۰ نفر
۳۰ بهمن ۱۳۸۷ - ۰۸:۲۱

5 درصد از سهام اولین بانک دولتی، بانک ملت در بورس تهران عرضه و معامله آن در محدوده 105 تومان ادامه دارد.

گروه اقتصاد: طلسم خصوصی شدن اولین بانک دولتی در بورس بعد از گذشت شش ماه از آخرین عرضه سهام در تالار شیشه‌ای   9 صبح امروز با عرضه پنج درصد از سهام بانک ملت و با شروع معامله آن به قیمت هر سهم 105تومان شکسته شد. امروز 655 میلیون سهم معادل پنج درصد از سهام بانک عرضه شد که به هر ایستگاه 1.5 میلیون سهم اختصاص یافت. علی صحرایی مدیر بازار سهام ساعت 12 به خبرآنلاین گفت:" بخشی از سهام بانک به قیمت هر سهم 105 تومان جمع شده و تا پایان معاملات امروز تمام 5 درصد سهام بانک ملت به فروش می رود." گفته می شود تا کنون برای 340 میلیون سهم بانک ملت حدود 2.5 درصد سهام این بانک داد و ستد در محدوده 105 تومان وارد سیستم معاملاتی بازار شده است. 

معامله 5 درصد سهام بانک ملت از ساعت 9.30 صبح امروز با قیمت 30 تومان آغاز و تا 11 صبح به 865 ریال رسید. کارگزاری بانک ملت عرضه کننده سهام بانک ملت بود. هر چند محدوده پرتقاضا 80 تومان بود ولی در نهایت ظهر امروز هر سهم 5 درصد از سهام این بانک به قیمت 105 تومان شروع به داد و ستد شد.

بانک ملت برای اولین بار پس از پذیرش و درج نام شرکت در فهرست شرکتهای پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران در بخش " واسطه گری های مالی " گروه " واسطه گری های پولی " و طبقه ی " سایر واسطه گری های پولی " در فهرست نرخهای تابلوی اصلی بازار اول و در نماد "وبملت " عرضه شد.

 

 

کد خبر 4026

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =