۰ نفر
۱۳ بهمن ۱۳۸۷ - ۱۱:۵۶

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران بار دیگر روند نزولی به خود گرفت.

گروه اقتصاد: فعالان بازار سرمایه دیگر قدرت تصمیم گیری خود را از دست داده اندو بازار استحکام قبل را ندارد.به طوری که روند معاملات یک روز مثبت است و روز بعد منفی.
عدم کاهش نرخ بهره ،تثبیت نرخ ارز،تداوم رکود مالی حاکم بر جهان و بودجه سال 88 که مزید بر علت شده از عواملی است که سرمایه گذاران را به ماندن و ثبات تشویق نمی کند.
کارشناسان بر این باورند که در صورت حذف یارانه های انرژی و عدم حمایت دولت از صنایع که از استراتژی های دولت برای حل بحران بورس بود، سال پر اضطرابی در انتظار بورس خواهد بود.


تصویب دستورالعمل صدور مجوز و فعالیت مشاور پذیرش
بالاخره پس از چندین عرضه ناموفق دستورالعمل صدور مجوز و فعالیت مشاور پذیرش در نهم بهمن ماه سال جاری در هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار در 20 ماده و سه تبصره به تصویب رسید.
به گفته یکی از مدیران سابق بورس شرکتها حاضر نبودند تا کنون برای فکر هزینه بپردازند و این دستورالعمل می تواند راهگشایی برای خساست شرکتها باشد.
با تصویب این دستورالعمل، آیین‌نامه فعالیت کارگزار معرف و کارگزار متعهد خرید در بورس اوراق بهادار مصوب سوم مرداد 84 شورای بورس ملغی می‌شود.
این دستورالعمل در 20 ماده و 3 تبصره تهیه شده و در تاریخ 9 بهمن 87 به تصویب هیات مدیره سازمان رسید و از تاریخ تصویب لازم الاجرا است.


بازار امروز
نماد سرمایه گذاری غدیر امروز بازگشایی شد تا با توجه به عدم کاهش معنادار پیش بینی سود سال آینده، کاهش قیمت زیادی پیدا نکند.البته معامله سهام این شرکت موجب تاثیرمنفی 19.7 واحدی بر شاخص کل شد. به طوری که شاخص کل در پایان معاملات امروز به رقم 8491 رسید که نسبت به روز قبل 16.5 واحد کاهش یافته است.
در جریان معاملات امروز 45 میلیون سهم به ارزش 93.9 میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت که در این میان قیمت سهام در شرکت ملی سرب و روی و سرمایه گذاری غدیر با بسشترین کاهش و فولاد خوزستان و کالسیمین بیشترین افزایش قیمت را تجربه کردند.
همچنین امروز شرکتهای مپنا،پالایش نفت اصفهان،سایپا،سرمایه گذاری غدیر،گلوکزان،سرمایه گذاری بهمن،فولاد خوزستان،پمپ سازی ایران،الکتریک خودرو شرق و لیزینگ ایران با بهترین تقاضای خرید روبرو شدند.
در مقابل مدیریت سرمایه گذاری امید،سیمان کرمان،سیمان هرمزگان،سرمایه گذاری غدیر،نورد و قطعات فولادی،چینی ایران،سیمان ارومیه،سرمایه گذاری مسکن و سیمان بجنورد در صف فروش ایستادند.
بر اساس گزارش مدیریت بازار ، نماد معاملاتی شرکت های قند لرستان پس از برگزاری مجمع عمومی فوق العاده مبنی بر اصلاح اساسنامه و با توجه به تعدیل پیش بینی درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به 31/4/1387 ، سرمایه گذاری غدیر پس از برگزاری مجامع عمومی فوق العاده مبنی بر اصلاح اساسنامه و عادی به طور فوق العاده مبنی بر انتخاب اعضای هیأت مدیره و با توجه به اعلام پیش بینی درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به 30/9/1388 و ملی سرب و روی ایران با توجه به تعدیل پیش بینی درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به 30/12/1387 آماده انجام معامله شدند. به گزارش روابط عمومی، مدیریت بازار بورس اوراق بهادار تهران فهرست شرکتهای مشمول دستورالعمل رفع گره های معاملاتی روز یکشنبه 13 بهمن ماه 1387 را اعلام کرد.
همچنین بر اساس این گزارش در معاملات امروز بازار سرمایه نماد فیبر ایران، کارتن مشهد و سیمان کرمان دارای صف فروش بودندو بر این اساس فردا محدودیت حجم مبنا درباره این شرکت ها اعمال نخواهد شد.

 

 

کد خبر 3073

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =