۰ نفر
۳۰ دی ۱۳۸۷ - ۱۲:۳۴

سومین روز مثبت شاخص با افزایشیمت مس در بازارهای جهانی همراه شد تا صف خرید شرکت ملی مس معجزه کند.

گروه اقتصاد: هر تن مس امروز در بازارهای جهانی به نرخ 3440 دلار رسید و این افزایش ملی مس را به صف خرید و ایران ترانسفو را با صف فروش کم سابقه بیش از 550 هزار سهمی مواجه کرد.
بازار دیگر به آینده و گذشته شرکتها توجهی ندارد و بهتر بگوییم دید کارشناسی جای خود را به دید لحظه ای داده است.شاید دلیل اصلی این نوع تصمیم گیری ها نبود مشاوران سرمایه و موسسات مالی در بازار سرمایه است و باز هم شاهد داستان تکراری جو گیری سرمایه گذاران هستیم.
امروز گل گهر نیز با جمع آوری صف فروش، مقاومت در برابر عرضه های درصد منفی، افزایش نیرو تقاضا بر فشار عرضه روبرو شد.
کگل امروز شاهد معامله بیش از 3 میلیون سهم بود و تابلو آخر آن در نرخ 12 هزار ریال معامله شد. قیمت درصد منفی امروز 11335 ریال بود و قیمت پایانی آن 11391 ریال محاسبه خواهد شد. چادرملوهم که امروز یک بار صف حدود 500 هزار سهمی خود را با عرضه مواجه دید، پس از جمع آوری کامل گل گهر، مجددا خود را یا صف خرید مواجه دید و رفته رفته این صف انباشته تر شد. حجم تقاضا در نهایت به حدود 6/1 میلیون سهم رسید در حالیکه پس از عرضه اول امروز ( حدود 525 هزار سهم )، نماد تا انتها تنها شاهد عرضه حدود 11 هزار سهم دیگر بود و امروز با حجم 536 هزار سهمی در نرخ 6533 ریال به کار خود پایان داد. امروز قیمت پایانی نماد در نرخ 6445 ریال محاسبه خواهد شد و سقف قیمتی فردا 6638 ریال خواهد بود که 105 ریال بیش از نرخ حداکثری امروز است. چادرملو نیز در فضای ایجاد شده فردا دارای صف خرید خواهد بود
بازار امروز با صعود قیمتی سهام، غلبه عرضه بر تقاضا و افزایش امیدواری به پایان رسید. اقبال به نمادهای بزرگ بیش از دیگر نمادها به چشم می آمد اما نمی توان گفت که نمادی در کانون توجه قرار نگرفته بود به جز برخی نمادهایی که پیش از این مورد اقبال بازار بودند .نتیجه اقبال به گروه سنگ آهن نیز این بود که تنها نماد سرمایه گذاری امید از این جمع همچنان در صف فروش باقی بماند که شاید در روزهای آینده این صف نیز از بین برود. نمادهای بانکی نیز از دیگر گزینه های پر اقبال بودند به گونه ای که صف خرید برای هر سه نماد بانک خصوصی تشکیل شد! برای بازار فردا انتظار صعود بیشتر قیمت ها و افزایش اقبال را داریم!


بازگشایی شش نماد
بر اساس گزارش مدیریت بازار ،امروز نماد معاملاتی شرکت های سخت آژند و پارس سرام پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه مبنی بر تقسیم سود نقدی ، سازه پویش با توجه به تعدیل پیش بینی درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به 30/12/1387 ، دشت مرغاب و بهنوش ایران پس از برگزاری مجمع عمومی فوق العاده مبنی برافزایش سرمایه و مجتمع کشت و صنعت چین چین با توجه انتقال از تابلوی غیر رسمی به بازار دوم و اعلام پیش بینی درآمد هرسهم برای سال مالی منتهی به 31/3/1388 آماده انجام معامله شدند.


سومین روز مثبت شاخص
امروز شاخص بورس به لطف تاثیر مثبت شرکتهای گل گهر ،چادر ملو،فولاد مبارکه و پالایش نفت اصفهان 7.5 واحد افزایش یافت و به رقم 8467 واحد رسید.

کد خبر 2443

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =