۰ نفر
۱۲ بهمن ۱۳۸۷ - ۱۲:۱۶

همزمان با ضعف فروش سهام در بورس سهام تهران رشد غیرپایدار قیمت برخی سهم ها آغاز شد.

گروه اقتصاد: شرایط کنونی بورس به قدری متغییر است که یک شوک خبری می تواند هر لحظه آن را به سوی مثبت یا منفی سوق دهد و مسئله تازه ای ذهن فعالان بازار را به خود مشغول کند.
امروز باز هم ضعف فروش به شدت در بورس تهران به چشم می خورد. بسیاری نمادها با این وضعیت به صعود نه چندان مستحکم قیمتی رسیدند که در برخی به دستیابی تا درصد مثبت و تشکیل صف های ضعیف نیز منجر شد. امروز به جز دو نماد پالایش نفت اصفهان و فولاد خوزستان که با صف های خرید مطلوبی مواجه بودند و موجب رشد 2.4 واحدی شاخص شدند، سایر نمادهای بزرگ هم با صف های ضعیف یا صعود قیمتی روبرو شدند که در این میان ملی مس و کشتیرانی به صف رسیدند و چادرملو و فولاد مبارکه طعم صعود را چشیدند.
در جریان معاملات امروز 24 میلیون سهم و حق تقدم به ارزش 40.8 میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت که در این میان قیمت سهام شرکت فروسلیس ایران با بیشترین افزایش و قیمت سهام ایتالران با بیشترین کاهش قیمت مواجه شد.گفتنی است شاخص امروزبه 8508 واحد رسید.
اما مهم ترین تحولات امروز در گروه مالی رقم خورد به این ترتیب که صف خرید پر حجم لیزینگ خودرو غدیر عرضه شد و بانک پارسیان در عین ناباوری به درصد منفی کمتر از 1700 ریال رسید. این بانک که با توزیع اوراق افزایش سرمایه با عرضه های افزون تری در روز چهارشنبه روبرو بود، با ضعف مشهود تقاضای امروز به نرخ حداکثر منفی 1693 ریال رسید تا علی رغم حمایت های مطلوب در این قیمت که به معاملات یک میلیون و 360 هزار سهمی منجر شد، با انبوه عرضه ها مواجه شود و پیش بینی فردای خود را در هاله ای از ابهام فرو برد. نکته شاید نگران کننده برای سهامداران وپارس این است که قیمت در هفته های گذشته به کمتر از 1700 ریال نرسیده بود و این معاملات پرحجم زیر این سطح می تواند به کاهش بیشتر بیانجامد هر چند که همچنان تحولات عرضه اولیه بانک ملت بر این نماد مثبت ارزیابی می شود. در این گروه، بانک کارآفرین نیز با صف فروش روبرو بود که خریدهای بازار و بلوک های مبادله شده به خنثی کردن فشار فروش انجامید!
در گروه تجهیزات برقی نیز عرضه های اندک بر دو نماد ایران ترانسفو و نیروترانس تامل برانگیز بود به گونه ای که با وجود خریداران در نرخ های پایین، فروشندگان از نرخ های خود دست نکشیدند و حجم معاملات اندک و بی سابقه ای در این دو نماد به ثبت رسید. بازگشایی نماد مپنا نیز از تحولات مهمی بود که رضایت سهامداران شرکت را جلب نکرد. این شرکت که با افزایش 6 درصدی پیش بینی درآمد روبرو شده بود، با قیمت اوپن باز نشد تا تنها صف خرید پر حجم افزایش پهنا پیدا کند.


بازگشایی 7 نماد
بر اساس گزارش مدیریت بازار ، امروز نماد معاملاتی هفت شرکت بازگشایی شدند.براین اساس نماد شرکتهای شیشه قزوین ، داده پردازی ایران و مدیریت پروژه های نیروگاهی ایران با توجه به تعدیل پیش بینی درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به 30/12/1387 ، گرانیت بهسرام پس از برگزاری مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده مبنی بر انتخاب اعضای هیأت مدیره ، حق تقدم شرکت های موسسه مالی و اعتباری سینا و سرمایه گذاری بهمن با توجه به اعلام مهلت پذیره نویسی و سالمین پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه و بر اساس مصوبه مورخ 26/6/1387 هیأت محترم پذیرش اوراق بهادار مبنی بر انتقال 24 شرکت از تابلوی غیر رسمی به تابلوی مشروط بازار دوم بازگشایی شدند.

 

کد خبر 3005

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =