۰ نفر
۲۰ بهمن ۱۳۸۷ - ۱۲:۳۳

کاهش سود شرکت مخابرات در آستانه عرضه سهام بانک ملت نگرانی ها را در مورد کاهش شاخص کل افزایش داد.

گروه اقتصاد: صورت های مالی حسابرسی شده مربوط به عملکرد شش ماهه شرکت مخابرات ایران شب گذشته از سوی بورس منتشر شد .به این ترتیب شرایط برای بازگشایی نماد اخابر فراهم است.البته کاهش 7 ریالی سود هر سهم این شرکت که در آخرین اطلاعیه اعلام شده است،قیمت بازگشایی را با افت چشمگیری مواجه می کند.این در حالی است که نزدیکی به زمان عرضه 5 درصدی اولین بانک دولتی و نیاز سرمایه گذاران به نقدینگی برای استقبال از سهام بانک ملت گمانه زنی ها را بیشتر می کند.گویا طلسم تنها شرکت مخابراتی دولتی که با هزاران ابهام قصد خصوصی شدن دارد باز شدنی نیست.


بازارامروز
تقریبا تمامی بزرگان بازار سرمایه امروز در انتهای جدول قیمت ها به سر بردند که در این میان حضور فولاد خوزستان و چادرملو بیشتر جلب نظر کرد. بازار امروز با صدرنشینی سهامی همراه بود که از افت قیمت مواد اولیه سود می برند و در برابر این صدرنشینی، قعر نشینی بسیاری از نمادهای فلزی و نفتی به چشم می آمد.
امروز فولاد مبارکه بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص گذاشت .به طوری که تاثیر 10.5 واحدی این شرکت موجب رسیدن شاخص کل به رقم 8438 واحد شد که نسبت به روز گذشته 13.3 واحد کاهش یافته است.
در جریان معاملات امروز بازار 26 میلیون سهم و حق تقدم به ارزش 48.5 میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت . مدیریت سرمایه گذاری امید،پتروشیمی فناوران، گروه ‌بهمن، سیمان‌هگمتان،‌ سیمان‌اردبیل‌وآهک‌آذرشهر، نوردوقطعات‌ فولادی، سیمان‌ دورود، چینی‌ ایران‌، سرمایه‌ گذاری‌ صنعت‌ بیمه و سیمان‌ارومیه‌ با بیشترین تقاضای فروش مواجه شدند.
کاهش قیمت فولاد مبارکه تا درصد منفی نیز از اتفاقات جالب امروز بود. گرچه خریداران عرضه ها را جذب می کردند اما شکست تعادل فولاد که در روزهای گذشته برقرار بود، عده ای را نگران وضعیت بنیادی این نماد می کند که گویی با کاهش حتمی سود سال 87 در آستانه سال 88 با چشم انداز تیره، روبروست. فولاد خوزستان و چادرملو نیز امروز را تا درصدهای منفی کاهش پیدا کردند. همچنین وضعیت منفی نمادهای معادن و فلزات، سرمایه گذاری امید و گل گهر امروز نیز تداوم یافت. صف خرید سرمایه گذاری غدیر هم امروز مورد عرضه قرار گرفت تا شرایط این نماد متفاوت از زیرمجموعه های عمده اش: دو شرکت پتروشیمی فن آوران و خارک نباشد. تنها صعود مطلوب شاخص بالتیک باعث استحکام صف خرید کشتیرانی شد تا این نماد بزرگ از تحولات نامطلوب امروز بزرگان مصون بماند.


بازگشایی شش نماد
بر اساس گزارش مدیریت بازار ،امروز نماد معاملاتی شش شرکت آماده انجام معامله شدند.بر این اساس نماد شرکت لوله و ماشین سازی ایران پس از برگزاری مجامع عمومی فوق العاده مبنی بر تفویض اختیار افزایش سرمایه به هیأت مدیره و مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده مبنی بر انتخاب اعضای هیأت مدیره ، شرکت های مارگارین و مهندسی نصیر ماشین پس از برگزاری مجمع عمومی فوق العاده مبنی بر تصویب افزایش سرمایه، شرکت گروه صنعتی قطعات اتومبیل ایران با توجه به تعدیل پیش بینی درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به 30/12/1387 ، شرکت سولیران پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه و با توجه به اعلام پیش بینی درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به 29/12/1388و شرکت قند قزوین با توجه به تعدیل پیش بینی درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به 30/12/1387 و اعلام تنفس مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده مبنی بر انتخاب اعضای هیأت مدیره بازگشایی شدند.

 

کد خبر 3534

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =