مدیر عامل شرکت بورس اوراق بهادار تهران در گفت و گو با خبرآنلاین از تصویب بسته سیاستی حمایتی از بازار سرمایه کشور خبر داد.مدیرعامل شرکت بورس در حاشیه مراسم افتتاحیه دوره آموزشی بین‌المللی بازار سرمایه اسلامی گفت: بسته سیاستی حمایت از بازار سرمایه روز گذشته به تصویب رسید.
حسن قالیباف اصل به دومین همایش بررسی بحران‌های غرب در روز گذشته اشاره کرد و اظهار داشت:" در این همایش وزیر اقتصاد تصویب بسته سیاستی حمایت از بازار سرمایه را اعلام کرد."
وی ادامه داد:" بخشی از این بسته اجرا شده به طوری که حذف عوارض صادرات سیمان در راستای این بسته و حمایت از بازار سرمایه بود."
قالیباف در خصوص زمان اجرای کامل این بسته نیز گفت:" زمان و چگونگی اجرای بسته سیاستی حمایت از بازار سرمایه به تصمیم دولت بستگی دارد."
گفتنی است مدیران بازار سرمایه ایران حدود یک ماه و نیم پیش و همزمان با تشدید سیر نزولی شاخص های بورس سهام تهران یک بسته حمایتی شامل 16 پیشنهاد را تقدیم هیات دولت و وزارت امور اقتصادی و دارایی کرد تا همزمان با اجرای سیاست های اعتماد سازی و جلوگیری از ریزش قیمت ها و شاخص ها در بورس های معتبر جهانی، بورس تهران نیز وضعیت ثبات خود را باز یابد.
به گفته مدیران ارشد شرکت بورس سهام تهران، محورهای اصلی این بسته پیشنهادی شامل تزریق نقدینگی 300 میلیارد تومانی به بازار و ایجاد یک صندوق تثبیت از سوی دولت بوده است. همچنین پیشنهاد هایی نیز در مورد اصلاح تعرفه واردات فولاد و صادرات سیمان به دولت ارایه شده بود. در همین حال پیشنهاد کمک به شرکت های پذیرفته شده در بورس و برخی سیاست های کنترل بازار نیز به وزارت امور اقتصادی ودارایی ارایه شده بود.
این پیشنهادها که در ابتدا با قول مساعد شمس الدین حسینی، وزیر امور اقتصادی و دارایی برای پی گیری مواجه شده بود، همچنان بلاتکلیف مانده بود که موجب اعتراض سهامداران بورس به او در جریان افتتاح سیستم معاملاتی جدید بورس تهران شده بود.

کد خبر 2366

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =