهنی ها نیز همانند روزهای گذشته در صدر بهترین تقاضای فروش قرار گرفتند.
بیشترین افزایش قیمت نیزامروز شامل حال شرکتهای ملی مس،سرمایه گذاری توس گستر و نفت بهران شد. ملی مس این افزایش را مرهون افزایش 170 دلاری قیمت جهانی مس در نخستین روز معاملات تالار بورس لندن است.

 
بازگشایی سه نماد
بر اساس گزارش مدیریت بازار،امروزنماد معاملاتی شرکت‌های ایتالران پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالانه مبنی بر تقسیم سود نقدی ، سیمان بهبهان پس از برگزاری مجمع عمومی فوق‌العاده مبنی بر انتخاب حسابرس و بازرس قانونی و صنایع سرماآفرین پس از برگزاری مجمع عمومی فوق‌العاده مبنی بر تصویب اساسنامه جدید شرکت و تغییر مرکز اصلی شرکت، آماده انجام معامله شدند.

 

کد خبر 1707

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =